Суспільство
У ДТЕК розповіли як оформити побутовий тариф на електроенергію для жителів одеських новобудов

Навіть після введення багатоквартирного будинку в експлуатацію, забудовник може не завершити процедуру приєднання до електромереж. З цієї причини, новобудова вважається промисловим об’єктом, а жителі сплачують електроенергію за комерційним тарифом. Сума може становити і 5 грн/кВт-год.
На пресбрифінгу генерального директора ДТЕК Одеські електромережі Дмитра Григор’єва розповіли, що в Одесі є будинки, які понад 10 років як під’єднані до мережі, як будівельні майданчики. Протягом останніх 4 років перепідключення відбулось у 28 ЖК.
Варіанти переходу на побутовий тариф
Сьогодні врегулювати це питання можна трьома методами і загалом, це питання відповідальності забудовника, але до ДТЕК може звернутись і ОСББ, керуюча компанія чи інша уповноважена організація. Отже:
● Потрібно виконати технічні умови, щоб отримати приєднання за постійною схемою живлення та отримувати безперебійне електропостачання. Це найраціональніший шлях, який безпосередньо існував до воєнного стану. Для виконання цих умов потрібно розробити проєктно-кошторисну документацію, сплатити вартість приєднання, виконати будівельно-монтажні роботи, укласти договір з оператором системи розподілу (ОСР, тобто ДТЕК), звернутись до постачальника на укладання договору за побутовим тарифом.
● Якщо перший варіант неможливий через проблеми, викликані воєнними станом, держава запропонувала скористатись тимчасовим порядком приєднання, який наразі гарантований постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 352. Приєднання у цьому випадку відбувається за спрощеною процедурою отримати приєднання до електромереж. Написавши заяву до ДТЕК, замовник отримує технічні умови та обирає варіант приєднання. Далі потрібно також здійснити будівельно-монтажні роботи, потім надати гарантійний лист до ОСР про виконання цих робіт. Наступний етап — укладання договорів з оператором розподілу та постачальником електроенергії. Протягом одного року після закінчення воєнного стану замовник має внести плату за потужність та передати збудовані мережі на баланс ОСР.
● Також можна укласти тимчасовий договір про надання послуги з розподілу електричної енергії відповідно до Постанови НКРЕКП № 1340, що дає змогу користуватися побутовим тарифом. Однак він діє тільки на період воєнного стану і рік після його закінчення. Якщо не виконати технічні умови — договори з мешканцями будинку будуть знову розірвані.
Дмитро Григор’єв надав поради тим, хто планує купувати квартиру у новобудові, аби не потрапити на дорожчий тариф: перевіряти усі документи на стадії будівництва, звернути увагу на наявність технічних умов про приєднання до мереж, під час підписання акту приймання квартири впевнитись у введенні будинку в експлуатацію та виконанню технічних умов. Спікер зазначив, що наявність сертифіката про введення будинку в експлуатацію ще не означає виконання технічних умов.

Чинний тариф на електроенергію
Зазначимо, що чинний тариф на електроенергію для населення покриває лише 28% витрат на її виробництво, доставку до споживачів та податків. У НКРЕКП пояснили, що ринкова ціна складається з:
● середньозваженої ціни купівлі-продажу електроенергії на ринку «на добу наперед» за квітень 2023 року – 2,81 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);
● тарифу на послуги з передачі з 01.04.2023 – 0,43 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);
● середньозваженого тарифу на послуги з розподілу електричної енергії для другого класу напруги з 01.04.2023 – 1,32 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);
● середньозваженого тарифу на послуги постачальника універсальних послуг – 0,115 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);
● податку на додану вартість (20 %).
Тарифи на електроенергію для населення наразі становлять 1,44 грн/кВт-год (при споживанні до 250 кВт-год на місяць) та 1,68 грн/кВт-год (у випадку споживання більше 250 кВт-год на місяць). Водночас середньозважена фіксована ціна на електричну енергію для населення становить 1,56 грн/кВт-год (з урахуванням ПДВ), — вказують в Нацкомісії.
Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський говорить, що розглядають кілька варіантів підвищення тарифу. Серед пропозицій, запровадити тариф на рівні 2 гривні 40 копійок за кіловат. Інший варіант — 2 гривні 80 копійок за кіловат. Таким чином тариф для побутових споживачів зросте мінімум на гривню.
Суспільство
Fox News назвав Київ «російським містом»

У Міністерстві закордонних справ закликали канал Fox News провести розслідування щодо ситуації, коли в етері титрували Київ “російським” містом.
Про це заявив речник МЗС України Георгій Тихий у соцмережі X, передає Укрінформ.
“Якщо це була помилка, а не свідома політична заява, слід перепросити та розслідувати, хто зробив помилку”, – написав він.

