Політика
500 мільйонів європейців просять 300 мільйонів американців, щоб їх захистили від 140 мільйонів росіян

Польща підтримуватиме Україну й одночасно посилюватиме відносини із США. Європа має повірити у свої сили та забезпечити мир не завдяки капітуляції України, а завдяки своїм оборонним можливостям разом з українськими партнерами.
Про це перед вильотом в неділю до Лондона на неформальну зустріч європейських лідерів заявив глава польського уряду Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.
«Головним меседжем Польщі перед зустріччю в Лондоні, після цих досить драматичних і вражаючих днів й останніх годин є те, що, по-перше, в російсько-українській війні Польща є на боці України. Без будь-яких “але”», – підкреслив Туск.
За його словами, польський національний інтерес вимагає не дискусій, а «однозначної і тривалої підтримки України в її захисті від російської агресії».
«Сьогодні справа є складною, оскільки виступаючи на боці України в інтересах нашої національної безпеки, ми, поляки, одночасно є рішучими прихильниками якомога тіснішого союзу Польщі, Європи та всього Заходу зі Сполученими Штатами», – наголосив Туск.
Він визнав, що нинішня позиція Вашингтона щодо війни в Україні «не є такою однозначною», як позиція Варшави.
У зв’язку з цим він підкреслив, що потрібно розв’язати цю дилему, а Польща зі своєю репутацією надійного союзника в Європі та США, який виділяє найбільше коштів на оборону європейських кордонів, «має унікальну ситуацію, її голос буде почутий ще більше».
Туск підкреслив, що Польща продовжить підтримувати Україну й одночасно поглиблюватиме відносини із США, «попри складні обставини».
Він зазначив, що Польща повинна мати «додатковий страховий поліс» у вигляді зміцнення обороноздатності країни та Європи. На його переконання, Європа «повинна взяти на свої плечі більшу відповідальність за безпеку континенту».
«Це парадокс, послухайте, як це звучить: 500 млн європейців просять 300 млн американців, щоб вони їх захистили від 140 млн росіян. Якщо вмієш рахувати, то розраховуй на себе», – підкреслив Туск.
Глава польського уряду наголосив, що в Європі зараз є «дефіцит уяви і відваги».
Він звернув увагу на те, що армія європейських країн, разом з Україною, нараховує 2,6 млн військових, США – 1,3 млн, Китай – 2 млн, Росія – 1,1 млн.
«Європа має перевагу над усіма», – констатував Туск.
Він додав, що така ж ситуація з винищувачами: Європа разом з Україною – 2091, США – 1456, Китай – 1409, Росія – 1224.
«Європа разом з Україною має удвічі більше бойових літаків, ніж Росія», – підкреслив польський прем’єр.
Він також зазначив, що разом з Україною Європа має 14400 артилерійських систем, США – 5000, Китай – 9500, Росія – 5157.
«Тут навіть немає чого порівнювати. Як я казав: дефіцитом є неспроможність зрозуміти, що Європа має потенціал були величезною потугою», – підкреслив глава польського уряду.
Він додав, що Європа має прокинутися і серйозно поставитися до захисту Європи.
«Сьогодні ми всі голосно говоримо: мир завдяки силі. Сильна і добре озброєна Європа, яка вірить у свої сили, готова до захисту своїх кордонів, – це Європа, яка може гарантувати мир, не через капітуляцію України, а завдяки власній спільній силі», – наголосив глава польського уряду.
Туск також повідомив, що він підтримає у Лондоні ініціативу прем’єрки Італії Джорджи Мелоні про скликання саміту ЄС-США.
Він також наголосив, що проситиме союзників посилити східний фланг ЄС: щоб війська європейських союзників були присутніми у Фінляндії, країнах Балтії і Польщі – на кордонах з Росією та Білоруссю.
Як повідомляв Укрінформ, на зустрічі міжнародних лідерів у Лондоні 2 березня буде обговорюватися посилення позицій України, включаючи продовження військової підтримки, посилення економічного тиску на Росію, а також досягнення справедливого миру та розробку потужних гарантій безпеки для України.
Фото: PAP/Paweł Supernak
Політика
Стефанчук у Будапешті вшанував пам’ять незаконно депортованих до СРСР угорців

