Політика
Чехія може відправити війська в Україну у складі миротворчої місії

Чехія готова взяти участь в іноземній миротворчій місії, яка відправить війська в Україну в разі потенційного укладення мирної угоди.
Про це президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю «Європейській правді», передає Укрінформ.
Павел, коментуючи гарантій безпеки для України, вказав на країни з так званої «коаліції охочих», і сказав, що Чехія уже є частиною цієї коаліції.
«І я вірю, щойно з’явиться спільна готовність надіслати цей (миротворчий – ред.) контингент, Чехія буде його частиною», – підкреслив він.
Коментуючи скептичні думки всередині Чехії щодо відправки миротворчих військ в Україну, Павел зазначив, що «різні політики можуть мати різні погляди».
«Але якщо буде сильна група європейських держав, готових надати Україні гарантії безпеки, то я глибоко переконаний, Чехія має бути серед них. Я розумію, що це звучить як кліше, але я щиро вірю, що ми робимо це значною мірою для самих себе», – заявив чеський президент.
Як повідомляв Укрінформ, китайські дипломати в Брюсселі звернулись до керівних органів Європейського Союзу з питаннями про те, як би в ЄС сприйняли можливу участь КНР у миротворчій місії в Україні.
Фото: Петр Павел / Фейсбук
Політика
Бразилія виступає за мир в Україні через діалог за участю ширшого кола партнерів

Бразилія виступає за дипломатичний шлях врегулювання російсько-української війни через діалог за участю ширшого кола міжнародних партнерів, а не лише Європи.
Про це у розмові з Укрінформом заявив посол Бразилії в Україні Рафаель де Мелло Відал.
“Народ Бразилії глибоко співпереживає стражданням українського цивільного населення — дітей, родин. Це тема щоденних обговорень, яка має сильний суспільний резонанс, зокрема й у парламенті, також тому, що в Бразилії проживає майже мільйон українців. Саме тому уряд так рішуче налаштований допомогти Україні та Росії знайти дипломатичний вихід — принаймні досягти припинення бойових дій, щоби створити умови для ширших мирних домовленостей”, – сказав дипломат.
Коментуючи безрезультатність попередніх домовленостей у врегулюванні російсько-української війни, посол Бразилії зауважив, що, можливо, потрібна нова, стабільніша домовленість із новими учасниками — не лише європейськими.
“Європейські партнери — ключові, так, але потрібні й ті, хто може ефективно вести діалог з обома сторонами та викликати довіру. Ми віримо в діалог, а не в ізоляцію. Відсторонення сторін від переговорів ніколи не приведе до миру”, – переконаний де Мелло Відал.
Як повідомляв Укрінформ, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сільва заявив, що двічі розмовляв з очільником Кремля Володимиром Путіним, щоб переконати його розпочати мирні переговори щодо України.
Політика
Вадефуль: Військова співпраця Німеччини з Україною

Військова співпраця Німеччини з Україною – це козир, який є вигідним для обох сторін.
Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль на спільній з українським колегою Андрієм Сибігою пресконференції в Києві, передає кореспондент Укрінформу.
Він поінформував, що домовився з главою МЗС України посилити співпрацю в оборонній сфері та щодо спільних підприємств, щоб Україна швидше і самостійно виробляла озброєння.
Вадефуль також приїхав до Києва разом із делегацією зі сфери оборонної промисловості.
“Наша співпраця є козирем. Це логічне продовження нашого постачання матеріалів і техніки і це для нас обопільна вигода. Ми можемо скористатися і вашим набутим досвідом. Ми хочемо допомагати Україні для того, щоб вона вела переговори з позиції сили”, – сказав міністр.
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 30 червня, глава МЗС Німеччини Йоган Вадефуль прибув до Києва для обговорення підтримки України у війні з Росією.
Політика
главі МЗС Словаччини: Росія вдарить вас і по іншій щоці

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відповів словацькому колезі Юраю Бланару, який допустив можливість пробачити Росії її злочини.
Про це очільник МЗС України заявив у соцмережі X, передає Укрінформ.
“Юраю, відчуття безкарності Росії є першопричиною її злочинів. Наївно очікувати, що злочинець зупиниться, якщо його злочин буде прощений, а не покараний. Росія вдарить вас і по іншій щоці. А ті, хто нікого не втратив у цій війні, не мають права робити такі заяви”, – зазначив міністр.
Як повідомлялося, глава МЗС Словаччини Юрай Бланар припустив, що для дипломатичного вирішення російсько-української війни Захід може пробачити “все, що сталося”.
-
Усі новини7 днів ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика7 днів ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика7 днів ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини6 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня