Суспільство
23-річний одесит ледь не до смерті побив перехожого

Одеські поліцейські повідомили 23-річному чоловіку про підозру у спричиненні тяжких тілесних ушкоджень незнайомцю в центрі міста. Молодика взято під варту. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі.
Подія сталась минулого тижня перед настанням комендантської години на вулиці Дерибасівській. Між двома нетверезими незнайомцями завʼязалась словесна перепалка і бійка, в ході якої 23-річний одесит вдарив 25-річного співмістянина кулаком в обличчя. Потерпілий впав на землю і втратив свідомість, а зловмисник продовжив бити його по голові. Правопорушника зупинили співробітники відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 та військовослужбовці Національної гвардії України під час спільного патрулювання центру міста.
Медики госпіталізували потерпілого з закритою черепно-мозковою травмою, переломом черепа та гематомою. Поліцейські затримали правопорушника в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Як повідомив слідчий у справі Владислав Монастирський, зібравши достатньо доказів, фігуранту було повідомлено про підозру у спричиненні умисних тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння. Згідно з санкцією ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України, молодикові загрожує до восьми років позбавлення волі.
Наразі за клопотанням слідчих суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 90 840 гривень, яким він не скористався. Слідчі дії тривають під процесуальним керівництвом Приморської окружної прокуратури міста Одеси.
Суспільство
Кремль визначив нових кураторів РПЦ в Україні

Кремль для розхитування єдності українського суспільства визначив нових представників РПЦ, відповідальних за просування ідей “русского мира” в Україні.
Про це Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило у Телеграмі, передає Укрінформ.
Особливі обов’язки російське керівництво покладає на голову відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ, митрополита Антонія (Антона Севрюка), наближеного до Патріарха Кирила. Він має широкі зв’язки у міжнародних церковних колах та активно просуває політичні інтереси Кремля під виглядом церковної дипломатії. Також це митрополит Омський і Таврійський Діонісій (Петро Порубай), активний пропагандист кремлівської ідеології та концепції “русского мира”; патріарший намісник Московської митрополії митрополит Павла (Георгій Пономарьов), відповідальний за роботу РПЦ у країнах близького зарубіжжя; голова Санкт-Петербурзької митрополії митрополит Варсонофій (Анатолій Судаков), який тісно пов’язаний із силовими структурами РФ і бере активну участь у реалізації пропагандистських заходів під прикриттям церковної діяльності.
Ці діячі мають організувати та координувати контакти з релігійними організаціями, керівний центр яких розташований в РФ, та проросійськими елементами в Україні, передавати їм вказівки від російських спецслужб та контролювати здійснення провокацій в інтересах Росії.
Під прикриттям релігійної співпраці РПЦ продовжує виконувати функції інструменту гібридного впливу Росії, спрямованого на дестабілізацію ситуації в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, за словами Президента України Володимира Зеленського, відомо, що російські спецслужби контролюють церкви, зокрема контролювали церкви в Україні.
Суспільство
В Одеському порту запрацювала електронна система для зменшення черг Анонси

Впровадження модуля управління рухом вантажного автотранспорту DocPort, анонсоване у березні стартувало наприкінці квітня.
Як повідомили у пресслужбі порту, основна мета DocPort — зменшити черги на в’їзді до порту, мінімізувати простої вантажівок, стабілізувати автопотік і зробити обробку вантажів ефективнішою.
Система дозволяє заздалегідь оформлювати перепустки для водіїв і передавати їх у зручному форматі — одразу в месенджер. Для цього потрібен будь-який пристрій (телефон, планшет, ноутбук) з доступом до інтернету. Таким чином є змога зберігати дані про вантажі, автопарк, готувати документи для в’їзду, контролювати чергу та швидко реагувати на нештатні ситуації — наприклад, у разі виходу з ладу транспорту. Водночас використання системи DocPort дозволяє мінімізувати використання паперових носіїв та скоротити обсяг бюрократичних процедур під час перевірок при в’їзді.
DocPort працює через механізм “дозованого заїзду”: водії чекають на спеціальних майданчиках, де можуть активувати свої перепустки. Завдяки цьому активну перепустку в порт отримують ті машини, які фактично готові до в’їзду на територію. Уся інформація зберігається в єдиній базі, тому водія та авто потрібно зареєструвати лише один раз — ці дані будуть доступні в усіх портах, які підключені до системи.
Систему повністю розробили фахівці державного підприємства “Адміністрація морських портів Україн” й вона безкоштовна для всіх учасників ринку та відкрита для підключення інших компаній, залучених до обробки вантажів.
У березні 2025 року заступник голови державного підприємства “Адміністрація морських портів України” В’ячеслав Харкавенко анонсував запуск в тестовому режимі модуля управління рухом автотранспорту логістичної портової системи DocPort в Одеському морському порті. В Дунайських портах та порту Чорноморськ модуль вже працює.
Суспільство
Одеські енергетики допомогли відновити електропостачання для майже 2 тисяч жителів Херсона

Одеські енергетики допомогли відновити та ввести в роботу енергетичне обладнання на Херсонщині після російських атак у лютому. Світло повернули майже для 2 тисяч жителів Херсона.
Про це повідомили на сторінці ДТЕК Одеські електромережі.
Зазначається, що 26 працівників відновлювали зруйновану через обстріли російських військових електроінфраструктуру Херсона. Бригади приїхали до міста вахтовим методом у середині березня.
“Лінія фронту пролягала від 3 до 10 кілометрів від місця ремонту. Енергетикам довелося працювати в бронежилетах та спецкасках з міркувань безпеки та надзвичайно швидко, адже ворог продовжує обстрілювати Херсон з лівого берега Дніпра”, – йдеться в повідомленні.
Фахівцям вдалося заживити три високовольтні лінії та підстанцію, щоб подати напругу першочергово на об’єкти водоканалу, інформують в ДТЕК.
- Війська РФ 4 квітня 2025 року FPV-дроном влучили в Херсонську ТЕЦ.
- Зранку 1 квітня 2025 року в Херсоні знову пошкодили енергооб’єкт. Унаслідок російської атаки в місті без світла залишилося 45 тисяч абонентів.
- 27 березня російські війська завдали ударів по енергетичній інфраструктурі в Херсоні та Полтаві, порушивши домовленості про перемир’я. Зокрема, Кремль раніше погодився на припинення атак на енергетичні об’єкти, проте ці удари свідчать про зрив домовленостей.
- Президент Зеленський заявив, що Україна відповідатиме на такі порушення та закликав міжнародну спільноту відреагувати на дії Росії.
-
Політика6 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна6 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події6 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова6 днів ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна6 днів ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий