Connect with us

Війна

Мирні переговори — дипломат ЄС дав прогноз про війну в Україні — деталі

Published

on


За словами голови Європейської служби зовнішніх зв’язків Матті Маасікаса, Трамп демонструє достатню політичну волю, щоб завершити війну, але конкретного плану в нього немає. Україна, попри щоденні жертви, економічно, у військовому відношенні й навіть політично може продовжувати війну.

Голова Європейської служби зовнішніх зв’язків (EEAS) Матті Маасікас вважає, що економічно і у військовому відношенні, спираючись на власні ресурси, Україна перебуває в становищі, в якому може продовжувати вести оборонну війну. А закінчиться війна в Україні тоді, коли одна зі сторін не зможе більше її продовжувати. Про це повідомляє ERR.

“Цілі обох сторін — України і Росії — залишаються незмінними”, — зазначив він, додавши, що “на полі бою нічого не змінюється”.

Україна веде війну за виживання, за право існувати, тому “інтелектуальні підрахунки, де має бути прокреслено лінію припинення вогню або за яких умов миротворчі сили могли б у кінцевому підсумку бути розміщені, стають другорядними турботами”, — зазначив естонський дипломат.

За його словами, головне — утримати лінію фронту, те, що там щодня відбувається, — це дійсно важливо.

На запитання про те, що, судячи з усього, США зупиняють військову підтримку України Маасікас сказав, що варто почекати, що буде далі. Він нагадав, що кілька років тому, під час першого президентського терміну Трампа, він розмовляв у Києві з Майком Помпео, який обіймав тоді посаду держсекретаря.

“Він мені сказав, що ще бувши кандидатом у президенти Трамп опублікував 57 твітів про виведення військ з Афганістану. Але потім, коли вже обійняв посаду, він усе ж таки не довів справу до кінця. Тому все ще може змінитися”, — зазначив Маасікас.



Fullscreen

Глава EEAS Матті Маасікас вважає, що Трамп демонструє достатню політичну волю, щоб завершити війну, хоча конкретного плану в нього немає

Водночас він вважає, що Трамп демонструє достатню політичну волю, щоб завершити війну, але конкретного плану в нього немає.

“Також варто пам’ятати, що кожен американський президент протягом останніх 25 років на якомусь етапі намагався відновити відносини з Путіним. Успіху ніколи не було”, — додав дипломат.

Чи може Україна продовжувати війну

Військова допомога, підтримка України, допомога Україні


Fullscreen

Військова допомога продовжує прибувати. Оборонна промисловість України зросла неймовірно і має промисловий потенціал

Фото: NYT

“Фінансова стабільність української держави та її бюджет забезпечені. У роки повномасштабної війни в українського держбюджету був 50-відсотковий дефіцит, який покривали закордонні фонди. Фінансування гарантоване протягом цього року і, практично безумовно, далі. ЄС надає левову частку цієї підтримки. Військова допомога продовжує прибувати. Власна оборонна промисловість України зросла неймовірно і має значний промисловий потенціал”, — сказав Маасікас.

За його словами, рейтинг президента України Володимира Зеленського ще не 90%, як це було в березні 2022 року, але залишається на рівні 50-60%.

“Варто пам’ятати, що і до повномасштабної війни Зеленський уже був найпопулярнішим політиком країни, але на той час, рейтинг його схвалення був лише близько 20%”, — сказав він.

Громадяни України втомилися від війни, але громадська думка в Україні не готова йти на територіальні поступки.

“Усі сусідні з Росією країни, і Україна особливо дуже добре розуміють, що якщо вогонь припиниться зараз, якщо гармати замовкнуть, тоді для росіян уся територія, де перебувають їхні солдати, вважатиметься їхньою, — решта надалі може стати предметом переговорів. Зеленський побоюється, що якщо буде досягнуто домовленостей про зупинку вогню, ці території вважатимуться щонайменше практично, якщо не юридично, втраченими. Дивним чином — хоча і звучить жахливо, з огляду на те, що люди щодня помирають, — Україна економічно, у військовому плані й навіть політично може продовжувати війну”, — висловив дипломат свою думку.

Він припускає, що до яких би домовленостей не дійшли американці з росіянами, Україна в підсумку їх не прийме.

Нагадаємо, що в Раді розповіли, чи чекати українцям завершення війни в поточному році.

