Connect with us

Суспільство

Депутата з Херсонщини судитимуть за колабораціонізм, а міністра засудили до 10 років Анонси

Published

on



На Херсонщині заочно засудили до 10 років ув’язнення псевдоміністра. Ще одного колаборанта — депутата з Голопристанської громади, передали до суду.

Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури. 

Прокуратура добилася 10 років в’язниці для так званого міністра екології окупаційної влади Херсонщини. Ще одного колаборанта, який став депутатом від єдиної росії, судитимуть за державну зраду.

Перший фігурант — мешканець Криму, який із 2014 року працював в окупаційних структурах на півострові. Після повномасштабного вторгнення рф він прибув на Херсонщину й обіймав посаду виконувача обов’язків міністра природних ресурсів та екології області. Він організовував роботу псевдоустанови, набирав персонал, платив зарплати в рублях.

Суд першої інстанції призначив йому максимальне покарання — 10 років тюрми з конфіскацією майна. Захист намагався оскаржити вирок, але апеляційний суд залишив його чинним. Засудженого оголошено в розшук — покарання він відбуватиме після затримання.

Другий колаборант — депутат Голопристанської міської ради. За даними слідства, у вересні 2023 року він добровільно взяв участь у псевдовиборах від єдиної росії до так званої ради депутатів Голопристанського муніципального округу. Після обрання очолив фейкову земельну комісію, брав участь у сесіях та займався проросійською агітацією серед місцевих жителів. Його справу вже передано до суду.

Обидві справи розслідували правоохоронці Херсонської області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Також Данилу Репілевському, депутату Херсонської облради та аграрію з Каховщини, заочно повідомили про підозру в держзраді. За версією слідства, він добровільно співпрацював з окупантами: отримав російський паспорт, передавав майно аграріїв та підтримував ворога ресурсами.

А 56-річного Анатолія Семенова, директора Генічеського ліцею №4, суд визнав винним у колабораціонізмі. Херсонський міський суд заочно призначив йому 9 років тюрми з конфіскацією всього майна.


Анна Бальчінос



Джерело

Україна

про що розповідають українські військові після російського полону

Published

on



Звільнені 6 травня українські військові свідчать про нелюдські умови в російському полоні, що грубо суперечать нормам міжнародного гуманітарного права. Зібрані свідчення та докази вже передаються до міжнародних інстанцій, зокрема до Міжнародного кримінального суду.

Про це повідомив керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко, пише NV.

Він розповів, що після повернення з російського полону українські військові спочатку проходять медичне обстеження та розпочинають курс реабілітації. Лише після цього з ними починають працювати фахівці Служби безпеки, Нацполіції, Офісу генпрокурора та представники Міжнародного кримінального суду, щоб задокументувати факти тортур, нелюдського поводження та інших злочинів, скоєних під час утримання в полоні.

“Якщо вам відомий такий документ як Стамбульський протокол, в ньому визначено 18 основних тортур, то ми маємо сьогодні докази застосування усіх 18 видів і навіть більше – певні комбінації тих чи інших видів тортур та знущань [застосовуються] до наших військовослужбовців, які перебувають в полоні держави-агресора”, – підкреслив Охріменко.

За словами звільнених, у російському полоні їх позбавляли базових потреб: пораненим не надавали медичної допомоги, харчування було мізерним, а умови утримання — неприйнятними. Замість спеціалізованих таборів, передбачених Женевською конвенцією, військовополонених тримали у звичайних тюрмах разом із кримінальними ув’язненими.

Зібрана інформація проходить систематизацію й аналіз, після чого передається до міжнародних правових інституцій як доказова база для фіксації воєнних злочинів.

“Державі Україна вже відомі безпосередні виконавці – від охоронців, які утримують [полонених], до начальників цих колоній, в яких вони утримуються. І ми бачимо, що це не проблема однієї чи іншої колонії, це проблема системна. Ми бачимо системний підхід Російської Федерації до утримання наших військовополонених”, – додав Охріменко.

Нагадаємо, 6 травня, завдяки посередництву Об’єднаних Арабських Еміратів, з російського полону було звільнено чергову групу захисників України. Обмін відбувся у форматі 205 на 205.

Також Фокус писав, що наприкінці квітня Офіс генпрокурора України оприлюднив попередні результати експертизи тіла журналістки Вікторії Рощиної, яке передала РФ. За висновками судово-медичних фахівців, на тілі були виявлені сліди тортур, зокрема застосування електроструму та зламані ребра.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі

Published

on



ДНК-дослідження останків, виявлених під час ексгумації у Пужниках Тернопільської області, проводитимуть на території Польщі, українських науковців запросили долучитися.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.

“ДНК-тести робитимуть на території Польщі. Польська сторона до початку робіт нас поінформувала про те, що були взяті ДНК-тести від родичів людей, які колись проживали на території села Пужники, щоб теоретично можна було ідентифікувати тих, хто загинув, з тими, хто живе на території Польщі. У нас є запрошення від польської сторони зробити ці дослідження спільними. Ми вважаємо, що це теж елемент для конструктивної співпраці, діалогу з складних питань спільної історії”, – зазначив Наджос.

За його словами, під час ексгумаційних робіт у Пужниках українсько-польська експедиція виявила останки 42 людей. Науковці ще не визначили, коли саме загинули ці люди.

“Наразі є питання про те, чи це загиблі у період 1945 року або раніше. Адже, до прикладу, місцева влада дала дозвіл на те, щоб ми зрізали 13 дерев. Серед них були доволі старі, і деякі останки були знайдені в корінні цих дерев. Отже, може йтися як про людей, які були поховані у 1945 році, так і не виключається, що це можуть бути люди, поховані раніше. Адже пошукові роботи тривають саме на території старого цвинтаря. Відповідно, це предмет для досліджень”, – розповів посадовець.

Українська і польська сторони готуватимуть свої звіти за результатами ексгумації. Також ведуться переговори щодо спільного звіту.

Перепоховання ексгумованих останків планують провести влітку на території села Пужники.

Читайте також: Ексгумація у Пужниках: новітні генетичні дослідження та історичний контекст

Як повідомляв Укрінформ, ексгумаційні роботи у Пужниках на Тернопільщині розпочалися 24 квітня. У розкопках брали участь українські й польські фахівці. Від України в ексгумації бере участь команда спеціалізованої установи «Волинські старожитності», яку очолює Аліна Харламова, від польської сторони – науковці з Поморського медичного університету в Щецині та представники фонду «Свобода і демократія».

Переговори між Україною та Польщею щодо проведення ексгумаційних робіт тривали з минулого року. Наприкінці листопада 2024 року під час спільної пресконференції міністрів закордонних справ Польщі та України Радослава Сікорського та Андрія Сибіги було оголошено про скасування мораторію на пошук та ексгумацію останків громадян Польщі, похованих на території України, який діяв з 2017 року.

8 січня 2025 року Міністерство культури та стратегічних комунікацій України надало згоду на ексгумацію у Пужниках.

Фото Юлії Томчишин



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси

Published

on



В Одесі поліцейські викрили двох чоловіків, які на замовлення запустили феєрверк під час ракетного удару по місту.

Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Нацполіції в Одеській області.

За інформацією правоохоронців, 31 січня під час ракетного обстрілу Одеси двоє раніше судимих чоловіків з Київського району, віком 37 і 48 років, зумисне запустили феєрверки у багатолюдних місцях. Піротехніку активували на спортивних майданчиках біля навчальних закладів на Люстдорфській дорозі та вулиці Сім’ї Глодан, ігноруючи воєнний стан, повітряну тривогу та реальні вибухи від ворожих ракет.

Слідчо-оперативна група поліції виявила на місцях злочинів залишки піротехніки – коробки з-під салютів на 30 залпів. Правоохоронці з’ясували, що молодший з чоловіків отримав пропозицію через месенджер – за 4 тисячі гривень влаштувати феєрверк у людному місці, зняти це на відео й надіслати замовнику. Для реалізації плану він залучив знайомого.

Чоловіки виконали завдання й відіслали “звіт” із салютами замовнику, але обіцяної винагороди так і не отримали.

Поліція зібрала докази, які підтверджують, що дії обох кваліфікуються як хуліганство, вчинене групою осіб із особливою зухвалістю. Відкрито провадження за ч. 2 ст. 296 КК України, що передбачає до 4 років ув’язнення.

Також у поліції  повідомили, що обох фігурантів раніше вже судили за крадіжку й шахрайство. 

Нагадаємо, ввечері 31 січня в Одесі пролунала серія вибухів. Армія рф атакувала середмістя балістикою. Ракетний удар російських терористів по центральній частині міста Одеси пошкодив знамениту пам’ятку архітектури — готель “Бристоль”. Семеро людей були травмовані.

Одеська область потрапила у трійку лідерів, де найбільше запускали феєрверк під час війни. За три роки повномасштабного вторгнення в регіоні винесли 5 вироків.З початку повномасштабного вторгнення в Україні, після введення заборони на використання піротехнічних засобів, українці отримали 44 вироки за запуск феєрверків. Більшість із цих випадків завершилися штрафами, однак також були присуджені умовні та реальні терміни ув’язнення.


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.