Війна
Росіяни атакували Одеську область безпілотниками

Сьогодні, 14 липня, о 1.44 офіційний Telegram-канал Командування Повітряних Сил Збройних Сил України повідомив про загрозу застосування ворогом ударних БпЛА з Чорного моря по Одеській області. В місті та регіоні оголосили повітряну тривогу, передає Zn.ua.
О 1.46 моніторинговий паблік “ППО UA | РАДАР” зафіксував рух безпілотника в бік Чорноморська. Близько 1.50 моніторингові пабліки повідомили про вибухи на Одещині. Кажуть, що то працює ППО.
О другій годині ночі в Одесі знову пролунали вибухи. Місцевивий паблік Новости Одесса | Одеса повідомив, що одну ціль – збито. За кілька хвилин він сповістив про ще один збитий безпілотник і зауважив: “Скільки їх до нас налетіло – невідомо”.
Атака дронів в Одесі відбувається на тлі грози, і часом грім та блискавка дезорієнтують стосовно фіксації вибухів.
О 2.18 “монітори”повідомили про нові цілі в бік міста.
“То був грім, шахеди наразі ще над морем. Приблизно за 20 хвилин прилетять”, – сповістив о 2.21 місцевий паблік Новости Одесса | Одеса. Напрямок руху – Фонтанка. Є небезпека для селища Котовського, що на півночі Одеси.
О 2.37 моніторинговий паблік військових “Чому тривога | Радар” повідомив про нову групу шахедів в напрямку Одещини.
О 3.09 в Одесі та області пролунав відбій повітряної тривоги.
Війна
Від початку Курської операції армія РФ втратила 62,4 тисячі військових

Від початку проведення Курської операції Сил оборони України втрати армії Росії в операційній зоні угруповання військ «Курськ» становлять 62 тисячі 400 осіб, а втрати армії Північної Кореї – понад 4 тисячі 500 осіб.
Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє у Фейсбуці.
«Від початку проведення Курської операції Сил оборони України, із 06.08.2024, втрати армії Росії в операційній зоні угруповання військ «Курськ» становлять: особового складу – 62,4 тис. осіб, із них безповоротні – 25,2 тис, санітарні – 36,2 тис.», – ідеться в повідомленні.
За даними Генштабу, ще 983 військовослужбовців армії РФ взяли в полон. Завдяки цьому відбулися обміни, піч час яких вдалося повернути додому з російської неволі сотні українських воїнів.
«Загальні втрати армії КНДР на Курському напрямку становлять понад чотири з половиною тисячі вбитими та пораненими», – додали у Генштабі.
Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 26 квітня, начальник Генштабу Збройних сил Росії Валерій Герасимов вперше офіційно підтвердив участь військових з Північної Кореї у війні проти України.
Війна
Для захисту від «Шахедів» потрібно залучати легкомоторну авіацію

Для дешевого і ефективного збивання російських «Шахедів» потрібно вишукувати нетрадиційні засоби.
Таку думку висловив у коментарі Укрінформу авіаційний експерт Костянтин Криволап.
«Терміново пора розв’язати проблему захисту і від «Шахедів»… В ідеалі, дрон збивається дроном (БпЛА-перехоплювачі, зенітні дрони теж вже застосовуються нашою ППО – ред.), а інший варіант – легкомоторна авіація», – сказав він.
За словами експерт, збільшувати кількість традиційних засобів для протидії дроновим атакам вже не достатньо, оскільки це не дозволить збивати пропорційно більше «Шахедів». Традиційні методи, які застосовувались раніше, неефективні в сучасних обставинах, і необхідно принципово змінити підхід до боротьби з дронами, зокрема, відповідно до критерію ефективності ураження.
«Якщо уражати «стінгерами» (а це найпростіший спосіб), то кожен постріл коштуватиме 100 тис. доларів. Тому від початку шукали дешевших засобів від камікадзе. Зараз найефективніший спосіб збиття – за допомогою гвинтокрилів з відкритим майданчиком, кулеметом і кулеметником, що через тепловізор намагається розгледіти «Шахеди» і шарашить по них», – розповів Криволап.
Він зазначив, що боєць завдяки цій системі може бачити дрон за 4-5 км. Гвинтокрил має підлетіти до нього, збити і перелетіти до іншої цілі. Та цей спосіб захисту від «Шахедів» теж має недоліки. «Вильоти теж не дуже дешеві, та й гвинтокрилів замало. Легкомоторна авіація коштує значно менше, ніж гвинтокрил (хоча з гелікоптера воно зручніше) і може виконувати ту ж роботу», – зазначив Криволап.
На його думку, для підсилення ППО можна застосувати літаки типу спортивно-тренувальних Як-52.
«В Україні ще є певна кількість літачків, і їх уже застосовували проти дронів-розвідників. Але певні особливості є – наприклад, треба, щоб дрон не маневрував, а літачок був оснащений тепловізором (розвідники й ударні дрони літають в різну пору доби) тощо», – розповів авіаційний експерт.
Інша проблема з протидією «Шахедам» полягає у труднощах з їх виявленням. Дрони маневрують і ховаються з поля зору локаторів, що ускладнює стеження за цілями і їх оперативне збиття.
Як повідомлялося, начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що пілоти винищувачів F-16 та Mirage збили кількадесят російських засобів повітряного нападу під час масованого обстрілу України 24 квітня.
У ніч проти 26 квітня Сили оборони України збили 66 російських безпілотників, ще 31 ворожий БПЛА локаційно втрачений.
-
Відбудова1 тиждень ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Україна1 тиждень ago
яка область на першому місті
-
Усі новини7 днів ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Війна3 дні ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика3 дні ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Усі новини1 тиждень ago
Наддешевий портативний проектор покаже кіно де завгодно: характеристики Dangbei N2 mini
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить 19-20 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини7 днів ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)