Connect with us

Війна

СтратКом ЗСУ підтвердив нічний удар по аеродрому «Саки» в Криму

Published

on

Сили оборони України в ніч проти 21 вересня завдали комбінований удар по військовому аеродрому окупантів поблизу міста Саки тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомило Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

Джерело hromadske в Службі безпеки України повідомило, що співробітники СБУ та Військово-морських сил завдали масштабного вогневого удару по військовому аеродрому «Саки» в тимчасово окупованому Криму.

На летовищі було щонайменше 12 бойових літаків (Су-24 та Су-30), а також ПЗРК «Панцирь». Там само розташована база підготовки операторів дронів Mojaher. Саме ці безпілотники росіяни використовують для координації власних повітряних атак, а також як бойові ударні дрони.

Сили оборони України влучили в ціль і завдали серйозних пошкоджень техніці окупантів. Для ураження ворога Україна використала безпілотники, які перенавантажили російську протиповітряну оборону, а потім — запустила ракети «Нептун».

Continue Reading
Click to comment

Війна

Мобілізація в Україні — чи можуть мобілізувати батька дитини з інвалідністю

Published

on

Юристи розповіли, що звільнитись з військової служби військовослужбовець за наявності певних підстав, подавши до військової частини необхідні документи.

В умовах воєнного стану та мобілізації в Україні деякі військовозобов’язані мають право на звільнення від проходження військової служби. Серед них, зокрема, і батьки, у яких є діти з інвалідністю. Подробицями поділились правознавці з юридичної фірми “Іnseinin”.

Підстави для звільнення військовослужбовця при наявності дитини з інвалідністю

Юристи розповідають, що звільнитись військовослужбовці можуть у разі:

  • виховання дитини з інвалідністю одним із батьків без другого з батьків;
  • наявність у військовослужбовця повнолітньої дитини з інвалідністю I або II групи, що перебуває на його утриманні;
  • необхідність постійного догляду за дитиною з інвалідністю, яка підтверджена медичними висновками.

Процедура звільнення військовослужбовця, який має дитину з інвалідністю

Для початку особа має зібрати необхідні документи. В цьому випадку військовослужбовцю потрібні:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • довідка МСЕК (медико-соціальної експертної комісії), що підтверджує інвалідність (для повнолітньої дитини з інвалідністю);
  • медичний висновок про необхідність постійного догляду за дитиною (якщо дитина військового без висновку про статус дитини інваліда);
  • документи, що підтверджують відсутність другого з батьків (якщо застосовується підстава для звільнення відсутність інших осіб зобовʼязаних виховувати);
  • документ про опіку, якщо військовослужбовець є єдиним опікуном;
  • подання командуванню військової частини рапорту на звільнення разом з усіма підтвержуючими документами.

Командування протягом 14 днів з моменту реєстрації рапорту має розглянути подані документи та прийняти відповідні документи. За необхідності можуть бути призначені додаткові перевірки або витребувані додаткові документи, тоді час розгляду буде подовжено на період надання та перевірки доданих документів. У разі позитивного рішення оформлюється наказ про звільнення та всі необхідні документи щодо передання особової справи військовослужбовця з військового обліку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.

Раніше фахівці розповідали, хто має право на відстрочку у 2025 році. При цьому термін дії відстрочки залежить від виду, а після закінчення терміну дії необхідно її повторно підтвердити. Юристи також ділились алгоритмом, як оскаржити відмову у відстрочці.



Джерело

Continue Reading

Війна

Мирні переговори — дипломат ЄС дав прогноз про війну в Україні — деталі

Published

on


За словами голови Європейської служби зовнішніх зв’язків Матті Маасікаса, Трамп демонструє достатню політичну волю, щоб завершити війну, але конкретного плану в нього немає. Україна, попри щоденні жертви, економічно, у військовому відношенні й навіть політично може продовжувати війну.

Голова Європейської служби зовнішніх зв’язків (EEAS) Матті Маасікас вважає, що економічно і у військовому відношенні, спираючись на власні ресурси, Україна перебуває в становищі, в якому може продовжувати вести оборонну війну. А закінчиться війна в Україні тоді, коли одна зі сторін не зможе більше її продовжувати. Про це повідомляє ERR.

“Цілі обох сторін — України і Росії — залишаються незмінними”, — зазначив він, додавши, що “на полі бою нічого не змінюється”.

Україна веде війну за виживання, за право існувати, тому “інтелектуальні підрахунки, де має бути прокреслено лінію припинення вогню або за яких умов миротворчі сили могли б у кінцевому підсумку бути розміщені, стають другорядними турботами”, — зазначив естонський дипломат.

За його словами, головне — утримати лінію фронту, те, що там щодня відбувається, — це дійсно важливо.

На запитання про те, що, судячи з усього, США зупиняють військову підтримку України Маасікас сказав, що варто почекати, що буде далі. Він нагадав, що кілька років тому, під час першого президентського терміну Трампа, він розмовляв у Києві з Майком Помпео, який обіймав тоді посаду держсекретаря.

