Усі новини
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину

Зазвичай від швидкої зарядки нашого смартфона ми очікуємо якраз того, що вона працюватиме швидко. Але якщо така зарядка справляється із завданням повільно, то у цього може бути кілька причин.
Перш за все, треба розібратися з тим, що таке швидка зарядка, пише slashgear.com. Такі зарядні пристрої здатні забезпечувати необхідну кількість енергії завдяки протоколам швидкої зарядки (USB PD, Samsung Adaptive Fast Charging або Huawei SuperCharge). Але таку зарядку підтримують не всі пристрої.
Хоча багато хто з сучасних гаджетів може підтримувати до 240 Вт з USB PD3.1, у роботі ще залишилися пристрої, випущені в ті часи, коли планка для швидкостей швидкого заряджання була ще досить низькою. Тож для початку переконайтеся, що ваш девайс підтримує швидке заряджання.
Може бути й так, що зарядка працює не так швидко, як хочеться, але річ не в ній, а в тому, що господар телефону використовує енерговитратні додатки на повній яскравості, і вони “з’їдають” заряд швидше, ніж працює зарядний пристрій. У такому разі просто залиште телефон у спокої на час заряджання.
Як розібратися зі швидкою зарядкою
Є й такі смартфони, які підтримують швидку зарядку, але не за замовчуванням. Наприклад, на деяких моделях Samsung Galaxy таку опцію треба ввімкнути самому. Ще є безліч вбудованих механізмів безпеки — наприклад, оптимізація акумулятора, яка може сповільнити заряджання пристрою в разі досягнення певного порога. Зокрема, Apple використовує оптимізоване заряджання акумулятора, коригуючи швидкість заряджання, коли ваш iPhone досягає позначки 80%. Тому врахуйте, що повільне заряджання може бути функцією, а не помилкою.
Що уповільнює зарядку
Окремо варто відзначити суто технічні несправності. На функціональність механізмів швидкої зарядки можуть вплинути фізичні пошкодження: перевірте пристрій на наявність вм’ятин, тріщин та інших дефектів. Негативну роль можуть зіграти і несправні кабелі — перегнуті, протерті або просто невідповідні. Звісно, найкраще купувати оригінальні кабелі одного й того ж виробника, щоб бути впевненим, що вони ідеально підходять для вашого пристрою.
Проблема може бути і в джерелах живлення. Так може статися, якщо ви користуєтеся неякісним подовжувачем або неефективним дорожнім адаптером живлення, який не пройшов необхідну перевірку якості. Щоб перевірити це, ви можете спробувати під’єднати пристрій до розетки безпосередньо.
Раніше Фокус писав, які пристрої не можна підключати до подовжувача. Наприклад, не слід підключати велику побутову техніку — звичайний подовжувач на таку напругу не розрахований, і це може спричинити пожежу.
Також повідомлялося про п’ять міфів про смартфон, які варто забути. Серед таких міфів було й твердження про те, що нічна зарядка телефону нібито псує батарею
Світ
Члени ОБСЄ підтримали санкційну ініціативу щодо "гаманця Путіна" Рубена Варданяна

Члени ОБСЄ підтримали санкційну ініціативу щодо "гаманця Путіна" Рубена Варданяна
Джерело
Усі новини
дівчина в піжамі не пройшла дрес-код

Готельний інцидент за участю болґерші Саффрон Босвелл із Великої Британії спричинив гарячі суперечки в соцмережах після того, як їй відмовили в доступі до сніданку в готелі Hilton через її вбрання.
Британка поскаржилася, що її не пустили в зону шведського столу о 07:30 ранку через “неналежний” одяг, атласну піжаму і шльопанці. Про це вона розповіла в одному зі своїх відео в TikTok.
Дівчина висловила здивування й обурення з приводу вимог до зовнішнього вигляду в готелі.
“Я виглядала милішою за всіх, хто там був”, — заявила вона у своєму відео. Щоб все ж таки поснідати, Саффрон Босвелл переодяглася, але, за її словами, шорти в другому образі були навіть коротшими.
Інцидент викликав бурхливу реакцію підписників. Одні підтримали співробітників готелю, наполягаючи на дрес-коді та повазі до формату закладу:
- “Ви йдете в ресторан, а не на диван”;
- “Це Hilton, а не студентський гуртожиток”.
Інші ж визнали заборону надмірною:
- “Це просто сніданок, не бал”;
- “Піжама — це зручно і стильно, тим паче у відпустці”.
Деякі користувачі звинуватили Саффрон у неповазі до суспільних норм, назвавши її “ледачою і зарозумілою”, в той час, як інші закликали не робити із зовнішнього вигляду трагедію.
“Вона ж була одягнена — чого вам ще треба?” — написав один із користувачів.
Hilton офіційно не прокоментував ситуацію, і поки що невідомо, в якому саме готелі стався інцидент. Зазначається, що в більшості закладів цієї мережі вітається елегантний повсякденний стиль, проте конкретні правила можуть відрізнятися залежно від місця розташування.
Раніше Фокус повідомляв, що жінці з “найбільшими губами” відмовили в лікуванні. 28-річна Андреа Іванова з Болгарії заявила, що стикається з серйозними проблемами зі здоров’ям, і з відмовою лікарів допомагати їй.
Також стало відомо, що дівчина стала героїнею скандалу з рахунком у ресторані. 42-річна жінка із Сіднея (Австралія) поскаржилася в соцмережах на оплату в 300 австралійських доларів (8 тисяч 200 гривень), попри те, що вона з подругою навіть не замовляла основну страву.
Усі новини
вчені стали ближчими до відкриття нової фізики

