Політика
Генсек НАТО на засіданні «Рамштайну» наголосив на нових можливостях підтримки України

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте долучився до онлайн-засідання Контактної групи з питань оборони України і акцентував на нових форматах допомоги Києву.
Про це повідомили у пресслужбі НАТО, передає кореспондент Укрінформу.
На зустрічі у форматі «Рамштайн» під співголовуванням міністрів оборони Німеччини і Британії Бориса Пісторіуса й Джона Гілі генсек НАТО “наголосив на ініціативі, яку він та президент США Дональд Трамп оголосили минулого тижня, щодо посилення підтримки України шляхом відкриття додаткових американських активів для України за рахунок інвестицій союзників у Європі та Канаді”.
“Ця нова ініціатива є безстроковою і вже спонукала численних союзників висловити зацікавленість у тому, щоб зробити внесок”, – повідомила пресслужба.
Ініціатива надає новий доступ до американського обладнання і технологій, термінове постачання яких запросила Україна, наголошується у повідомленні.
“Ці добровільні зусилля координуватимуться НАТО, враховуючи досвід та інфраструктуру, які надає Альянс, зокрема через своє командування у Вісбадені, Німеччина – Службу допомоги та навчання НАТО Україні (NSATU), яка вже координує підтримку України та має логістичні центри у східній частині Альянсу”, – поінформували в НАТО.
Платформа «Рамштайн» також продовжить відігравати критично важливу роль у військовій підтримці України, додала пресслужба.
“Ця та інші ініціативи об’єднують три ключові рішення, ухвалені лідерами на саміті НАТО в Гаазі лише кілька тижнів тому: збільшення інвестицій в оборону, нарощування оборонного виробництва та підтримка України. Мета всієї допомоги Альянсу Україні у сфері безпеки – якомога швидше довести конфлікт до справедливого та тривалого завершення”, – підсумували у пресслужбі.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 21 липня, в онлайн-форматі триває 29-те засідання Контактної групи з питань оборони України.
Виступаючи перед міністрами оборони країн-партнерів, новопризначений очільник Міністерства оборони України Денис Шмигаль озвучив основні очікування України щодо військової допомоги.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зробив заяву щодо наступного пакету військової допомоги, в яку, зокрема, увійдуть п’ять систем ППО Patriot, 220 тис. набоїв для зенітних систем Gepard та фінансування далекобійних дронів для України.
Політика
У Раді очікують програму дій нового уряду

Остаточне формування нового уряду та реорганізація міністерств мають завершитися найближчими днями. Оновлений Кабінет міністрів має представити у Верховній Раді програму своїх дій.
Про це сказав народний депутат, член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.
«Я думаю, що на рівні Кабінету міністрів рішення, які стосуються реформування міністерств, будуть ухвалені дуже швидко. У результаті переформатування персонального складу уряду ми побачимо оптимізацію в управлінській сфері», — зазначив він.
За словами депутата, нова прем’єр-міністерка Юлія Свириденко вже заявила, що однією з її цілей є скорочення управлінського апарату центральних органів виконавчої влади. Відповідно, об’єднання міністерств відбуватиметься саме у цьому контексті.
«Я сподіваюсь, що вже цього тижня буде повністю готова нормативна база для того, щоб нові міністерства почали функціонувати. Також очікую, що найближчим часом буде знайдено кандидатуру на посаду міністра культури», — сказав Веніславський.
Він також повідомив, що під час зустрічі Президента з фракцією «Слуга народу» обговорювалася можливість винесення інформаційної політики та протидії російській пропаганді в окремий центральний орган виконавчої влади — наприклад, у форматі агенції чи комітету.
«Міністерство культури, думаю, отримає очільника, який посилить і цей напрямок. Хоча ми всі чудово розуміємо: в умовах війни охочих очолити це відомство небагато. Весь держбюджет іде на сектор безпеки й оборони, а міністр культури фактично не матиме достатніх ресурсів для демонстрації ефективності», — додав депутат.
Веніславський також наголосив, що Кабмін має представити чітку програму дій — хоча б у тезовій формі.
«Все-таки хотілось би, щоби новий уряд, незважаючи на стан війни, запропонував для Верховної Ради, як того вимагають Конституція та закон про Кабінет міністрів, хоча б тезову програму своїх дій. Щоб ми бачили, які цілі стоять перед прем’єр-міністром і конкретними міністрами», — сказав він.
Депутат додав, що відповідна підготовча робота вже триває на рівні керівництва парламентських комітетів і самих міністерств, а депутати чекають на її представлення у залі парламенту.
Як повідомляв Укрінформ, 17 липня Верховна Рада проголосувала за призначення Юлії Свириденко на посаду Прем’єр-міністра та затвердила .
Парламент також підтримав призначення колишнього прем’єра Дениса Шмигаля на посаду міністра оборони та перепризначив Андрія Сибігу міністром закордонних справ.
Кабінет міністрів у понеділок, 21 липня, приєднав Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості до Міністерства оборони.
Політика
До Києва прибув глава МЗС Франції

Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро прибув до України з дводенним візитом.
Про це повідомляє Укрінформ.
Оновлюється…
Фото: МЗС Франції
Політика
Сибіга разом із послами відвідав передові позиції на Запоріжжі

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та українські посли відвідали у неділю передові позиції Запоріжжя та області й Оріхівський район.
Як передає Укрінформ, про це глава зовнішньополітичного відомства України написав у соцмережі Х.
Сибіга разом із послами відвідав передові позиції на Запоріжжі / Фото: МЗС
«Хоробрість запоріжців заслуговує на нашу найвищу повагу. Попри постійний російський терор, регіон живе, розвивається і зберігає свій незламний дух», – підкреслив Сибіга.
Він поінформував, що українські посли побачили зруйновані російськими ударами будинки, прифронтові оборонні траншеї, безпечну підземну школу, об’єкти критичної інфраструктури, ключові промислові об’єкти, а також вшанували пам’ять загиблих українських героїв біля меморіалу «Дерево пам’яті».
«Такі візити дають нове розуміння того, як живуть люди в Україні, через що вони проходять і які їхні найнагальніші потреби. Вони дають дипломатам нову мотивацію бути більш переконливими та досягати більш відчутних результатів», – написав глава МЗС.
Сибіга нагадав, що завтра Президент Володимир Зеленський відкриє Конференцію послів України 2025 під назвою «Від сили дипломатії до дипломатії сили».
«Ми з нетерпінням чекаємо на продовження нашої плідної роботи на благо нашої країни», – запевнив Сибіга.
Глава МЗС також подякував голові Запорізької ОВА Івану Федорову «за цей візит та його віддану роботу».
Як зазначається на сайті МЗС, Сибіга наголосив, що подібні візити є важливими для українських дипломатів та іноземних урядовців, оскільки саме у прифронтових областях та безпосередньо на фронті випробовуються на міцність не лише українські воїни та громади, але й рішення союзників України.
Зокрема у цьому контексті він згадав про своєчасність рішень про додаткові пакети оборонної підтримки та їхнє надходження на передову, про «санкційні удари» по економіці РФ та своєчасність відновлення, відбудови та інвестицій.
«Фронт – це одне з мірил ефективності рішень і результативності роботи як української дипломатії загалом, так і окремих послів. Ситуація тут – це правдива оцінка результатів роботи дипломатів», – заявив Сибіга.
У межах візиту дипломати відвідали безпечний «Січовий колегіум» – унікальну підземну школу. Міністр поінформував про домовленість сприяти оздоровленню дітей за кордоном. Також планується робота з метою мотивації талановитої молоді та виховання покоління перемоги. Дипломати готові допомагати молоді бачити світ, а також хотіли би бачити талановитих молодих спеціалістів згодом у МЗС, йдеться у повідомленні.
Зазначається, що керівники посольств отримали чіткі настанови щодо залучення додаткової міжнародної підтримки для регіону, додаткових інвестицій, іноземного бізнесу, встановлення міжрегіональних партнерств між муніципалітетами та містами. Зокрема йдеться про підтримання економічної стійкості та створення можливостей для людей.
Наприкінці поїздки дипломати відвідали Хортицю, де Сибіга вшанував памʼять запорізького історика, завідувача інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Хортиця» Вʼячеслава Зайцева, який загинув на фронті восени 2022 року.
Як повідомляв Укрінформ, у неділю Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї та розвиток її виробництва, проєкти відбудови, дієві юридичні механізми притягнення Росії до відповідальності є пріоритетами для послів у роботі із країнами-партнерами на найближчі пів року.
-
Усі новини5 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство5 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Події1 тиждень ago
Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію
-
Одеса1 тиждень ago
Спека в Одесі у липні 2025 — як рятуються містяни, погода в Одесі
-
Політика6 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Війна6 днів ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Усі новини6 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)