Усі новини
Курйози на весіллі — наречений здивував кохану своїм питанням — відео

Відео розмови нареченої з майбутнім чоловіком у день весілля стало вірусним. Її обранець раптово запитав, чи потрібно купувати звичайні свічки для торта. Користувачі соцмереж поділилися власними кумедними історіями про розгублених молодят напередодні церемонії.
Курйозний ролик вперше з’явився у TikTok.
У кадрі наречена, сидячи в автомобілі, розмовляє телефоном зі своїм майбутнім чоловіком. Під час розмови він ставить, на перший погляд, невинне, але абсолютно несподіване запитання: чи потрібно купувати свічки для весільного торта?
Дивне питання від нареченого
“Нам потрібні, типу, свічки… Не цифри, а просто звичайні свічки для дня народження на наш торт?” — запитав він. “Ем, ні. Не потрібні”, — відповіла жінка й додала на завершення розмови, що це “точно потрапить у TikTok”.
Користувачі мережі почали активно коментувати побачене.
- “Мене вбиває те, що ти уже їдеш на весілля, а він телефонує, думаючи, що виявив найважливішу й упущену деталь”, — написав один глядач;
- Інший додав: “Це на 100% схоже на те, як планувати весілля зі своїм чоловіком”;
- “Коли я вибирала обручку, то запитала, який у мене бюджет? Чоловік не знав, що є окремо обручка для заручин і весільна обручка”, — поділилась своєю історією наступна користувачка мережі;
- Ще одна додала: “Мій запитав, якого кольору буде моя сукня, щоб він міг підібрати відповідний костюм”.
Деякі глядачі не могли повірити, що це питання прозвучало за лічені години до церемонії: “Найбільше мене вражає те, що ця думка з’явилася не за місяці до весілля. Судячи з вигляду нареченої, це ранок весілля. Не час для таких питань, друже!”.
“Було б мило задути одну свічку, а потім щороку на річницю додавати більше свічок. Чудова нова традиція, яку можна започаткувати разом”, — запропонував учасник обговорення.
Нагадаємо, раніше Фокус писав про пару молодят — Ешлі та Мейсон, яка здивувала фотографку Енні Рубі Такетт, коли замість того, щоб сховатися від дощу під наметом і засмучуватися через негоду, вони влаштували імпровізований танець під зливою. Знімки цього зворушливого моменту швидко розлетілися соцмережами, зібравши понад 17,8 мільйона переглядів і підкоривши серця користувачів своєю щирістю та емоційністю.
А тим часом майбутня наречена поділилася неприємною ситуацією: вона була шокована вибором вбрання своєї сестри на весілля. Жінка, яка побажала залишитися анонімною, розповіла про інцидент на одному з весільних форумів Reddit.
Економіка
Пенсія в Україні — скільки платитимуть за середньої зарплати

В Україні за умови повного трудового стажу і стабільного отримання середньої зарплати можна розраховувати на пенсію в розмірі 5269,9 гривень. Для цього необхідно протягом 35 років отримувати щонайменше середню по країні зарплату або мати такий рівень доходу в середньому за все трудове життя.
За наявності 40 років трудового стажу та стабільного отримання середньої заробітної плати протягом усього періоду роботи у 2025 році пенсія становитиме 6022,8 грн. Зі зростанням зарплат розмір виплат також помітно зростатиме. Про це йдеться в матеріалі видання OBOZ.UA.
Приміром, за зарплати, що на 50% вища за середню, — тобто приблизно 27 883 грн — можна розраховувати на пенсію в розмірі 7904,9 грн, якщо трудовий стаж становить 35 років. А за наявності 40 років стажу така зарплата забезпечить пенсію в 9034,2 грн.
В Україні пенсії отримують 10 млн 331 тис. осіб. З них майже 7,5 млн — це пенсіонери за віком, решта — одержувачі спеціальних виплат: за інвалідністю, через втрату годувальника та інших підстав. Найвищими залишаються пенсії суддів — згідно із законом, це довічне грошове забезпечення. У середньому судді отримують понад 108 тис. грн на місяць.
