Суспільство
Контракт на ремонт вулиць у Миколаєві виграла пов’язана з корупцією фірма Анонси

Підряд на ремонт вулиць у Миколаєві віддали новій фірмі без конкуренції. Компанія, зареєстрована у 2024 році, вже отримала підряди на 60 мільйонів та має зв’язки з фігурантами кримінальної справи.
Як повідомив Центр публічних розслідувань, наприкінці березня у Миколаєві оголосили про пошук підрядника, який виконає капітальний ремонт внутрішньоквартальних проїздів по вулиці Океанівській. З бюджету планується витратити понад 5 мільйонів гривень на капітальний ремонт дорожнього покриття на вулиці Океанівській.
Тендер оголосила адміністрація Корабельного району, а роботи передбачають оновлення покриття, усунення дефектів основи та покращення інфраструктури на п’яти адресах. Завершити ремонти необхідно до кінця грудня 2025 року.
За даними системи публічних закупівель Prozorro, аукціон мав відбутись 14 квітня, але пропозицію надав один учасник — товариство “Білд Роад”, яке наразі очікує рішення.
Центр публічних розслідувань вирішив дізнатись, що за товариство отримало підряд, чи були так звані “червоні прапорці” в його діяльності та скільки компанія вже заробила на державних закупівлях.
За даними аналітичної системи YouСontrol ТОВ “Білд Роад” було зареєстровано у березні 2024 року у Миколаєві зі статутним капіталом у 100 тисяч гривень. Основний КВЕД товариства — виготовлення виробів із бетону для будівництва. Засновниками товариства є Дмитро Басистий та Андрій Гончаренко.
Попри нещодавню присутність на ринку, на державних закупівлях компанія заробила 61, 7 мільйона гривень. Замовниками товариства були адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради, КП “Експлуатаційне лінійне управління автодоріг” та Комунальне некомерційне підприємство Миколаївської міської ради Центр первинної медико-санітарної допомоги №2.
Щодо судових практик та виконавчих проваджень — інформація у содових реєстрах відсутня, але товариство вже фігурує у декількох журналістських розслідувань.
Виявилось, що двоє підприємців — Андрій Гурко та Дмитро Басистий — пов’язані з власниками місцевого товариства “Кайсер”. Як писав Інтент, у червні минулого року Антимонопольний комітет встановив факт антиконкурентної змови між групою фізичних осіб-підприємців і ТОВ “Кайсер” виявив змову під час закупівель послуг із ремонту та реконструкції доріг у Миколаєві, які проводила адміністрація Корабельного району у 2019–2020 роках.
Прокуратура подала позов до суду, аби визнати недійсними п’ять договорів на виконання робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг та стягнути на користь держави майже 3 мільйони гривень. Господарський суд Миколаївської області відкрив провадження за цим позовом.
Це автоматично унеможливило їхню участь у публічних закупівлях. Оскільки на момент ухвалення рішення підприємці вже знялися з реєстрації, штраф отримала лише компанія “Кайсер”, яку також позбавили права брати участь у тендерах на три роки. Тим часом напередодні цього рішення підприємці створили нову фірму — ТОВ “Білд Роад”, яка вже з першого місяця свого існування почала вигравати підряди у Корабельному районі.
Але ТОВ “Кайсер” вже встигло заробити на державних підрядах понад 100 мільйонів. Товариство неодноразово ставала фігурантом розслідувань журналістів. Так, у травні минулого року у Миколаєві уклали договори на ремонт доріг без аукціону. Контракти на майже 9 мільйонів гривень уклали без проведення тендеру й за завищеними розцінками.
Суспільство
Укрпошта до Великодня підготувала поштовий випуск із зображенням 27 ікон-оберегів

«Вівтар Свободи. Святі ікони на броні» – не просто марки. Це – обереги. Це – історія. Це – мистецтво, народжене на броні, яка захищала життя. 27 ікон, написаних на бронеплитах, які витримували удари війни, стали основою для 27 поштових марок. Кожна ікона – голос однієї з наших 24 областей, АР Крим, Києва та Севастополя», – йдеться в повідомленні.
Ці зображення ікон на бронеплитах, які захистили життя воїнів, авторства команди ArtArmor. Виставка з однойменною назвою була відкрита 22 січня в Національному музеї історії України у Другій світовій війни.
Серед зображень, зокрема, «Оранта-Непорушна стіна» зі столиці, яка символізує захист і стійкість, «Рельєфна пам’ятка з Криму», що нагадує про візантійське коріння регіону, «Чумацька ікона на рибі» з Херсонщини – рідкісний зразок народного іконопису, «Озерянська ікона Божої Матері» – втрачена, але жива у вірі харків’ян.
Тираж поштового випуску символічний – 27 тис. блоків. Вартість – 540 грн.
Наразі доступне передзамовлення в інтернет-магазині Укрпошти. У вільний продаж блок надійде вже наступного тижня.
Як повідомлялося, АТ «Укрпошта» 14 березня 2025 року запустила в обіг десяту марку з серії «Міста-герої». Вона випущена на честь міста Маріуполь.
Суспільство
На Миколаївщині знайшли 100 тонн небезпечних хімікатів Анонси

У Миколаївській області виявили майже 100 тонн заборонених хімікатів і забрудненого ґрунту, захоронених ще у 1989 році. Інформацію про виявлені речовини мають передати до державного реєстру.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
У межах Арбузинської громади екологи виявили заборонені та непридатні до використання хімічні засоби захисту рослин.
За словами екоінспекторів, пестициди разом із забрудненим ґрунтом були виявлені під час комісійного обстеження 16 квітня. За словами місцевих, ці речовини були засипані землею ще у 1989 році.
За даними інвентаризації 2023 року, загальний обсяг небезпечних залишків разом із забрудненим ґрунтом становив близько 100 тонн.
Інформацію про знахідку мають передати до загальнодержавного реєстру місць зберігання небезпечних хімікатів, який створений у рамках Національного плану управління відходами на 2025–2033 роки.
У Держекоінспекції наголосили, що самовільне поводження з такими речовинами є порушенням природоохоронного законодавства. Наразі триває робота з виявлення потенційно небезпечних місць зберігання хімікатів.
Також у Миколаєві тривають роботи з ліквідації наслідків забруднення Південного Бугу, спричиненого розливом рослинної олії після атаки ворожих безпілотників. Інцидент стався в ніч на 28 грудня 2024 року, коли уламки російського дрона впали на територію агропідприємства та пошкодили резервуар із соняшниковою олією.
Для очищення річки фахівці застосовують сорбенти, що прискорюють поглинання маслянистих речовин. Також із матеріального резерву громади було передано сорбівні бонові загородження — їх встановили рятувальники ДСНС у місцях фіксації забруднення.
Спершу забруднення охоплювало близько 1000 квадратних метрів, а товщина шару олії сягала одного сантиметра. Проте вже до 2 січня площа поширення зросла до 9000 квадратних метрів, а в окремих місцях товщина масляного шару досягала 10 сантиметрів. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок цієї аварії, оцінюється в 6,7 мільйона гривень.
Суспільство
В Одесі члена громадського формування викрили на хабарництві

Поліцейські затримали зловмисника після організації двох оборудок, що були оцінені ним у 800 та 9000 доларів.
Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.
Правоохоронці встановили, що 35-річний фігурант пропонував чоловікам за 800 доларів винагороди оформлення членства у своєму громадському формуванні, яке нібито давало б можливість безперешкодно пересуватися містом і поза його межами, у тому числі в комендантську годину, та уникнути призову за мобілізацією до Збройних Сил України.
Окремо за 9000 доларів зловмисник гарантував клієнтам виготовлення військово-облікових документів з відміткою про непридатність до служби, з якими можна було б виїхати за кордон.
Слідчі та співробітники УСБУ в Одеській області задокументували обидві оборудки з одним із клієнтів.
Затримали ділка у процесуальному порядку після того, як він передав чоловіку посвідчення члена громадського формування та отримав 800 доларів за нього, а пізніше взяв ще 9000 доларів за виготовлення військово-облікових документів, які мав передати згодом.
У фігуранта вилучили останній гонорар, отриманий в незаконний спосіб, та інші речі що мають значення для слідства.
Також було встановлено, що затриманий вже має судимість за зловживання впливом.
Правопорушнику загрожує позбавлення волі на строк до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Встановлюється повне коло осіб, причетних до цих корупційних схем.
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Усі новини1 тиждень ago
71-річна модель Крісті Брінклі похвалилася фігурою в бікіні (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль прибув до Брюсселя на засідання Ради асоціації Україна-ЄС
-
Події1 тиждень ago
В одеському “Будинку з янголом” відкрилася фотовиставка авторів з ментальними особливостями
-
Війна1 тиждень ago
Військовий Роман Овдієнко – гість програми «Командири нашої перемоги»