Війна
Соціальна інтеграція ВПО в Одеській області

В Одеській області зареєстрована майже 221 тисяча людей, які вимушено покинули свої домівки і будують життя майже з нуля. Щоб інтегруватись у суспільство, потрібно мати місце для проживання; роботу або соціальні виплати, передбачені законом; можливість користуватись усіма послугами в регіоні. ВПО — не транзитні пасажири, це громадяни своєї ж країни, які досі обирають залишатись вдома і справді наша задача допомогти їм жити, працювати та будувати майбутнє.
“Дайджест Одеси” поспілкувався з директором департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОВА Тетяною Дементьєвою, яка розповіла про поточні умови та програми для ВПО в області.
Соціальні послуги
Динаміка переміщення пов’язана із подіями на лінії фронту та гуманітарними умовами. Наразі щодня реєструється в органах соціального захисту по 100-200 людей, але треба враховувати, що не всі залишаються в регіоні. Найбільше переселенців зареєстровано з Херсонської, Донецької та Миколаївської областей. Також приїжджають з Харківської, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей.
Для перебування обирають, здебільшого, Одесу, як обласний центр та Одеський район. Ті, хто реєструються у Ізмаїльському районі — переважно потім виїжджають за кордон на постійне чи тимчасове проживання.
Як розповідає Тетяна Миколаївна, є обласна програма соціальної підтримки населення. За нею ВПО можуть звертатись, як за частковою матеріальною допомогою на лікування, так і за реабілітацією дітей з порушенням опорно-рухового апарату. За реабілітацією поки звернулося лише дві дитини.
Також є державна програма, яка реалізується Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву в Одеській області є програма пільгового житлового кредитування для ВПО під 3% річних.
Щодо надання соціальних послуг, передбачених законом, то тут все просто – всі, хто їх потребує, отримують їх у межах чинного законодавства.
Щоб отримувати виплати по безробіттю, маршрут як і в усіх інших містах — потрібно звернутись до найближчого Центру зайнятості. За період з 24 лютого 2022 року по 12 травня 2023 року зареєстровано безробітних ВПО 2971 особу. За цей же період ВПО нараховано та виплачено допомоги по безробіттю 24 415 607,33 грн. Вдалось працевлаштувати 655 осіб.
Війна
Зеленська презентувала восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни»

Восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» розповідає про особливості адаптації бійців після повернення з фронту.
Про це у Телеграмі повідомила перша леді Олена Зеленська, передає Укрінформ.
Відео: Дія.Освіта
«Повернення бійця чи бійчині з фронту – одна з найбажаніших і найщасливіших подій для родини. Нарешті близька людина буде вдома, хвилювання стане менше. Це очікування. А реальність така, що під час розлуки з усіма відбулися зміни. І є велика ймовірність, що стосунки взагалі доведеться будувати наново. Про те, як прийняти зміни в рідній людині, яка повернулася зі служби, що варто врахувати близьким, розповідає восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія». Його можна подивитися на платформі «Дія.Освіта» або на YouTube-каналі «Ти як?»», – зазначила Зеленська.
За її словами, цей епізод, зокрема, звертає увагу на те, що звична поведінка ветерана чи ветеранки може змінитися через бойовий досвід.
«Людина може гостро реагувати на гучні звуки, мати проблеми зі сном, травленням і зосередженням уваги, нервувати, скаржитися на зміни настрою, дратівливість і спалахи гніву, демонструвати надмірну пильність. Це просто треба приймати. Відновлення потребують обидві сторони: не тільки ветерани, а й їхні родини. Немає сенсу очікувати швидкої адаптації чи стрімкого зниження напруги, якщо вона раптом виникла. Для цього потрібен час: комусь – кілька тижнів, комусь – кілька місяців», – йдеться у порадах для сімей ветеранів.
Як повідомлялося, освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри в межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Він є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» – гіда з коректної комунікації. Проєкт реалізовано за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, ГО «Безбар’єрність» і Visa, яка є учасницею спільноти «Бізнес без бар’єрів».
Війна
Українські військові знищують ворожу техніку в антидронових коридорах у Курській області

Російські війська у прикордонні Курської області облаштовують так звані антидронові коридори для пересування техніки, але українським підрозділам вдається її знищувати.
Як передає Укрінформ, про це в телеефірі розповів речник ДПСУ Андрій Демченко.
«Зважаючи, що українські підрозділи, в тому числі, й ДПСУ використовують дрони, щоб знищувати ворога на території Росії – у межах Курщини було створено антидроновий коридор (комплекс заходів протидії – ред.). Ворог облаштовує такі коридори для того, щоб унеможливити удари по техніці, яка пересувається цими коридорами, оберігаючи її від наших повітряних засобів, якими ми можемо дотягнутися на територію Росії», – розповів Демченко.
Утім, за його словами, Силам оборони вдається знищувати ворожу техніку, яка пересувається цими коридорами.
«Неодноразово наші хлопці, вже будучи навченими керувати дронами, знищували техніку, яка рухалася цими коридорами, а також ті групи, які їх облаштовували. Ми й надалі робитимемо все можливе для того, щоб знищувати ці коридори, не дозволяти їх розширювати, аби ворог вільно пересувався своїм прикордонням поблизу нашого державного кордону», – запевнив речник ДПСУ.
Як повідомляв Укрінформ, Сили оборони зупинили штурм росіян на кордоні Сумської області, по суті зірвавши спробу росіян пройти таким антидроновим коридором.
Війна
Начальник Генштабу ЗСУ зустрівся з майбутніми керівниками армійських корпусів

Начальник Генерального штабу Збройних сил України генерал-майор Андрій Гнатов зустрівся зі слухачами курсу підготовки керівного складу армійських корпусів.
Про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ, передає Укрінформ.
“Наразі планово триває процес укомплектування армійських корпусів військовослужбовцями з реальним бойовим досвідом. Організаційно-штатну структуру підсилюємо досвідченими бойовими командирами. Щоб перемагати, потрібно відповідати вимогам часу та ситуації на полі бою. Ми робимо для цього все необхідне”, — наголосив Гнатов.
Він нагадав, що армійський корпус розглядається як основна складова для проведення операцій.

Під час курсової підготовки напрацьовано пропозиції щодо узагальнення та впровадження бойового досвіду, підготовки доктринальних документів, а також автоматизації низки процесів у ЗСУ, зокрема постачання озброєння, військової техніки, боєприпасів тощо.
Як повідомляв Укрінформ, у ЗСУ триває робота щодо укомплектування організаційних ядер управлінь нових корпусів. Президент Володимир Зеленський 14 квітня провів Ставку, на якій були заслухані доповіді щодо формування корпусної системи.
Фото: Генштаб ЗСУ
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗМІ розповіли про незвичні вподобання Макрона
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини6 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Україна7 днів ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Політика6 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Війна1 тиждень ago
Атака сьогодні — росіяни масовано вдарили по Україні
-
Війна1 тиждень ago
Росія модернізувала балістичні ракети, тому збивати їх стало складніше