Одеса
Генпрокурор України Кравченко відреагував на звернення одеської фірми “Автомагістраль-Південь” стосовно тиску на бізнес

Авто “Автомагістраль-Південь”. Фото ілюстративне: ТСН
Генеральний прокурор Руслан Кравченко відреагував на звернення керівництва одеської компанії “Автомагістраль-Південь”, в якому бізнесмени звинуватили правоохоронців у проведенні необґрунтованих обшуків. Ця фірма у 2024 році стала найприбутковішою в Україні у сфері будівництва.
Про це повідомив Генеральний прокурор України Руслан Кравченко у соцмережі.
Реклама
Читайте також:
Реакція Генпрокурора
Глава Генпрокуратури повідомив, що висунуту “Автомагістраль-Південь” підозру у відмиванні коштів було підтверджено результатами проведених судових експертиз. Руслан Кравченко з його заступником особисто розбиралися у кримінальному провадженні щодо компанії. Крім того, він доручив прокуратурі перевірити усі факти та наголосив на тому, що правоохоронні органи не мають наміру втручатися у конкуренцію бізнесів.
“Попереджаю офіційно, як Генеральний прокурор: жоден правоохоронний орган не має перетворюватися на механізм тиску або інструмент знищення конкурентів у бізнесі. Так само ніхто не має імунітету, якщо йдеться про зловживання бюджетними коштами”,— написав Руслан Кравченко.
Звинувачення компанії
Компанія “Автомагістраль-Південь” звинуватила силовиків у спробах відібрати їхній бізнес. За словами підприємців, спочатку була здійснена інформаційна атака на проєкт магістрального водопроводу “Інгульець — Південне водосховище”. А за два дні в офісі фірми та квартирах деяких співробітників влаштували обшуки.
Компанія наголошує, що виконала всі зобов’язання за контрактом: об’єкт побудований, а зауважень замовник не має. Однак слідство вважає, що закупівля труб відбувалася за завищеними цінами. П’яти фігурантам повідомили про підозру у привласненні понад 240 мільйонів гривень державних коштів, виділених на відновлення водопроводу до Кривого Рогу після підриву дамби Каховської ГЕС.
Додамо, “Автомагістраль-Південь” займається відновленням дорожнього покриття, зведенням доріг та виготовленням асфальтових сумішей. Вона стала найприбутковішою компанією у сфері будівництва в Україні у 2024 році. Тоді ця фірма заробила 13,2 мільярда гривень.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про скарги одеського мера на забудовників. А також про розслідування прокуратури щодо будівельної фірми.
Одеса
Прогноз погоди в Одесі і області на завтра, 8 липня – чи обіцяють синоптики Гідрометцентру спеку

Люди в Одесі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Завтра, у вівторок,8 липня, в Одесі і області буде мінлива хмарність, однак жодних опадів не прогнозують. Також мешканців регіону попередили про надзвичайний рівень пожежної небезпеки через нарастаючу спеку.
Про це повідомляє Гідрометцентр Чорного та Азовського морів.
Реклама
Читайте також:
Погода в Одесі
Завтра в Одесі буде мінлива хмарність, однак жодних опадів не прогнозують. Вітер очікується південний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі сягатиме +20…+22 °C, а вдень потеплішає до +27…+29 °C.
Погода на Одещині
Одеську область також очікує мінлива хмарність без істотних опадів. Вітер буде південний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі сягатиме +18…+23 °C, вдень — від +31 °C до +36 °C, а у прибережній зоні до +27…+29 °C. На автошляхах регіону обіцяють добру видимість.
Крім того, по регіону завтра очікується підвищений рівень пожежної небезпеки. Погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення та розповсюдження загорянь в екосистемах, при наявності джерел займання (відкритого вогню).
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що в Україні починається справжня спека. А також про те, яку погоду обіцяють синоптики протягом літа.
Одеса
Керівник однієї з компаній в Одесі передавав дані про ЗСУ та об’єкти інфраструктури ФСБ – як покарали

Фігурант у суді. Фото: Одеська обласна прокуратура
Керівник однієї з одеських компаній, яка працевлаштовує моряків на риболовецькі і торговельні судна, шпигував на користь ФСБ: передавав ворогу дані про позицції ЗСУ та інфраструктурні об’єкти. Однак його піймали на гарячому, а суд прирік фігуранта до 15 років ув’язнення.
Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
Засуджений добровільно погодився співпрацювати зі спецслужбами РФ та передавав ворогу розвіддані щодо українських оборонних позицій і критичної інфраструктури. Зокрема, агент надсилав координати розташування особового складу ЗСУ, позицій зенітно-ракетних комплексів ППО, об’єктів морського порту та радіотелевізійного передавального центру.
За це шпигун розраховував отримати керівну посаду в окупаційній адміністрації морського порту, у випадку захоплення міста. Для безперешкодного огляду та фотофіксації об’єктів він використовував надані йому представником ФСБ “документи прикриття” — посвідчення члена громадської організації, контролера Інфоксводоканалу та журналіста. Однак чоловіка все одно викрили та затримали. Під час обшуку було вилучено мобільний телефон із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь РФ.
Що вирішив суд
Суд визнав фігуранта винним за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада). Його прирікли до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про мешканця Миколаєва, який передавав ФСБ дані щодо нових розробок ракет “Нептун”. А також про військового, який зливав інформацію Росії.
Одеса
Військовий ЗСУ на Одещині вимагав гроші за те, щоб приписати мобілізованого до тилової частини

Оголошення підозри. Фото: Національна поліція України
Начальник однієї зі структур забезпечення підрозділів ЗСУ на Одещині вимагав з мобілізованого хабар за проходження служби у тиловій частині. Його піймали на гарячому, чоловік може отримати до восьми років ув’язнення.
Про це повідомляє Національна поліція України.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
Військовозобов’язаний чоловік, який хотів мобілізуватися до лав ЗСУ та проходити службу у вибраній ним військовій частині на Одещині, звернувся до начальника однієї зі служб забезпечення по консультацію щодо зарахування. Але за вирішення питання офіцер почав вимагати винагороду в розмірі двох тисяч доларів. За цю суму він обіцяв вплинути на посадових осіб військової частини, які приймають такі рішення, пояснюючи, що особисто знайомий та спілкується з ними.
Одночасно фігурант зауважив: якщо чоловік мобілізовуватиметься сам, без його сприяння, то не матиме гарантій на проходження служби саме в тиловій частині. Після того, як ділку були передані кошти, правоохоронці його затримали, а гроші — вилучили.
Яке покарання загрожує
Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням). Йому загрожує до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна. Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в сумі 1,8 млн грн.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, як на Одещині намагалися підкупити прикордонників. А також про схему з переправлення військовозобов’язаних вантажівками.
-
Політика1 тиждень ago
Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО
-
Усі новини1 тиждень ago
Курйози — жінка переїхала мешкати у підземний бункер — фото, відео
-
Політика1 тиждень ago
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів
-
Події1 тиждень ago
Унаслідок вибухів під Житомиром постраждали музей, бібліотека та будинок культури
-
Усі новини1 тиждень ago
на всіх смартфонах треба терміново ввімкнути ці налаштування
-
Політика1 тиждень ago
про атаку РФ: По Києву били дрони з китайськими компонентами, а в Одесі пошкоджене консульство КНР
-
Війна1 тиждень ago
Кремль залучить інженерні війська Лаосу для розмінування в Курській області