Нагадаємо, українці передпенсійного віку, які опинилися без роботи, можуть достроково вийти на відпочинок. Однак для цього людина має відповідати низці умов.
У Пенсійному фонді розповіли, що деякі українці можуть вийти на пенсію в 55 років. Однак така пільга доступна не всім.
Авто
Ford Mustang Shelby GT350 1965 простояв 50 років на вулиці — відео

У США виявили занедбаний Ford Mustang 1965 року в лімітованій спортивній версії Shelby GT350. Раритетне авто не їздило 50 років.
Найперший Ford Mustang Shelby GT350 – колекційний спорткар, вартість якого стартує з 350 000 доларів. Виготовлено лише 562 таких купе. Про знахідку розповіли у відео на Youtube-каналі Vernon Estes Classics.
Історія Ford Mustang Shelby GT350 доволі насичена. Це один із п’яти спорткарів цієї моделі, які дісталися дилеру на Гавайї (квота на цей штат була невеликою). Його експлуатували до 1972 року, а потім поставили на плантації ананасів.
Занедбаний раритет: колекційне американське авто 70-х простояло 45 років у гаражі (фото)
Shelby GT350 викупили і переправили до Каліфорнії, однак у середині 70-х власник поставив його під навіс у своєму дворі і більше не заводив.
Випущено лише 562 Shelby GT350 1965 року
Фото: скриншот / YouTube
Знайомий механік давно хотів викупити раритетне купе Ford Mustang, проте зміг зробити це лише після смерті власника. Спорткар, звісно, потребує реставрації, адже місцями покрився іржею і не заводиться, проте автомобіль повністю оригінальний.
Спорткар потребує реставрації, але повністю оригінальний
Фото: скриншот / YouTube
Shelby GT350 1965 року – перший Ford Mustang, доопрацьований знаменитим гонщиком та конструктором Кероллом Шелбі. Його полегшили до 1280 кг, а потужність 4,7-літрового V8 збільшили до 306 сил. Із 4-ступінчастою механічною КПП спорткар здатен розігнатися до 100 км/год за 6,5 с і розвинути 217 км/год.
Між іншим, нещодавно виявили цілу покинуту колекцію рідкісних Ford Mustang.
Також Фокус писав про кладовище автомобілів “Ока” в США.
Економіка
ТЦК розшукує військовозобов’язаного – як вийти із розшуку

Як дізнатися, що ТЦК оголосила розшук? Фокус запитав юристів про це та інші питання застосування розшуку, як заходу впливу на громадян з боку ТЦК та СП.
Розшук військовозобов’язаних, чи мобілізаційний розшук, здійснюється для встановлення місцезнаходження осіб, які ухиляються від виконання обов’язку під час війни. Передусім йдеться про явку до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП). Цей процес регламентується законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зазначила в коментарі Фокусу адвокатка АО Evrikalaw Мирослава Мостова. Вона розповіла також про обставини, за яких військовозобов’язаний потрапляє “в розшук”.
Чи законно оголошувати військовозобов’язаних у розшук
За словами юристки, як співробітники ТЦК, так і поліція, діють у межах нормативного регулювання, оголошуючи військовозобовязаного в розшук.
Розшук, ініційований ТЦК — це один із заходів адмінвпливу на військовозобов”язаних
Фото: З відкритих джерел
За законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” (ст. 38–39), постановою КМУ №921, яка регулює ведення військового обліку,а також низки наказів Міністерства оборони України, у разі неявки без поважної причини до ТЦК, людину розшукуватимуть.
“У цих документах описано механізми контролю за військовозобов’язаними, а також дії у разі їх неявки без поважної причини. Розшук, ініційований Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), – це один із заходів адміністративного впливу на військовозобов’язаних, які не виконують свої обов’язки, визначені законом під час мобілізації або ведення військового обліку”, – каже Мирослава Мостова.