“Він мені сказав, що ще бувши кандидатом у президенти Трамп опублікував 57 твітів про виведення військ з Афганістану. Але потім, коли вже обійняв посаду, він усе ж таки не довів справу до кінця. Тому все ще може змінитися”, — зазначив Маасікас.


Fullscreen

Глава EEAS Матті Маасікас вважає, що Трамп демонструє достатню політичну волю, щоб завершити війну, хоча конкретного плану в нього немає

Водночас він вважає, що Трамп демонструє достатню політичну волю, щоб завершити війну, але конкретного плану в нього немає.

“Також варто пам’ятати, що кожен американський президент протягом останніх 25 років на якомусь етапі намагався відновити відносини з Путіним. Успіху ніколи не було”, — додав дипломат.

Чи може Україна продовжувати війну

Військова допомога, підтримка України, допомога Україні


Fullscreen

Військова допомога продовжує прибувати. Оборонна промисловість України зросла неймовірно і має промисловий потенціал

Фото: NYT

“Фінансова стабільність української держави та її бюджет забезпечені. У роки повномасштабної війни в українського держбюджету був 50-відсотковий дефіцит, який покривали закордонні фонди. Фінансування гарантоване протягом цього року і, практично безумовно, далі. ЄС надає левову частку цієї підтримки. Військова допомога продовжує прибувати. Власна оборонна промисловість України зросла неймовірно і має значний промисловий потенціал”, — сказав Маасікас.

За його словами, рейтинг президента України Володимира Зеленського ще не 90%, як це було в березні 2022 року, але залишається на рівні 50-60%.

“Варто пам’ятати, що і до повномасштабної війни Зеленський уже був найпопулярнішим політиком країни, але на той час, рейтинг його схвалення був лише близько 20%”, — сказав він.

Громадяни України втомилися від війни, але громадська думка в Україні не готова йти на територіальні поступки.

“Усі сусідні з Росією країни, і Україна особливо дуже добре розуміють, що якщо вогонь припиниться зараз, якщо гармати замовкнуть, тоді для росіян уся територія, де перебувають їхні солдати, вважатиметься їхньою, — решта надалі може стати предметом переговорів. Зеленський побоюється, що якщо буде досягнуто домовленостей про зупинку вогню, ці території вважатимуться щонайменше практично, якщо не юридично, втраченими. Дивним чином — хоча і звучить жахливо, з огляду на те, що люди щодня помирають, — Україна економічно, у військовому плані й навіть політично може продовжувати війну”, — висловив дипломат свою думку.

Він припускає, що до яких би домовленостей не дійшли американці з росіянами, Україна в підсумку їх не прийме.

Нагадаємо, що в Раді розповіли, чи чекати українцям завершення війни в поточному році.

Також повідомлялося, що в Раді оцінили перспективи направлення в Україну 30 тисяч миротворців.



Джерело

Continue Reading

Війна

Міноборони планує укладати довгострокові контракти з українськими виробниками зброї

Published

on


Міністерство оборони провело зустріч з українськими виробниками озброєння. Головною темою стало обговорення можливостей укладання трирічних контрактів, що забезпечить стабільність виробництва, розвиток оборонного сектору та підвищення боєздатності ЗСУ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«Разом з Генеральним штабом ЗСУ визначили низку пріоритетних зразків українського озброєння та військової техніки. Це та зброя, яка критично важлива для української армії для здобуття переваги на полі бою. А укладення довгострокових контрактів з її виробниками покликане забезпечити надійність постачання цієї необхідної зброї», – цитує пресслужба першого заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка.

Як зазначається, Міноборони підтвердило свою позицію щодо пріоритетної підтримки вітчизняних виробників у забезпеченні армії необхідним озброєнням та технікою.

«Довгострокові контракти дають змогу виробникам планувати свою роботу, залучати інвестиції та розвивати технології. Закупівельна агенція Міноборони вже уклала контрактів на 208 млрд грн з українськими виробниками. Зокрема, за ці кошти ЗСУ отримують артилерійські системи, боєприпаси, протитанкові ракетні комплекси, міномети, постріли до них, бойові броньовані машини, вантажівки, техніку РЕБ, важкі дрони-бомбери тощо», – наголосив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

За інформацією пресслужби, Міністерство оборони вже підготувало список озброєння на основі потреб і пріоритетів, визначених Генштабом ЗСУ. Враховані необхідні критерії, зокрема виробник має пройти процедуру кодифікації, здійснювати серійне виробництво, забезпечити рівень локалізації не менше ніж на 50%.

Читайте також: Зеленський: В Україні близько третини зброївітчизняного виробництва

Також в оборонному відомстві запевнили, що продовжать працювати над реформою оборонних закупівель, запроваджуючи ефективні механізми взаємодії з українськими виробниками, щоб забезпечити військо всім необхідним для захисту країни.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності нарощувати темпи і обсяги виробництва зброї в Україні та Європі, зокрема шляхом інвестування в невеликі приватні українські компанії.

Фото: МОУ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.