Connect with us

Усі новини

Дивовижні фотографії Місяця і Землі надіслав із космосу приватний місячний модуль (фото)

Published

on


Японський посадковий модуль Resilience продовжує свою подорож, щоб приземлитися на Місяці, і тепер відома дата посадки.

15 січня ракета-носій Falcon 9 вивела в космос два приватні посадкові місячні модулі — Blue Ghost компанії Firefly Aerospace і Resilience компанії ispace. Якщо перший уже здійснив успішну посадку на Місяць, то другий має іншу траєкторію польоту і приземлиться на супутнику Землі тільки на початку червня, пише Space.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Японська компанія ispace надала нову інформацію про місію Resilience і показала дивовижні фотографії Місяця і Землі, які зробив під час польоту місячний посадковий модуль. Майже півтора місяця не була відома дата виходу модуля Resilience на орбіту навколо Місяця і його посадки на його поверхню, але тепер ispace повідомила, коли це станеться.

Згідно із заявою компанії, посадковий модуль Resilience має почати обертання навколо Місяця приблизно 6 травня, а приземлитися на його поверхню 5 червня на території Моря Холоду. Хоча в компанії заявили, що посадка може відбутися і в період з 6 по 8 червня, а також місце посадки може ще змінитися. Рішення буде ухвалено в травні.

Resilience є другим посадковим місячним модулем компанії ispace. Перший успішно вийшов на орбіту навколо Місяця в березні 2023 року, але розбився під час спроби посадки на поверхню супутника Землі місяць потому.


Fullscreen

Фотографія Місяця, зроблена посадковим модулем Resilience

Фото: space.com

Посадковий модуль Resilience вирушив на Місяць разом із модулем Blue Ghost, який через півтора місяця успішно приземлився на Місяці, як уже писав Фокус. Незабаром після посадки Blue Ghost побачив як Сонце сходить на Місяці.

Земля


Fullscreen

Фотографія Землі, зроблена посадковим модулем Resilience

Фото: space.com

Таким чином посадковий апарат компанії Firefly Aerospace став другим в історії приватним посадковим модулем, який здійснив успішну посадку на супутнику Землі. Першим це зробив апарат компанії Intuitive Machines, яка має намір повторити свій успіх з іншим модулем під назвою “Афіна”. Він вийшов на орбіту навколо Місяця 3 березня і має приземлитися на супутнику Землі 6 березня.

У модуля Resilience довша траєкторія польоту, а тому він спробує приземлитися на Місяць тільки на початку червня. Представники компанії ispace повідомили, що модуль досяг п’яти з 10 запланованих на сьогоднішній день етапів місії. Наприклад, як уже писав Фокус, 15 лютого посадковий модуль успішно пролетів повз Місяць, наблизившись до нього на відстань 8400 км.

У компанії ispace вважають, що решта п’ять етапів місії також завершуватимуться успішно і модуль Resilience разом із місяцеходом Tenacious почне наукові дослідження. Місяцехід також має зібрати зразки місячного ґрунту за контрактом японської компанії з NASA.

На борту Resilience розташовано чотири важливі корисні навантаження, включно з приладом, який контролює рівень радіації в глибокому космосі, і пристроєм для вирощування водоростей. Це може бути потенційна їжа для майбутніх поселенців на Місяці.

Як уже писав Фокус, астрономи виявили багато дивних круглих об’єктів у космосі. За допомогою радіотелескопів, які бачать радіосигнали, а не світло, вчені виявили, що космос наповнений безліччю кіл.

Також Фокус писав про те, що гейзери на Енцеладі мають несподіване джерело. Вчені вважають, що струмені водяної пари на супутнику Сатурна не пов’язані з потенційним підземним океаном з води, а тому його взагалі може там не бути.



Джерело

Війна

9 травня по урядовій будівлі у Бєлгороді влучив дрон — відео

Published

on



Безпілотник поцілив у будівлю уряду Бєлгородської області. Місцева влада звинуватила в атаці Україну.

Кадрами з моментом удару 9 травня поділився губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков.