Як повідомлялося, американський канал Fox News транслював святкування з нагоди Великодня з усього світу, зокрема, із Києва. Під час ефіру 20 квітня канал упродовж 20 хвилин позначав Київ як російське місто.
Фото в тексті: скріншот ефіру Fox News
Суспільство
На Херсонщину прибув потяг-кухня з пасками та обідами Анонси

На Великдень на Херсонщину прибув потяг з пасками та гарячими обідами для переселенців. Потяг-кухню створили для підтримки людей у прифронтових регіонах.
Про це повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
У святкові дні на Херсонщину завітав “Food Train” — спеціальний потяг-кухня, створений для допомоги людям у прифронтових регіонах. Цей мобільний комплекс здатен готувати десятки тисяч порцій їжі навіть без підключення до електроенергії.
Потяг прибув із місією підтримки: цього разу він доставив 1250 великодніх пасок і 2500 гарячих обідів для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у тимчасових притулках.
Проєкт був реалізований “Укрзалізницею” за підтримки благодійного фонду The Howard G. Buffett Foundation. Його головна мета — забезпечити їжею мешканців регіонів, де через війну пошкоджено логістику та енергосистему.
У лютому один із медичних закладів Білозерки оновив систему опалення для підвищення енергоефективності. Нове обладнання лікарня отримала завдяки фінансуванню Європейського Союзу. Це дозволить медперсоналу працювати в комфортних умовах і надавати допомогу пацієнтам без перебоїв, навіть у холодну пору.
На початку березня в селі Новопетрівка стартувало будівництво першої в населеному пункті свердловини. Вона забезпечить 335 мешканців села якісною питною водою. Проєкт втілюється за сприяння Угорської екуменічної служби допомоги в Україні.
Також у Високопіллі на Херсонщині на місцевому бюветі встановили сонячні панелі для живлення системи зворотного осмосу. Це дозволить забезпечити стабільний доступ до чистої питної води для 2700 мешканців.
Після семи місяців інтенсивних бойових дій система водопостачання громади була значно пошкоджена, і бювет став єдиним джерелом питної води.
Крім того, Нововоронцовська громада отримала сучасне обладнання для сонячної електростанції з Китаю. Компанія Huawei Україна передала акумуляторні батареї, інвертори, пристрої управління та щити резервного живлення. Станція живитиме насосне обладнання свердловин, що дозволить стабілізувати водопостачання в громаді.
Суспільство
Пожарная опасность в Одесской области 21 апреля

Пожар в поле. Фото иллюстративное: freepik
На завтра, 21 апреля, в Одесской области прогнозируют повышенный уровень пожарной опасности. Из-за погодных условий возможно быстрое распространение огня в случае возгорания. Синоптики призывают граждан быть максимально осторожными с огнем.
Об этом сообщает Гидрометеорологический центр Черного и Азовского морей.
Реклама
Читайте также:
“Погодные условия будут способствовать преимущественно повышенной вероятности возникновения и распространения пожаров в экосистемах при наличии источников возгорания”, — говорится в сообщении синоптиков.
Пожарная опасность в Одесской области
По информации синоптиков, опасность будет сохраняться и распространяться почти по всей территории Одесского региона. Так, высокий уровень объявлен в населенных пунктах:
- Любашевка;
- Затишье;
- Сербка;
- Раздельная;
- Сарата;
- Болград;
- Вилково;
- Измаил.
Правила поведения во время пожарной опасности
Чтобы избежать пожара, надо придерживаться определенных правил поведения:
- не сжигайте сухую траву или листья на приусадебных участках, это может перерасти в неконтролируемое горение;
- не разводите открытый огонь рядом с сухой растительностью и хозяйственными постройками;
- не разбрасывайте окурки и спички на сухую подстилку;
- не посещайте леса вообще, ведь есть риск пострадать от взрывоопасных предметов, которыми загрязнено огромное количество территории Украины.
В случае обнаружения пожара следует немедленно сообщить в Службу спасения по номеру 101.
Также специалисты отмечают: в жаркую и ветреную погоду даже одна искра может привести к масштабной экологической катастрофе.
Напомним, в Одессе и Одесской области проверили радиационный фон. Также мы писали, что в нескольких селах Одесской области временно прекратят газоснабжение.
Реклама
-
Суспільство1 тиждень ago
Зеленський відвідав поранених захисників, які виконували завдання на Донеччині та у Курській області
-
Усі новини6 днів ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини5 днів ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Усі новини4 дні ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Події1 тиждень ago
Уряд призначив голову Держмистецтв
-
Події1 тиждень ago
Евакуацію музейних цінностей провели у 63 закладах культури
-
Відбудова4 дні ago
У Житомирі власники пошкодженого та зруйнованого обстрілами житла отримали понад ₴90 мільйонів компенсації
-
Політика4 дні ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня