Усі новини
Максим Неліпа до війни працював у зоні відчуження

Колишній телеведучий та екскапітан команди КВК “Ковбої Політеху” Максим Неліпа, який з березня 2022 року захищав Україну на фронті, до війни працював інженером-програмістом у зоні відчуження Чорнобильської АЕС.
Про це повідомило на своїй сторінці у Facebook Державне агентство України з управління зоною відчуження.
За інформацією відомства, 8 липня 2020 року Неліпа був прийнятий на посаду інженера-програміста 1 категорії групи автоматизованих систем радіаційного контролю відділу автоматизованих систем управління радіаційного контролю вимірювального центру радіаційно-екологічного моніторингу та радіаційно-дозиметричного контролю Державного спеціалізованого підприємства “Екоцентр”.
Макім закінчив НТУ України Київський політехнічний інститут за спеціальністю “Прилади і системи неруйнівного контролю”. До того як почати роботу в “Екоцентрі”, він працював інженером-програмістом 2 категорії в науково-виробничому підприємстві “ОМІТех” Києва.
На останньому місці роботи Неліпа забезпечував безперебійне функціонування комплексної системи радіаційного моніторингу та раннього попередження (КСРМіРП) підприємства в напрямі інсталяції, налагодження та оптимізації системного програмного забезпечення, прикладних програм і здійснював їхній супровід, працював над впровадженням інформаційних систем.
За словами співробітників, він вирізнявся сучасним підходом до вирішення питань, активно використовував свій інженерний потенціал і знання для ефективного розв’язання поставлених завдань, а також виявляв ініціативу в оптимізації та вдосконаленні роботи ІТС підприємства.
Максим Неліпа працював інженером-програмістом на важливих об’єктах
Фото: ДАЗВ/Facebook
Сергій Кірєєв, гендиректор ДСП “Екоцент”, згадує про Максима, як про людину, яка завжди якісно виконувала свої обов’язки, завжди була готовою допомогти розв’язати проблеми, які виникали, а люди поруч із ним ніколи не відчували від нього “зірковості”.
“Він спілкувався з усіма на рівних, разом з усіма в понеділок їздив “робочим” автобусом із Києва до зони відчуження, разом з усіма в четвер повертався з Чорнобиля назад до Києва. Як і інші працівники харчувався в їдальні “Енергетик””, – каже Кірєєв.
Загибель Неліпи в бою 12 травня стала ударом не тільки для його рідних і друзів, а й для колег.
“Життя Максима Неліпи – приклад мужності, гідності та самовідданості. Він залишив не лише вагомий професійний слід, а й глибоку повагу та любов усіх, хто мав щастя працювати та спілкуватися з ним. Його доброзичливість, чесність, спокійна сила духу і готовність завжди прийти на допомогу назавжди закарбовані в нашій пам’яті. Максим Володимирович загинув як справжній Герой, захищаючи Україну і наше майбутнє. Ми вічно будемо вдячні йому за цю велику жертву. Світла пам’ять про Максима Володимировича назавжди залишиться в серцях колег, друзів і всіх, хто мав честь його знати”, — йдеться в заяві.
Співробітники загиблого висловили щире співчуття рідним і близьким героя.
Раніше Фокус писав, що син Максима Неліпи не приїде на похорон батька. Ми також розповідали, що він говорив про Україну, і як на смерть Неліпи відреагували знаменитості.
Усі новини
як виправити цю прикру помилку на смартфоні

Буває так, що смартфон видає повідомлення про помилку, коли користувач намагається відкрити посилання, перебуваючи поза домом. Про те, як це виправити, маючи доступ до мережі, розповідають експерти.
Такі фактори, як спосіб доступу до веб-сайту або якість бездротового зв’язку в конкретному місці, перебувають поза користувацьким контролем, тому варто почати з того, що юзери можуть контролювати, пишуть фахівці androidcentral.com.
Перевірте налаштування смартфона
Існує налаштування, що дозволяє використовувати підключення для передачі даних без підключення до Wi-Fi. Якщо сторінки іноді завантажуються, імовірно, це налаштування ввімкнено, але це варто перевірити. Наприклад, на телефоні Motorola є повзунок із написом “Використовувати мобільні дані”, на пристроях від інших виробників має бути щось схоже. Переконайтеся, що він увімкнений.
Смартфони та оператори часто дозволяють обмежити пропускну здатність. Це може бути зручно в роумінгу або при обмеженому тарифному плані, але також може перекрити з’єднання, якщо сайт споживає занадто багато ресурсів. Вам потрібне налаштування, що дозволяє передачу даних 5G, і налаштування, що дозволяє використання даних у роумінгу. Поки переконайтеся, що обидва ці налаштування ввімкнено. Запам’ятайте, де ви їх знайшли, на випадок, якщо захочете відключити їх у майбутньому, рекомендують експерти.
Можливо, досягнуто ліміту даних
У кожного тарифного плану бездротового зв’язку є обмеження, коли підключення до даних або обривається, або швидкість знижується до мінімуму. Можливо, ви платите за “безлімітний” тарифний план, але повірте, ваш оператор буде знижувати швидкість, якщо вважатиме це за необхідне, залежно від того, скільки ви використовуєте даних і де ви перебуваєте.
Припустимо, ви платите за 10 ГБ даних на місяць. Після того, як ви їх витратите, більшість операторів продовжать роботу, просто на дуже низькій швидкості. Якщо ваш оператор обмежує швидкість передачі даних, сторінки можуть завантажуватися довго або видавати повідомлення про помилку.
Ви можете перевірити обсяг використаного трафіку в налаштуваннях мобільного інтернету телефону. Якщо ви витратили свій щомісячний ліміт високошвидкісних даних або взагалі використовуєте багато даних, у вас може бути обмежений трафік. Вам потрібно зв’язатися з оператором із цього приводу. Якщо він обмежує пропускну здатність, ви нічого не можете зробити.
Зверніть увагу на своє місце розташування
Якщо ви збільшите масштаб карти покриття будь-якого оператора, ви скоро побачите, що вона сповнена прогалин. Іноді в певних районах зв’язок обмежений; в інших випадках ви будете використовувати роумінг через “партнерські дані”, а іноді зв’язок просто відсутній.
Буває й так, що дані говорять про наявність 5G, LTE, роумінгу, але телефон за фактом не працює. Зі смартфоном усе гаразд; просто слабке з’єднання і щось може заважати сигналу — ліс, гори, щільна забудова.
Ви нічого не зможете з цим вдіяти. Та й оператори зв’язку мало що можуть зробити. Неможливо усунути всі “мертві” зони, встановивши вишку або ретранслятор, щоб покрити все.
Єдине рішення — перевірити, чи працює інший оператор краще. Іноді може пощастити, але, найімовірніше, якщо один оператор не забезпечує надійного сервісу в певному місці, то й інші не зможуть.
Раніше ми писали, що деякі моделі смартфонів Samsung Galaxy зникнуть назавжди. Південнокорейська компанія Samsung планує припинити випуск Plus-версії Galaxy S26. Вся справа в радикальній зміні стратегії бренду.
Україна
Отруєння біля Шипоту – туристи брали воду з водоспаду

Люди використовували воду для пиття та приготування їжі, поінформували епідеміологи.
Кількість осіб, які захворіли на гостру кишкову інфекцію після відвідування водоспаду Шипіт на території Пилипецької територіальної громади, наразі становить 38 осіб, повідомили у Закарпатському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
При цьому 28 хворих проживали в наметах та брали участь у неформальному молодіжному заході поблизу водоспаду, а 10 хворих перебували у тій місцевості на екскурсії.
Встановлено, що туристи вживали воду з водоспаду Шипіт для пиття та приготування їжі.
Наразі хворі отримують належну медичну допомогу у закладах охорони здоровʼя.
Відпустка 2025: де в Україні можна влаштувати літній відпочинок без тривог
Наголошується, що у більшості пацієнтів зафіксований перебіг захворювання середньої важкості. При цьому тяжких форм або летальних випадків не зафіксовано.
Вперше випадки гострих кишкових інфекцій були зафіксовані 8 липня у 9 учасників неформального заходу. У трьох людей зафіксовано легкий перебіг, а у шістьох — середньої важкості.
Вони були госпіталізовані до інфекційного відділення Міжгірської райлікарні.
Наразі, як наголошується, медичне спостереження та епідеміологічне розслідування триває.
Закарпатський ОЦКПХ принагідно нагадав основні правила безпеки під час відпочинку на природі:
- не вживайте некип’ячену воду з відкритих джерел;
- зберігайте продукти в належних умовах, особливо у спекотну погоду;
- дотримуйтеся правил особистої гігієни.
Нагадаємо, раніше ми писали про 5 найкращих туристичних принад Карпат, які сподобаються дітям та здивують їх різноманітністю та атмосферою.