“У День перемоги ЗСУ вдарили безпілотником літакового типу по будівлі уряду Білгородської області”, — написав він.

Губернатор повідомив, що в результаті атаки отримали поранення двоє осіб. Співробітник Росгвардії був госпіталізований зі сліпим уламковим пораненням стегна. Заступник Гладкова Олександр Лоренц був оглянутий медиками після покладання квітів до Вічного вогню. У нього діагностували струс та акубаротравму, тобто травму від акустичної вибухової хвилі (в народі називають контузією). Чиновник продовжить лікування амбулаторно.

Про удар стало відомо о 8:43. Гладков підтверджував влучання в урядову будівлю, але повідомляв, що ніхто не постраждав. Попри атаку дрона росіяни проводили святкові заходи до 9 травня згідно з планом, але губернатор запевняв, що було вжито заходів для максимальної безпеки.

У Генеральному штабі ЗСУ не підтверджували, але й не спростовували інформацію про удар по Бєлгороду. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський також коментарів не публікував.

Нагадаємо, 9 травня проходив святковий парад у Москві. Серед гостей Кремля був лідер КНР Сі Цзіньпін. Президент РФ Володимир Путін продемонстрував йому зброю, якою окупанти б’ють по Україні.

Москва оголошувала перемир’я на три дні до 9 травня і, зі слів українських бійців, підрозділи отримали наказ відкривати вогонь лише у відповідь. Однак, як повідомили в ОСУВ “Хортиця” ще 8 травня, загарбники не дотримувались обіцянки.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

Як користуватись калькулятором: жінка виявила приховані функції

Published

on



30-річна Патріс Іглесіас випадково з’ясувала значення кнопок “AC” і “CE” на калькуляторі, граючись з іграшкою свого трирічного сина.

Під ніком @pat.rice33 жінка опублікувала відео у TikTok. Відкриття зробило її ролик вірусним.

“Вам 30, ви граєте з іграшковим калькулятором трирічного сина і тільки зараз розумієте, що означають “AC” і “CE”, — написала Патріс у відео.

Жінка продемонструвала своє відкриття. Вона набрала комбінацію “5”, “+”, “6”, але перед тим, як дізнатись відповідь, натиснула кнопку “CE”, і екран повернувся до нуля. Потім вона ввела число “5” знову, натиснула “=” і отримала “10”. Після повторного натиснення “AC” калькулятор повністю очистився.

Розсердившись, Іглесіас похитала головою. Вона зрозуміла, що “CE” стирає останню введену цифру, в той час як “AC” стирає всю суму до цього моменту.

“Я справді думала, що обидві кнопки роблять одне й те саме, просто різні букви для забави”, — додала вона, вказавши про наявність у неї диплому.

Відео переглянуло понад 4,7 мільйона користувачів. Майже 73 тисячам ролик сподобався і люди відреагували сотнями користувачів. Багато хто зізнався, що також не знав різниці між цими кнопками.

У відповідях до коментарів Патріс пояснила:

  • “AC” — це “все очистити” (all clear), воно повністю скидає калькулятор і очищає всі дії.
  • “CE” — це “очистити запис” (clear entry), і воно стирає лише останнє введення.

Раніше Фокус писав, що вундеркінд встановив одразу 6 світових рекордів із лічби в умі. Щоб залишатися у “формі”, хлопчик тренується оперувати цифрами по кілька годин щодня.

Нагадаємо, що Медісон Спонслер із США була шокована, коли вирішила заглянути до сумочки своєї 4-річної доньки Ліберті. Її вміст здивував маму.





Джерело

Continue Reading

Світ

з труби над Сикстинською капелою йде білий дим (оновлюється)

Published

on



Кардинали Католицької церкви змогли обрати нового Папу Римського. Білий дим із труби пішов над Сикстинською капелою.

Кардинали Католицької церкви обрали нового Папу Римського після двох невдалих спроб, трансляція події велася онлайн із Ватикану.

Обрати Папу вдалося на другий день таємного конклаву.

Новина оновлюється…



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.