Connect with us

Суспільство

Бойова медикиня Олена Риж у проєкті «За спиною»: Найважчі втрати

Published

on



Олена Риж, бойова медикиня штурмової роти 47-ї ОМБр «Маґура», за час повномасштабної війни втратила стільки близьких побратимів і посестер, що іноді вона боїться забути когось із них.

Про те, як вдається тримати себе в ресурсі, коли війна постійно забирає когось із найдорожчих і часто немає змоги попрощатися та провести в останню путь, військовослужбовиця розповіла психологині Ользі Марченко у програмі «За спиною», що вийде у суботу, 8 березня, о 14:00.

«Я багато страхів пройшла за період служби, з ними треба працювати, щоб побороти. І ось мене довго непокоїв страх, що моя пам’ять гіршає через контузії, і може настати такий момент, що я почну забувати своїх людей, тих, кого назавжди втратила», – поділилася військова своїми тривогами.

Тривожні думки, за словами Олени, непокоїли досить довго, поки вона одного разу не збагнула: «Навколо всі говорять про хвилину пам’яті, її називають хвилиною мовчання. Але для мене це не хвилина мовчання – подумки я розмовляю з тими, кого втратила, я звертаюся до загиблих. І я для себе зрозуміла – ось вона відповідь, ось, що мені треба робити, щоб не забувати своїх загиблих побратимів і посестер».

Військова запевняє, що відтоді не пропускає жодного дня, щоб не присвятити загиблим оту хвилину о 9-й ранку, виняток лише один – коли вона на фронті, на нулі, або виконує якусь невідкладну роботу. «Дуже рідко це буває, але буває. Я обов’язково це роблю просто в інший час. Це залишається моєю особистою хвилиною. Про це знають всі мої рідні і близькі. І я робитиму так, поки я жива», – наголошує Риж.

За її словами, коли йде з життя близька серцю людина – це ніби відривають частинку тебе, частинку твого серця, душі, життя. І кожну таку сильну втрату потрібно прожити, віддаючи повну волю емоціям. Інакше можна зануритися глибоко в стан ПТСР (посттравматичного стресового розладу), як це часто відбувається з військовими, які відкладають емоції на потім, обіцяючи собі оплакати загиблих після війни. Олена переконана, що найважчі втрати – ще попереду, тому потрібно берегти ресурс.

«Я докладаю багато зусиль для того, щоби бути в ресурсі, у тяжкі моменти дозволяю собі проживати усі емоції: я ридаю, злюся, матюкаюся, огризаюся, а буває що просто по кілька днів лежу “овочем” у ліжку. Це дуже важливо – дати собі побути в такому стані», – розповідає військова.

Риж поділилася, як кілька разів звістка про загибель побратимів заставала її у метро, і вона ридала в розпачі просто на підлозі. Проживати кожну втрату – це основа, без якої неможливо рухатися далі по життю, пояснює медикиня, адже душевний біль накопичується, і з кожною втратою нашаровується.

Відновитися потім буде складно, такий життєвий досвід у військової теж є.

Читайте також: Леся Литвинова – у програмі «За спиною»: Коли приходять вбивати твоїх дітей, треба братися за сокиру

Попри все, Олена Риж вважає себе щасливою. Встигає бути всюди: і воювати на передовій, і навчати новобранців тактичній медицині, і вести свій подкаст про життя військових.

«У мене на лівій руці набито татуювання “4.5.0.” (код “4.5.0.” у військових означає “все спокійно” – ред.) і кардіограма. І воно трактується: поки я жива, поки б’ється моє серце, в мене завжди буде 4.5.0. Навіть коли я втрачаю дуже сильно близьких мені людей, я знаю, що я – жива. І раз мені Всесвіт зробив цей дарунок, я маю дякувати і жити на повну – жити, відчувати, любити, діяти і за тих, кого вже немає поруч», – стверджує військова.

Повне інтерв’ю з медикинею ЗСУ можна переглянути завтра на новому Ютуб-каналі Укрінформу.

Олена Риж – бойова медикиня ЗСУ. До війни працювала в ресторанному бізнесі, обіймала керівні посади, була успішною тренеркою із сервісу та комунікації. На початку повномасштабного вторгнення займалася волонтерською діяльністю, допомагала евакуйовувати жителів з окупованої Київщини.

У лавах ЗСУ – з грудня 2022-го. У складі штурмової роти 47-ї ОМБр «Маґура» брала участь у наступальній кампанії на Запоріжжі та в боях під Авдіївкою. Була поранена. Проводить тренування з тактичної медицини. Веде свій подкаст «Думки на стіл» на медіаплатформі «Характер медіа».