У разі виявлення порушень ТЦК звертається до Нацполіції
Фото: соцмережi
Як запускається процедура розшуку?
У разі виявлення вказаних правопорушень, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК та СП із наступними запитами:
- внести особу до Єдиної інформаційної системи МВС;
- долучити інформацію про військовозобов’язаного до державного реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”.
Зазначимо, що поліція отримує право на адміністративне затримання такої особи з метою доставлення її до ТЦК та СП.
Поліція отримує право на адміністративне затримання такої особи з метою доставлення її до ТЦК та СП
“Від моменту звернення керівника ТЦК та СП до органу поліції із вказаною заявою, військовозобов’язаний, який допустив порушення вноситься до Єдиної інформаційної системи МВС та до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (Оберіг). У разі виявлення порушника працівники поліції здійснюють адміністративне затримання до доставлення такої особи до ТЦК та СП для складення адмінпротоколу та притягнення до адміністративної відповідальності. Після виявлення порушника працівники поліції складають протокол, і особа притягується до адміністративної відповідальності”, – пояснила Мостова.
Для перевірки інформації про розшук слід скористатися мобільним додатком Резерв +
Фото: sud.ua
Як дізнатися, чи ви у розшуку: два способи
Для перевірки, чи перебуває особа в розшуку, можна:
- зробити офіційний запит до ТЦК та СП за місцем проживання;
- скористатися мобільним додатком “Резерв +”, який дозволяє перевірити статус військовозобов’язаного.
Щоби позбутися статусу “У розшуку”, слід особисто з’явившись до ТЦК та СП після отримання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та оплати штрафу після оновлення військово-облікових даних
А щоби позбутися статусу “У розшуку”, слід особисто з’явившись до ТЦК та СП після отримання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та оплати штрафу після оновлення військово-облікових даних. Тож слід діяти за наступним алгоритмом:
- прибути до ТЦК та СП;
- отримати постанову про адміністративне правопорушення;
- сплатити штраф, передбачений законодавством;
- оновити військово-облікові дані.
Лише після цього інформацію буде видалено з реєстрів, і статус “У розшуку” зникне.
Працівники ТЦК і бусифікація: в аналогу гри GTA про Україну з’явилося нове оновлення (відео)
“Аби уникнути неприємних штрафів, варто пам’ятати про необхідність дотримання правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, – радить юристка.
Як додає Анна Даніель, адвокатка, керуюча Адвокатського бюро “Анни Даніель”, варто підготуватися до мобілізації і з юридичної точки зору. Це включає перевірку отриманих медичних документів, права на відстрочку та консультації з адвокатом щодо можливих дій у разі виникнення юридичних складнощів і проблемних питань.
“А у разі законних підстав для отримання відстрочки необхідно завчасно звертатися за отриманням правничої допомоги. Важливо пам’ятати, що кожен випадок індивідуальний, і консультація з кваліфікованим юристом допоможе правильно зрозуміти права та обов’язки”, – наголошує адвокатка.
-
Суспільство1 тиждень ago
Суд залишив під вартою екскомандира 155 бригади «Анна Київська» до 20 липня і зменшив заставу
-
Суспільство1 тиждень ago
Комунальні підприємства та університет звернулися до депутатів з проханням надати землю Анонси
-
Політика1 тиждень ago
Фіцо і Додіка внесли до бази «Миротворця»
-
Усі новини1 тиждень ago
чому ми не можемо схуднути, попри дієти і спорт
-
Усі новини1 тиждень ago
чому деякі популярні телефони «відстали від життя»
-
Війна1 тиждень ago
Командир корабля морської охорони Микола Щербаков
-
Відбудова1 тиждень ago
У Бородянці почали будувати багатоповерхівку на місці зруйнованої росіянами
-
Політика1 тиждень ago
Новообраний президент Румунії вперше відвідає Україну