Connect with us

Відбудова

Бельгія надасть Україні €150 мільйонів технічної допомоги на відновлення критичної інфраструктури

Published

on


У межах проєкту “Бельгійська ініціатива підтримки відновлення України” (BE-Relieve Ukraine) Бельгія надасть 150 млн євро технічної допомоги.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.

«BE-Relieve Ukraine — це не лише технічна допомога. Цей проєкт спрямований на партнерство між Україною та Бельгією у сфері відбудови нашої країни. Основний принцип нашої співпраці – “Відбудувати краще, ніж було”. BE-Relieve Ukraine триватиме до кінця 2028 року. За цей час Україна отримає від уряду Бельгії 150 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення і підтримку критичної інфраструктури, підготовку до зими, а також створення інклюзивного середовища”, – зазначив заступник міністра розвитку громад і територій Костянтин Ковальчук.

Наголошується, що проєкт реалізує уряд Королівства Бельгія через агентство з розвитку Enabel, і він охопить як національний рівень, так і конкретні регіони. Зокрема, серед учасників зазначені Чернігівська та Київська області, а також місто Київ.


Фото: Міністерство розвитку громад та територій


Проєкт передбачає модернізацію енергетичної інфраструктури України (впровадження децентралізованих систем опалення й електропостачання, передачу мобільних котелень та генераторів), реконструкцію медичних закладів, впровадження реабілітаційних програм та інклюзивних послуг.

Серед першочергових заходів — передача 212 генераторів для закладів освіти, мобільних котелень для лікарень і комунальних підприємств, ремонт об’єктів медичної інфраструктури.

Читайте також: Уряд виділив Агентству відновлення 1,3 мільярда на проєкти відбудови

Крім того, в межах проєкту планується оновити інфраструктуру шкіл і професійно-технічної освіти, а також провести заходи, які сприятимуть реалізації реформ та зміцненню зв’язків з бельгійськими партнерами.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Бельгії отримав за минулий рік податки, згенеровані від заморожених на території країни російських активів, на суму 1,7 мільярда євро і спрямує ці гроші на програми допомоги Україні.

Фото: omr.gov.ua 



Джерело

Відбудова

Зеленський обговорив з королем Данії патронат над постраждалими регіонами України

Published

on



Президент Володимир Зеленський обговорив з королем Данії Фредеріком X патронат над постраждалими регіонами України, співпрацю у військовій медицині, а також проєкти підтримки ветеранів.

Про це Зеленський написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Дякую Данії й данському народові за підтримку України із самого початку повномасштабної російської агресії, військову та гуманітарну допомогу, розвиток спільного оборонного виробництва та інвестиції в український ОПК. Під час аудієнції в Короля Данії Фредеріка X обговорили патронат над постраждалими регіонами, співпрацю у військовій медицині та проєкти підтримки ветеранів”, – написав Президент.

Він запросив данські компанії долучатися до спільних проєктів із протезування та реабілітації.

Читайте також: «Під час війни це важко»: Зеленський закликав лідерів Європи підтримати Україну на шляху до ЄС

“Цінуємо лідерство данського уряду в коаліції бойової авіації. Розраховуємо на сильні рішення з відкриття переговорних кластерів під час данського головування в Раді ЄС”, – додав глава держави.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський прибув на офіційну церемонію відкриття головування Данії у Раді ЄС в Оргус.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Розсилка: Відбудова України-2025

Published

on




Незабаром у Римі відбудеться Конференція з выдбудови URC2025: що пропонують українці інвесторам? У чому зміна підходу? Україна більше не проситиме гроші під «красиве і невідоме» майбутнє.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Уряд цьогоріч виділив ₴3,6 мільярда на відбудову та розвиток Донеччини

Published

on



Кабінет міністрів від початку 2025 року виділив 3,6 млрд грн на проєкти швидкої відбудови та розвитку Донецької області, яка, за оцінками Світового банку, є найбільш постраждалим регіоном через російську агресію.

Про це у Телеграмі повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

Прем’єр-міністр разом з урядовцями та головою обласної військової адміністрації Вадимом Філашкіним обговорили кроки з підтримки Донецької області, зокрема у забезпеченні прифронтових лікарень, відновленні житла та спорудженні фортифікацій.

Урядовці обговорили можливість використання деревини з постраждалих від пожеж лісів регіону для оборонних цілей.

“Міндовкілля готує відповідні рішення. Також за пропозицією Мінагрополітики напрацьовується механізм компенсації аграріям за землю, на якій розташовані фортифікації. Компенсувати ці збитки повинна Росія”, – зауважив глава уряду.

Шмигаль дав доручення оцінити можливість внесення відповідного пункту до реєстру збитків. Також, за підсумками спілкування з ОВА та військовими дав необхідні завдання Міноборони й Мінстратегпрому.

Читайте також: Уряд спрямував540 мільйонів на відновлення житла у чотирьох регіонах

На нараді заслухали інформацію щодо наявності ліків та медичного персоналу.

Міністерство охорони здоров’я тісно співпрацює з ОВА, аби забезпечити потреби людей. Торік було реалізовано будівництво та облаштування укриттів у трьох медичних закладах. За час війни закладам охорони здоров’я у області було поставлено медичного обладнання на суму більше 110 млн грн. Окремо виділили субвенцію понад 20 млн грн для станції переливання крові в Краматорську, бо це те, що напряму рятує сьогодні життя людей.

“За оцінками Світового банку, Донеччина найбільш постраждалий регіон через війну. Потреба на відновлення складає майже 78 млрд доларів”, – зауважив прем’єр-міністр і поінформував, що від початку року уряд виділив 3,6 млрд грн на проєкти швидкої відбудови та розвитку Донецької області.

Урідовці заслухали інформацію від віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби щодо ситуації з житлом. Мінрозвитку готує рішення щодо двох напрямків. Зокрема, буде спрощена процедура обстеження майна на територіях, які перебувають в зоні активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях.

Що стосується компенсації за житло на окупованих територіях — подали відповідні зміни до Верховної Ради. Очікуємо в Римі підписати угоди, які дадуть необхідний фінансовий ресурс. Насамперед, для компенсації за втрачене житло військовим та їхнім родинам, особам з інвалідністю, багатодітним сім’ям та іншим вразливим групам населення.

Як повідомляв Укрінформ, у Донецькій області, яка контролюється українською владою, станом на 26 червня залишалося 270,6 тис. цивільних, з яких 19,9 тис. – діти.

Фото: Рixabay



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.