Connect with us

Політика

Лідери Німеччини та Китаю обговорили російську агресію проти України

Published

on



Канцлер ФРН Фрідріх Мерц провів телефонну розмову з очільником Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном, під час якої говорили, зокрема, про російську війну в Україні.

Про це журналістам на брифінгу повідомив речник федерального уряду, передає кореспондент Укрінформу.

Керівники двох держав обмінялися думками з міжнародних та регіональних питань, вони обговорили російську агресію проти України.

«Канцлер доповів про спільні зусилля Європи та США для досягнення якнайшвидшого припинення вогню. Він закликав підтримати ці зусилля», – поінформував речник.

За його словами, обидва лідери наголосили на готовності співпрацювати у партнерстві для вирішення глобальних проблем.

Мерц і Сі домовилися найближчим часом відновити прямий обмін інформацією з метою подальшого розвитку німецько-китайської співпраці. Канцлер ФРН і очільник КНР підкреслили важливість економічних відносин між Німеччиною та Китаєм. Мерц, зокрема, наголосив на важливості чесної конкуренції та взаємності.

Це перше спілкування нового канцлера з очільником Китаю.

Читайте також: У МЗС обговорили з послом Китаю ядерний шантаж Росії і повернення ЗАЕС під контроль України

Як повідомлялося, напередодні телефонну розмову із Сі провів президент Франції Еммануель Макрон.

Кілька днів тому відбулась також перша телефонна розмова очільників МЗС Німеччини та Китаю.

Пекін уникає називати російську агресію війною, використовуючи слово «криза».

Фото з відкритих джерел 



Джерело

Політика

У МЗС назвали заяви російських чиновників про існування СРСР «безглуздими фантазіями»

Published

on



Речник МЗС України Григорій Тихий відреагував на заяви російських чиновників щодо нібито юридичного існування СРСР.

Про це він написав у соцмережі Х, передає Укрінформ.

Тихий зауважив, що розпад СРСР у 1991 році «був одним з найбільш обнадійливих моментів» наприкінці ХХ століття. Радянський Союз розпався – назавжди і безповоротно, додав він.

«Замість того, щоб пропонувати безглузді правові фантазії, слід запитати у застарілих умів, які застрягли в радянському минулому, яким туалетним папером користувалася їхня сім’я за часів СРСР. Вони не зможуть відповісти, бо його не було. Досить цієї радянсько-ностальгічної дурні», – написав Тихий.

Так він прокоментував слова радника президента РФ Антона Кобякова, який 21 травня заявив, що установчий орган Радянського Союзу не брав участі у розпаді Радянського Союзу, і тому СРСР нібито все ще існує юридично.

Згодом голова комітету Держдуми Росії з питань захисту сім’ї, батьківства, материнства та дитинства та член Центрального комітету Компартії Ніна Останіна 22 травня сказала, що депутати Думи готові порушити питання про ймовірну незаконність розпаду Радянського Союзу.

В Інституті вивчення війни (ISW), коментуючи ці заяви російських посадовців, пишуть, що російська влада відновлює свій багаторічний наратив, який заперечує законність розпаду Радянського Союзу, можливо, з метою заперечення суверенітету і незалежності України та Білорусі в майбутньому. Аналітики вважають, що Кремль, можливо, дає вказівки чиновникам нижчого рівня впроваджувати наратив про нібито незаконний розпад Радянського Союзу в російський інформаційний простір, щоб створити умови для того, щоб у майбутньому Кремль відмовився визнавати Україну та Білорусь незалежними державами.

Читайте також: Лавров заявив про відмову Росії проводити переговори з Україною у Ватикані

Як повідомляв Укрінформ, правитель Росії Володимир Путін у четвер повідомив своїм урядовцям по відеозв’язку про ухвалення рішення створити «буферну зону безпеки» вздовж кордону з Україною. У МЗС заявили, що цей наказ Путіна про створення «буферної зони» на кордоні з Україною лише підтверджує, що саме кремлівський диктатор і є головною перешкодою для миру.



Джерело

Continue Reading

Політика

Прем’єр Канади обговорив з польським колегою шлях до миру в Україні

Published

on



Глава уряду Канади Марк Карні та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск обговорили підтримку України на шляху до встановлення тривалого миру.

Про це заявили в офісі глави канадського уряду за підсумками розмови. повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Премʼєр-міністри обговорили спільні пріоритети, зокрема: євроатлантичну безпеку, співпрацю у НАТО й підтримку справедливого та тривалого миру в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що співрозмовники також наголосили на поглибленні двосторонніх і комерційних звʼязків між Канадою та Польщею.

Читайте також: Зеленський обговорив із прем’єром Канади двосторонню співпрацю, припинення вогню та тиск на Росію

Як повідомляв Укрінформ, у четвер міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонну розмову з новопризначеною канадською колегою Анітою Ананд. Глави МЗС обговорили необхідність додаткового тиску і санкцій проти Росії.

Фото: x.com/MarkJCarney



Джерело

Continue Reading

Політика

Макрон: У Франції та Китаю однакова мета

Published

on



У Франції та Китаю спільна мета щодо завершення війни в Україні – це тривалий та міцний мир.

Про це президент Франції Еммануель Макрон написав на своїй сторінці в мережі Х після телефонної розмови зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном, передає Укрінформ.

«У нас однакова мета щодо війни, яку веде Росія в Україні – тривалий та міцний мир», – йдеться в дописі Макрона, опублікованому напередодні поїздки до країн Південно-Східної Азії (В’єтнам, Індонезія, Сінгапур).

Очільник Франції також повідомив, що його країна працюватиме з Китаєм над політичним рішенням, здатним забезпечити мир і безпеку на Близькому Сході. 

«Ми працюватимемо з Китаєм над підготовкою до конференції з вирішення проблеми двох держав у Нью-Йорку в червні, на якій Франція співголовує з Саудівською Аравією», – повідомив Макрон. 

Читайте також: Оборонна співпраця та виробництво зброї в Україні: Зеленський провів розмову з Макроном

Наприкінці розмови він підтвердив “рішучість Франції продовжувати будувати міцні економічні відносини з Китаєм”. Мова йде про рівні умови конкуренції для китайських та французьких компаній в обох країнах.

Як повідомлялось, голова КНР Сі Цзіньпін під час телефонної розмови з президентом Європейської ради Антоніу Кошта обговорив російсько-українську війну та пояснив позицію Китаю щодо прихильності її мирному врегулюванню шляхом переговорів.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.