Connect with us

Політика

Кремль прагне поставити на чолі Молдови лояльних людей і використати її проти України

Published

on



Ставка Кремля на парламентських виборах у Молдові полягає в тому, щоб замінити керівництво країни людьми, яких він зможе контролювати, а потім використати державу проти України.

Про це заявила президентка Молдови Мая Санду в інтерв’ю ЗМІ, передає Укрінформ із посиланням на Point.md.

Санду наголосила, що Україна залишається щитом Молдови, і влада в Кишиневі має моральний обов’язок не допустити використання Молдови проти України.

«Ми бачили безпрецедентне втручання (РФ у вибори в Молдові – ред.) минулого року, і цілком очевидно, що і цього року РФ спробує вплинути на результати (парламентських – ред.) виборів. Ставка Кремля – змінити керівництво країни на людей, яких він може контролювати. І йдеться не лише про Республіку Молдова, тому що інтереси Росії зараз – це Україна. Якщо Кремлю вдасться контролювати владу, він використовуватиме Республіку Молдова проти України», – сказала президентка.

Вона додала, що Молдова має кордон з Україною протяжністю 1200 км, тому існує ризик того, що РФ спробує втягнути Кишинів у війну. «Уявіть собі, що за одну ніч цей кордон перетворюється з кордону з дружньою країною на кордон із країною, яку контролює Москва. Звичайно, тут є ризики для України, але водночас ризики для Республіки Молдова також зростають, тому що таким чином Росія може втягнути її у війну», – сказала президентка.

Читайте також: Санду назвала надійні відносини з Україною та Румунією основою для збереження миру в Молдові

Санду наголосила, що задля безпеки громадян, а також для того, щоб ще більше не ускладнювати ситуацію в Україні, цього не можна допустити.

Як повідомляв Укрінформ, чергові вибори до найвищого законодавчого органу Республіки Молдова відбудуться 28 вересня.

Останні парламентські вибори у Молдові проходили 11 липня 2021 року. Тоді до законодавчого органу пройшли дві партії та виборчий блок.



Джерело

Політика

Зеленський підписав євроінтеграційний закон щодо простежуваності водних біоресурсів

Published

on



Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів».

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства,передає Укрінформ.

«Документ є частиною наших зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС і стосується дуже конкретної, але важливої теми — сталого управління водними ресурсами». – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Так, закон встановлює чіткі правила простежуваності риби та рибної продукції — від вилову до споживача.

Крім того, впроваджуються європейські сертифікати для експорту, реекспорту та переробки, а також посилюється контроль за незаконним та неконтрольованим рибальством.

Закон зокрема захищає інтереси українських рибалок та підприємств, які працюють прозоро.

Коваль переконаний, підписання цього документа – крок, який зміцнює екологічну безпеку, підтримує експорт і відкриває нові можливості для українських виробників.

«Це ще один приклад того, як аграрний сектор і рибна галузь зокрема стають частиною європейської екосистеми», – підсумував міністр.

Читайте також: Вступ до ЄС: Стефанішина розповіла про перспективи відкриття всіх переговорних кластерів

Як повідомлялось, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 12384 «Про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства».

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України

Published

on



Україна очікує, що головування Данії в Раді ЄС допоможе подолати політичні бар’єри з боку Угорщини для відкриття перших переговорних кластерів про вступ держави до Євросоюзу.

Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у коментарі Укрінформу.

«Ми хотіли б, щоб кластери були відкриті ще в першому півріччі цього року, проте через політизацію процесу та блокування з боку Угорщини – це не вдалося зробити», – зазначив Корнієнко.

Він сподівається, що нове головування Данії в Раді ЄС, яке розпочалося 1 липня, допоможе усунути усі політичні перепони у цьому процесі, адже Європейська комісія вже чітко визначила, що Україна готова до відкриття першого переговорного кластера.

Читайте також: Корнієнко прокоментував можливість «пакетного» вступу до ЄС України з балканськими державами

«Позиція Єврокомісії та більшості країн-членів – Україна має вже відкривати цей кластер. Тож наразі ми працюємо над усуненням політичних перепон із боку згаданої країни», – наголосив перший заступник Голови ВР.

Як повідомляв Укрінформ, 1 липня Данія розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.

Нині Угорщина залишається єдиною державою-членом ЄС, яка блокує відкриття першого кластера у переговорах про вступ України до Євросоюзу, тоді як інші 26 лідерів на саміті 26 червня виступили за таке відкриття.



Джерело

Continue Reading

Політика

про обмеження постачань озброєння з боку США: Офіційний документ із переліком ще очікується

Published

on



Рішення Сполучених Штатів Америки про призупинення постачання частини ракет для систем ППО та інших боєприпасів може бути болючим для України. Дипломатичний корпус та Президент працюватимуть для вирішення цього питання.

Про це повідомив народний депутат, член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

«Будь-які рішення наших партнерів про зупинку або про обмеження поставки для України певних видів озброєння є дуже неприємними, тим більше щодо тих видів озброєння, які є унікальними, які інші країни, крім Сполучених Штатів, поставити в Україну не можуть. Зокрема ракети до Patriot», — зазначив депутат.

За його словами, це особливо критично на тлі масових ракетних терористичних атак, які чинить Росія проти мирного населення України.

Читайте також: Міноборони звернулося до США для уточнень щодо оборонних постачань – ініціювали телефонну розмову

«Я думаю, що наші дипломати, Офіс Президента, безпосередньо сам Президент будуть мати перемовини з нашими американськими партнерами. Будемо сподіватися, що ця ситуація буде вирішена», — додав він.

Веніславський також висловив здивування щодо обмежень у постачанні 155-мм боєприпасів, які виробляються в США.

«Є дещо незрозумілим, наприклад, обмеження в поставці снарядів 155-го калібру, тому що я знаю точно, що на території Сполучених Штатів Америки з початку війни відкрилися нові заводи, які мають достатньо великі потужності для виготовлення саме таких боєприпасів», — сказав він.

Також, за словами нардепа, питання викликає обмеження на ракети класу «повітря–повітря».

«Ракети, які були згадані в цьому пресрелізі Білого дому, зокрема AIM, ракети класу “повітря–повітря”, вони Сполученими Штатами практично вже не застосовуються, їх кількість достатньо велика, як AIM-9, так і AIM-120, які достатньо ефективно продемонстрували себе в українських розробках», — підкреслив Веніславський.

Читайте також: У МЗС пояснили тимчасовому повіреному у справах США критичну важливість оборонної підтримки України

Він зазначив, що офіційний документ із переліком обмежених видів озброєння ще очікується, і тоді можна буде оцінити ситуацію об’єктивно.

«Я думаю, що це питання буде вирішено нашими дипломатами і нашим Президентом», — додав він.

Щодо альтернатив Веніславський пояснив, що ракети до систем Patriot виробляються виключно у США, і передача їх іншими країнами можлива лише з дозволу Вашингтона.

«Якщо Сполучені Штати Америки погодять передачу таких ракет тими країнами, які їх мають, то Україна має шанс їх отримувати», — зазначив депутат.

Водночас, за його словами, будь-які обмеження для України будуть негативними, «але ми постійно працюємо над тим, щоб знайти альтернативи в забезпеченні нашої протиповітряної оборони, тому будемо над цим також далі працювати».

Як повідомлялося, Білий дім оголосив про паузу в постачанні ракет для систем Patriot, керованих авіабомб і артилерійських снарядів в Україну.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.