Також повідомлялося, що в Раді оцінили перспективи направлення в Україну 30 тисяч миротворців.



Джерело

Війна

Росіяни намагаються взяти Покровськ у часткове оточення

Published

on



Російські загарбники намагаються взяти місто Покровськ в часткове оточення, ворогу бракує живої сили, щоб узяти місто прямим штурмом.

Про це у телеефірі повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.

“На Покровському (напрямку – ред.) є певне просування з боку ворога, є певне часткове вклинення між Покровськом та Костянтинівкою. Вони намагаються його розвивати, тоді як наші війська намагаються знищити якомога більше їхньої сили та техніки, сповільнити їх наступ і відкинути”, — сказав Трегубов.

За його словами, ворог намагається взяти Покровськ в часткове оточення, проте не має достатньо сил для прямого штурму.

“Зараз зайти в місто, насправді, (росіянам — ред.) немає особливого сенсу. В цілому, зараз безпосередньо у штурмі міста немає особливо сенсу. Росіяни вже вивчили, що відбувається, якщо штурмувати міста “в лоб”. Незважаючи на всю ту живу силу, яка в них зараз є, в них все одно просто не вистачить людей повторити такі “м’ясні штурми”, які були в Маріуполі чи Бахмуті. Просто остаточно змарнують. Тому вони намагаються взяти місто в часткове охоплення. Ці зусилля ми, власне, зараз і бачимо”, — зазначив речник.

Читайте також: Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку – Трегубов

Він додав, що лінія фронту на Покровському напрямку дуже широка, ворог застосовує тактику наступу з використанням великої кількості малих ДРГ.

“Росіяни діють малими групами, але кількість цих груп дуже велика і фронт дуже широкий. Вони намагаються лізти різними засобами: з використанням різних маскувальних засобів, по “зеленці” тощо. Просто лізуть пластом у сподіванні, що хтось долізе. Коли знищують групу, за нею відразу якась інша група… Постійний ось такий “хробачий” тиск на українські позиції з різних боків у сподіванні, що хтось пролізе”, — сказав речник ОСУВ “Хортиця”.

Як повідомляв Укрінформ, раніше речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов заявив, що на Покровському напрямку росіяни досі застосовують важку техніку, на відміну від інших напрямків фронту, де ця техніка вже майже не використовується.

Фото: Костянтин Ліберов



Джерело

Continue Reading

Війна

Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Published

on


Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом

Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.

Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.

За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.


Важливо

Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський


“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.

Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.

“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.

За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.

Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.

Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.



Джерело

Continue Reading

Війна

Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку

Published

on



Попри всі провокації противника на Новопавлівському напрямку, спроби росіян перетнути адміністративний кордон в Дніпропетровській та Донецькій областях залишаються невдалими.

Про це у телеефірі сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.

“Покровський напрямок залишається найактивнішим. Потім – Новопавлівський напрямок зі спробами росіян наблизитися до адміністративного кордону Дніпропетровської та Донецької областей. Та важливо зазначити, що незважаючи на усі провокації противника на цьому напрямку, активні спроби перетнути адміністративний кордон залишаються невдалими”, – зазначив Трегубов.

Він наголосив, що загарбники також намагаються тиснути на українські підрозділи на Лиманському напрямку.

“Наступним (за активністю підрозділів країни-агресора – ред.) йде Лиманський напрямок. Але в цьому випадку противник нас нічим не дивує: тиск залишається так само там же, де він був і пів року тому”, – додав речник.

Читайте також: Сили оборони за добу відбили 153 атаки, найбільший натиск ворога – на Покровському напрямку

Відповідаючи на запитання про те, наскільки ситуацію на цих напрямках ускладнюють російські атаки дронами, Трегубов пояснив, що дронові атаки РФ стали майже безперервними.

“Там не просто часті атаки. Вони фактично вже безперервні. Скажемо так, битви безпілотників стали рутинною частиною сучасної війни. Тому ми не можемо казати, що це вже якісь окремі інциденти. Ні, це триває вже понад рік як стандартне застосування безпілотників. Так само як колись стандартним вважали стрілковий бій чи застосування артилерії. Це постійно відбувається. Постійно ведеться розробка, постійно завдаються удари”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, на східному напрямку фронту російські війська намагаються вийти на оперативний простір між містом Покровськ та Костянтинівкою для проведення подальших активних дій, проте Сили оборони України стримують агресора.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.