Як повідомлялося, Укрінформ запустив новий проєкт «За спиною», мета якого – показати, як військові та ветерани, котрі пережили критичні для виживання умови, долають труднощі, а також розкрити психоемоційні аспекти, які часто залишаються поза публічною увагою.



Джерело

Суспільство

Уряд розширив перелік підстав для реєстрації авто, ввезених як гумдопомога

Published

on



Кабмін розширив перелік підстав для реєстрації та тимчасового обліку авто, ввезених як гуманітарна допомога.

Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України, передає Укрінформ.  

«Нові правила стосуються автівок, завезених з 24 лютого 2022 року до 1 грудня 2023 року за постановою Кабінету Міністрів України № 174», – йдеться у повідомленні.

Це означає:

  • юридична особа може поставити гуманітарну автівку на державну реєстрацію;
  • військові можуть оформити тимчасовий облік авто;
  • державна реєстрація дозволяє призначити належного користувача.

Зазначається, що послуга може потребувати часу – митниця має підтвердити інформацію щодо законності перетину кордону автомобілем.

Читайте також: Гуманітарні авто для військових: уряд ухвалив рішення щодо пального і запчастин

Як повідомлялося, 31 жовтня 2024 року уряд дозволив ставити гуманітарні автомобілі на тимчасовий облік за військовослужбовцями.

Фото: mtu.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Херсонщині при реконструкції дитсадка зник мільйон Анонси

Published

on



Реконструкція дитячого садка в Білозерському районі Херсонської області завершилась кримінальною справою проти директорки будівельної компанії.

Як повідомили у Херсонській обласній прокуратурі, жінку  підозрюють у службовій недбалості, яка коштувала місцевому бюджету понад мільйон гривень.

За інформацією відомства, керівниця підрядної фірми у 2019–2020 роках не забезпечила належного контролю за обсягами та якістю ремонтних робіт. Як з’ясувалося, частина реконструкції існувала лише на папері — акти, які вона підписала, містили неправдиву інформацію про фактично виконані роботи.

Слідство встановило, що низка будівельних робіт на об’єкті взагалі не проводилася, хоча була задекларована і оплачена з бюджету. Сума збитків перевищує один мільйон гривень.

За ці дії директорці повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Фігурантці загрожує позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Перед тим інженера з технічного нагляду звинуватили у службовій недбалості під час реконструкції садочка на Херсонщині. Це призвело до втрати понад мільйона гривень з місцевого бюджету. 

Тим часом в Одеській області перед судом постане директор будівельної компанії, який привласнив бюджетні гроші, виділені на ремонт школи. Йдеться про суму у 240 тисяч гривень. Під час капітального ремонту покрівлі навчального закладу в Білгород-Дністровському районі підприємець сфальсифікував документи, завищивши обсяг робіт і вартість матеріалів. У результаті бюджетні гроші безпідставно перерахували на рахунок його фірми.


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Ремонт моста Измаил – Вилково почти завершен

Published

on


Мост через канал Кофа. Фото: Служба восстановления и развития инфраструктуры в Одесской области

Стратегически важный мост через канал Кофа в Одесской области уже почти готов. Завершено устройство верхнего слоя асфальтобетона, а само сооружение уже имеет новое перильное ограждение.

Как проходят ремонтные работы, показали в Службе восстановления и развития инфраструктуры в Одесской области.

Реклама

Читайте также:

Мост через канал Кофа: какие работы осталось провести

Сейчас дорожники уже уложили верхний слой асфальтобетона на всей протяженности мостового участка. Ранее было смонтировано новое перильное ограждение, установлены сепараторы и обустроен нижний слой асфальта.

Дорожники асфальтируют мост. Фото: Служба восстановления и развития инфраструктуры в Одесской области

Сейчас специалисты занимаются завершением работ на съездах с моста, в частности, укладывают водоотводные системы, армируют откосы и монтируют габионные конструкции. Вскоре начнется нанесение дорожной разметки, установка знаков, укрепление обочин и засев травы на склонах. Завершающим штрихом станет покраска моста.

Чем важен мост

Этот мост имеет ключевое значение для Измаильского района — он соединяет сразу четыре громады и обеспечивает быстрое сообщение с речными портами Измаила и Килии. Восстановленная инфраструктура будет способствовать более безопасному и быстрому движению как гражданского, так и грузового транспорта, в том числе машин экстренных служб и логистических перевозок.

Мост через канал Кофа. Фото: Служба восстановления и развития инфраструктуры в Одесской области

Напомним, этим летом в Китае откроют самый высокий мост в мире. Также мы писали, что постоянные ремонты на Южном мосту в Киеве будут продолжаться еще долгий промежуток времени.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.