Фізики з ЦЕРН виявили невелику, але суттєву відмінність у розпаді частинок матерії та антиматерії. Цей дисбаланс було вперше виявлено в баріонах, фундаментальних частинках, що становлять більшу частину спостережуваного Всесвіту. Таким чином вчені наблизилися до розгадки таємниці того, чому Всесвіт уникнув апокаліпсису на самому початку існування.
Розуміння того, чому матерія й антиматерія поводяться по-різному, є ключем до розуміння того, чому взагалі існує Всесвіт. Тепер фізики за допомогою Великого адронного колайдера виявили відмінність між речовиною, з якої складаються галактики, зірки, планети і ми, і її антиподом, тобто антиматерією. Космологічні моделі припускають, що Великий вибух мав створити рівну кількість матерії та антиматерії, які мали знищити одна одну під час взаємодії. Але з якихось причин цього не сталося. Якби це сталося, то Всесвіт був би порожнім, але це не так. Зараз у Всесвіті більше матерії, ніж антиматерії і фізики наблизилися до розгадки таємниці, чому так сталося. Дослідження опубліковано в журналі Nature, пише Gizmodo.
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Частинки антиматерії, такі як антиелектрони й антипротони, мають ту саму масу, але протилежний електричний заряд, що й звичайні електрони і протони. Фізики виявили дисбаланс між частинками, які є родичами протонів і нейтронів, з яких складаються атоми. Це важливий крок уперед для розуміння асиметрії матерії та антиматерії у Всесвіті.
Завдяки новому відкриттю фізики стали на крок ближче до пояснення причин дисбалансу між матерією та антиматерією, який відомий як порушення CP-симетрії. Вчені вперше виявили порушення CP-симетрії в розпаді баріонів, фундаментальних частинок, що становлять більшу частину матерії в спостережуваному Всесвіті.
Донедавна порушення CP-симетрії спостерігалося тільки в мезонах або частинках, що складаються з кварка й антикварка. Тепер же фізики побачили порушення CP-симетрії в баріонах, що складаються з трьох кварків, як протони і нейтрони.
Для дослідження фізики використали дані, зібрані за дев’ять років спостережень за розпадом у Великому адронному колайдері майже трильйона лямбда-баріонів. Це важкі частинки, які є родичами
протонів і нейтронів. Під час дослідження вчені виявили, що під час розпаду баріона є невелика відмінність у поведінці баріона і його антиматерії під час розпаду на більш дрібні частинки.
Спостереження порушення CP-симетрії в баріонах важливе, оскільки звичайна матерія Всесвіту складається з баріонів. Але нове дослідження поки що не дає відповіді на запитання, чому взагалі існує Всесвіт і чому в ньому більше матерії?
Та все ж фізики кажуть, що це важливий крок уперед для розгадки однієї з головних таємниць Всесвіту. Тож під час подальших досліджень науковці сподіваються докопатися до суті наявної проблеми.
Фізики кажуть, що для того, щоб зрозуміти чому у Всесвіті матерії більше, ніж антиматерії, потрібно більше джерел порушення CP-симетрії, ніж пропонує Стандартна модель фізики елементарних частинок. Виявлення таких джерел може призвести до появи нової фізики.
Як уже писав Фокус, фізики вперше виміряли версію часу, яка не повинна існувати.
Також Фокус писав про те, що астрономи вперше побачили народження іншої Сонячної системи. Вчені стали свідками народження планетної системи навколо молодої зірки, яка в далекому майбутньому може стати схожою на нашу Сонячну систему.
-
Відбудова1 тиждень ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів
-
Війна1 тиждень ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Події1 тиждень ago
Netflix оприлюднив новий трейлер 2 сезону серіалу «Венздей»
-
Війна1 тиждень ago
Десантники взяли в полон російського офіцера
-
Політика1 тиждень ago
Росія досі не покарана за удар по «Охматдиту»
-
Відбудова1 тиждень ago
Фон дер Ляєн і Кошта візьмуть участь у Конференції з питань відновлення України в Римі
-
Події1 тиждень ago
Пішов з життя композитор Ігор Поклад