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у Будапешті вшанував пам’ять незаконно депортованих до СРСР угорців, жертв так званої «málenkij robot» — однієї з найтрагічніших сторінок в історії угорського народу XX століття.
Як передає Укрінформ, про це Стефанчук написав у Фейсбуці.
«Радянський тоталітарний режим примусово вивіз до СРСР близько 600 тисяч угорців. 200 тисяч – не повернулися. Їх обманом відправляли на так звану «маленьку роботу», яка обернулася рабством, таборами й смертю. Ми солідарні з угорським народом у вшануванні цієї трагедії. Ми пам’ятаємо», – зазначив Стефанчук.
За його словами, Москва тоді приховувала свої злочини – так само, як намагається це робити сьогодні на тимчасово окупованих українських територіях. Але, наголосив спікер українського парламенту, правда – сильніша за брехню.
Стефанчук зауважив, що у Верховній Раді України триває опрацювання проєкту постанови щодо визнання та засудження репресій радянської військової адміністрації проти угорців і німців Закарпаття у 1944–1946 роках.
«Ми вміємо давати справедливу оцінку минулому. І водночас – дивимося у спільне майбутнє. Українці та угорці – сусіди, партнери, солідарні народи. А наш спільний ворог – той самий. І ми добре знаємо, хто він. Разом маємо бути стійкими перед його злочинними й провокаційними діями», – підкреслив Стефанчук.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві відкриють виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу депортації. Складова системи використання примусової праці в СРСР громадян переможених держав. всього зазнали депортації до 600 тис. людей, з них 200 тис. цивільних. Близько 200 тис. загинули в дорозі та на роботах.
Політика
Ердоган у розмові з Путіним заявив, що припинення вогню створить необхідні умови для мирних переговорів

Туреччина готова надати майданчик для перемовин України та Росії, вважаючи це “вікном можливостей” для досягнення миру.
Про це йшлося під час телефонної розмови президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана з главою Кремля Володимиром Путіним, передає Укрінформ з посиланням на повідомлення адміністрації глави Туреччини.
“У ході розмови президент Ердоган сказав президенту Росії Путіну, що його заява щодо продовження мирних переговорів між Росією та Україною в Стамбулі з того місця, де вони зупинилися, була сприйнята схвально, і що Туреччина готова прийняти переговори, які приведуть до постійного врегулювання”, – йдеться у повідомленні.
Президент Туреччини в ході розмови заявив про те, що “відкрилося вікно можливостей для досягнення миру, і що всебічне припинення вогню створить необхідні умови для мирних переговорів”.
Вказується, що в ході розмови обговорювалися питання двосторонніх відносин між Туреччиною та Росією, регіональні та глобальні питання.
Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.
Президент Франції Еммануель Макрон сказав, що вимога коаліції щодо 30-денного припинення вогню погоджена з президентом США Дональдом Трампом, з яким учасники саміту в Києві поспілкувались по відеозв’язку.
Пізніше Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною 15 травня «там, де вони були перервані» у 2022 році, – у турецькому Стамбулі. При цьому він проігнорував ініціативу щодо 30-денного перемир’я.
Фото: АА
Політика
Україна готова зустрітися з представниками РФ за умови припинення вогню з 12 травня

Президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність України до зустрічі з представниками Росії за умови повного припинення вогню з 12 травня.
Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Немає сенсу продовжувати вбивства навіть на день. Очікуємо, що Росія підтвердить припинення вогню – повне, тривале й надійне, – починаючи відзавтра, 12 травня, і Україна готова зустрічатись», – написав Зеленський.
Він назвав «хорошим знаком» той факт, що росіяни нарешті замислились про закінчення війни. Проте найперший крок у реальному закінченні будь-якої війни, як підкреслив Президент, це припинення вогню.
Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.
Пізніше Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.
Фото: ОП
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Суспільство7 днів ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика5 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика4 дні ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Усі новини1 тиждень ago
українці обурились кадрами «Громовержців» з літерою Z у назві месників (відео)
-
Політика5 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Політика5 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Суспільство4 дні ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси