Суспільство
Агентство ООН продовжить підтримку дитячих будинків сімейного типу в Україні

«За домовленістю УВКБ ООН передасть міністерству гуманітарну допомогу першої потреби для тих українців, які зараз найбільше потребують підтримки. Зокрема, ця допомога буде спрямована на підтримку дитячих будинків сімейного типу для облаштування їх необхідними речами, що дозволить забезпечити комфортні та безпечні умови проживання для дітей у родинному середовищі», – йдеться в повідомленні.
За умовами меморандуму, УВКБ ООН доставить гуманітарну допомогу зі своїх складів в Україні до трьох регіональних складів, визначених Міністерством соціальної політики, у Черкаській, Полтавській та Львівській областях. Подальший розподіл гуманітарної допомоги здійснюватиметься за координації міністерства — через регіональні департаменти соціального захисту та центри, що підтримують внутрішньо переміщених людей та інші вразливі групи населення. До складу вантажу входить близько 350 тис. ковдр, 150 тис. спальних мішків, 70 тис. комплектів постільної білизни, 130 тис. матраців, 100 тис. гігієнічних наборів та інші предмети першої потреби, частина з яких була надана УВКБ ООН донорами приватного сектору в натуральній формі.
Наголошується, що ця гуманітарна допомога є частиною багаторічної співпраці з Мінсоцполітики. Ці зобов’язання закріплені у Меморандумі про взаєморозуміння, підписаному у 2022 році. У межах цієї співпраці наголошується на важливості забезпечення гідних умов для життя тих, хто змушений залишати свої домівки через бойові дії.
Як повідомлялося, Міністерство економіки України та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підписали меморандум про взаєморозуміння для посилення економічної інтеграції внутрішньо переміщених осіб, біженців та осіб без громадянства в Україні.
Фото: msp.gov.ua
Суспільство
В Одесі розробили документацію на новий бюветний комплекс на вулиці Академика Сахарова

В Одесі в 2026 році планують відкрити новий бюветний комплекс на вулиці Академіка Сахаров, 28-36. В Одеській мерії повідомили, що розробили проєктно-кошторисну документацію та отримали експертний висновок. Під час останньої сесії депутати погодили виділення коштів на будівництво бювету.
Проєктом передбачено буріння свердловини, зведення технічної будівлі бюветного комплексу та будівництво технічних приміщень для персоналу, придбання та встановлення обладнання з доочищення води, а також благоустрій прилеглої території зі створенням зони відпочинку для мешканців міста.
Одеса
Війна в Україні скоро може закінчитися — що про це думають в Одесі, опитування

Люди на вулиці. Фото: Новини.LIVE
Цими вихідними представники США зробили гучну заяву: мовляв, найближчий тиждень стане ключовим у війні в Україні. Такі повідомлення завжди викликають підвищену увагу в суспільстві — адже кожен українець прагне почути добрі новини про кінець бойових дій. Проте реальність часто виявляється складнішою за офіційні прогнози.
Журналісти Новини.LIVE вирішили дізнатися в одеситів, чи вірять вони в подібні заяви та як оцінюють ситуацію насправді.
Реклама
Читайте також:
Заяви США
Значна частина людей ставиться до гучних повідомлень зі стриманістю. Особливо тоді, коли обіцянки змін звучать регулярно, але без відчутних наслідків для фронту чи мирного життя. Серед опитаних панує відчуття розчарування: занадто часто надії не виправдовувалися.
“Насправді, я думаю, що все це просто пусті слова, бо США щотижня, щомісяця роблять якісь заяви, і потім вони не звершуються, тому нічого не думаю”, — каже Дана.
Кожне нове оголошення про “вирішальні дні” без конкретних результатів лише поглиблює скепсис. Багатьом здається, що заяви більше спрямовані на внутрішню політику самих західних країн, ніж на реальну підтримку змін на полі бою. Саме тому багато українців обирають чекати не слів, а конкретних дій. Подібну думку висловила й Катерина, яка давно перестала сліпо довіряти заголовкам у новинах.
“Останній раз я читала новини десь приблизно місяць тому, і були дуже схожі новини, тому я не думаю, що це правдиво”, — розповідає Катерина.
Майбутнє війни
Серед опитаних звучали й думки про те, хто насправді ухвалює рішення щодо війни. Частина людей вважає, що доля бойових дій визначається не на Заході, а в самій Росії. Це реалістичний погляд, який визнає глибину протистояння і роль агресора у затягуванні конфлікту.
“Питання війни, мабуть, мали вирішувати в Москві, а не у Вашингтоні”, — зазначає Надія Олександрівна.
Відчуття невизначеності залишається однією з головних емоцій серед опитаних. Люди відверто зізнаються, що не можуть прогнозувати розвиток подій навіть на кілька тижнів уперед. Війна постійно змінює свої обриси: нові фронти, нові загрози, нові ризики.
“Невідомо, що буде далі, це знак питання надовго”, — каже Алла.
Війна затягнеться
Найпесимістичніші оцінки пов’язані з припущенням, що війна триватиме набагато довше, ніж очікують західні політики. Чимало українців вже психологічно налаштувалися на довготривалий спротив. Вони розуміють: навіть за сприятливого розвитку подій остаточне завершення конфлікту потребуватиме років, а не місяців. Тому будь-які заяви про “вирішальний тиждень” сприймаються з великою обережністю.
“Я вважаю, що ця інформація не є правильною, бо цей процес затягнеться дуже надовго”, — вважає Дар’я.
Для багатьох українців війна стала щоденною реальністю. Попри все, люди зберігають віру в перемогу, але вже без ілюзій щодо термінів. Такий прагматизм є ознакою дорослого й зрілого суспільства, яке здатне вистояти у найдовших і найважчих випробуваннях.
Раніше ми писали, що у РФ заявили, що чекають “сигналів миру” від Києва. А також про те, що РФ вивела кораблі в Чорне море — Одещина під загрозою.
Реклама
Суспільство
Стерненко пояснив, що пересувався орендованим броньованим авто після вбивства Ганула

За словами Стерненка, після вбивства в Одесі у березні активіста Дем’яна Ганула “ми розуміли, що росіяни можуть спробувати вбити і мене. Тому вживали комплекс заходів безпеки. З цією метою орендували броньоване авто”.
Як зауважив Стерненко, цей автомобіль врятував життя водія, адже куля не пробила його двері, але пробила два колеса.
Він також запевнив, що його доходи дозволили б і купити таке броньоване авто, але більшу частину заробітку він віддає на військо та сам оплачує собі охорону.
Того дня, зазначив Стерненко, охорона була змішаною: “Першим ішов мій охоронець, а третій — альфівець. Він і нейтралізував мразоту. А водій на авто повіз мене до лікарні”.
Також він подякував “усім адекватним за підтримку”, а також Службі безпеки України, голові СБУ Василю Малюку і Президенту Володимиру Зеленському за увагу до цієї справи.
Як повідомляв Укрінформ, 1 травня на Стерненка був скоєний напад, він дістав вогнепальне поранення.
Затриманій за напад на Стерненка 45-річній уродженці Одеської області оголосили про підозру у державній зраді і замаху на вбивство.
2 травня Шевченківський райсуд Києва розпочав обрання запобіжного заходу нападниці.
Фото: Інстаграм Сергія Стерненка
-
Суспільство3 дні ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події2 дні ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий
-
Відбудова5 днів ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України