Також Фокус писав, як підкорити найвищу вершину України, піднявшись на Говерлу одним із найлегших маршрутів.
Усі новини
7 речей, яких немає у заможних людей — поради дизайнерки інтер’єрів — фото

Досвідчена дизайнерка інтер’єрів Брі Макдональд, яка часто працює з елітними клієнтами, розкрила секрети створення розкішного простору. Виявляється, для цього не потрібно витрачати багато грошей.
Дизайнерка помітила характерні особливості в оформленні домівок заможних людей. За її словами, створити інтер’єр “на мільйон” можна навіть з обмеженим бюджетом, якщо знати, чого варто уникати. Детальніше про це розповідає видання Business Insider.
Модний декор швидко застаріває
“У дорогих будинках надають перевагу позачасовим, простим елементам — нейтральним колірним палітрам, класичним формам меблів та довговічним матеріалам як дерево, мармур чи шкіра”, — пояснює Брі.
Модний декор швидко застаріває
Фото: Business Insider
Вона стверджує, що модні дизайнерські рішення можуть швидко зробити простір застарілим: “Їх краще використовувати обережно як акценти, щоб потім можна було легко замінити”.
Безлад руйнує відчуття розкоші
Експертка радить дбати про чистоту поверхонь: “Я рекомендую тримати такі поверхні як кавові столики, стільниці та полиці стилізованими лише кількома предметами — акцентними вазами, скульптурами чи добірками книг. Це створює витончену, продуману естетику без відчуття перевантаження”.
Безлад руйнує відчуття розкоші
Фото: Business Insider
Штучні рослини псують враження
“Дешеві штучні рослини можуть відволікати від стильних дизайнерських рішень”, — зазначає спеціалістка.
Натомість вона пропонує використовувати живу зелень або високоякісні штучні вазони, які максимально нагадують справжні.
Штучні рослини псують враження
Фото: Business Insider
“Є варіанти, які не потребують особливого догляду. Наприклад, оливкові дерева та фікуси чудово підходять для зайнятих людей. А якщо ви обираєте пластиковий декор, обов’язково регулярно витирайте з нього пил”, — додає дизайнерка.
Репродукція замість мистецтва
За словами Макдональд, мистецтво має велике значення для створення атмосфери. “Масові репродукції можуть зробити дім безособовим. Краще обирати унікальні твори, які резонують з вами — оригінальні полотна, лімітовані видання чи навіть сімейні фотографії в рамках”.
Репродукція замість мистецтва
Фото: Business Insider
Погана фурнітура все псує
Дизайнерка рекомендує замінювати застарілу фурнітуру на високоякісні варіанти: “Полірований нікель, латунь або матовий чорний колір — мої фаворити. Такі деталі можуть зробити навіть бюджетні меблі схожими на ті, що виготовлені на замовлення”.
Погана фурнітура все псує
Фото: Business Insider
Хаотичні дроти проти елегантності
“Немає нічого гіршого, ніж зайти в гарний простір і побачити всюди безладні дроти”, — зауважує спеціалістка. Вона радить використовувати системи управління кабелями, ховати дроти в стінах або обирати меблі з вбудованими відсіками.
Хаотичні дроти проти елегантності
Фото: Business Insider
Погано підібрані штори
“Вікна — це фокус будь-якої кімнати. Погано підібрані штори можуть зіпсувати загальну естетику вашого дому”, — пояснює дизайнерка.
Брі радить інвестувати кошти в індивідуальні рішення: “Я обираю такі тканини як льон або оксамит. Мені подобається поєднувати прозорі панелі з темними шторами, щоб досягти ідеального балансу стилю та функціональності”.
Погано підібрані штори
Фото: Business Insider
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що:
Також ми писали, як налаштувати освітлення у квартирі, щоб жити було затишно та здорово.
-
Відбудова1 тиждень ago
Уряд цьогоріч виділив ₴3,6 мільярда на відбудову та розвиток Донеччини
-
Війна1 тиждень ago
в ОВА повідомили кількість загиблих і постраждалих внаслідок атаки — фото
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України
-
Події1 тиждень ago
Репера P. Diddy виправдали за найважчими звинуваченнями, але йому все ще загрожує 20 років тюрми
-
Політика1 тиждень ago
Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО
-
Усі новини1 тиждень ago
Курйози — жінка переїхала мешкати у підземний бункер — фото, відео
-
Політика1 тиждень ago
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів