Політика
Між «домовилися» і «працює» не може бути тижнів

Заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса закликав дипломатів до форсажного режиму дипломатії: ухвалювати рішення швидко, бути чесними з військовими, пропонувати партнерам обмін бойовим досвідом.
Про це він повідомив у зверненні до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України «Від сили дипломатії до дипломатії сили», передає Укрінформ.
«Швидкість. Між словами «домовилися» і «працює» не може бути тижнів. У війні час вимірюється життями, ресурсами і втраченими можливостями. Потрібен форсажний режим дипломатії. Чесність. Не можете передати систему — скажіть прямо. Дайте ресурс, і ми докупимо потрібне самі: напряму для бригад, через децентралізовані закупівлі, через наш ОПК. Краще чесне «ось що реально» сьогодні, ніж красива, але порожня обіцянка на «післязавтра», – розповів Паліса.
Він також наголосив, що головним акцентом його виступу заклик дотримуватися принципу взаємності.
«Маємо унікальний бойовий досвід проти армії, яку називали другою у світі.
За час повномасштабної війни ми докорінно змінили принципи підготовки та тактику бою. Цифровізували управління, артилерію, РЕБ, радіорозвідку. Готові передавати досвід від солдата до командира корпусу. Те, що народжується в українських окопах у понеділок, може коригувати натівські тактики у середу. Виробники отримують дані battle proven. Партнери — реальний досвід багатодоменних боїв», – сказав заступник керівника Офісу Президента.
Він наголосив, що коли працюємо за принципом взаємності, отримаємо більше довіри, менше вагань у партнерів при ухваленні рішень про передачу чутливих систем; спільні виробничі проєкти і локалізація; доступ до технологій, які самі не виробляємо; включення України в контури колективної безпеки ще до формального членства в НАТО.
«Це – дорога двостороннього руху», – зауважив Паліса.
Він попросив кожного посла зробити Швидкість, Чесність і Взаємність операційним кодом щоденної роботи.
«Бо дипломатична робота також дуже важлива, і від її темпу та змісту залежить, чи повернеться солдат додому живим», – підсумував Паліса.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський у зверненні до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України «Від сили дипломатії до дипломатії сили» учора заявив, що головне завдання української дипломатії – сприяти всьому, що захищає українське життя в Україні, і усьому, що завдає болю Росії за цю війну.
Фото: Паліса/Фейсбук
Політика
Стефанчук підписав закон про зменшення повноважень НАБУ і САП

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Законопроєкт №12414 про ліквідацію НАБУ та САП підписав спікер і передали вже на підпис Президенту», – написав він, посилаючись на картку відповідного документа на сайті ВР.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада сьогодні, 22 липня, ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП.
Зокрема, йдеться про законопроєкт №12414 “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин під час дії воєнного стану”, до якого внесли ряд правок.
Так, законопроєкт передбачає, що генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору; має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам; може закрити розслідування на вимогу сторони захисту; сам вирішує спори про підслідність; самостійно підписує підозри топпосадовцям; керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.
В антикорупційних відомствах наголосили, що в разі ухвалення законопроєкту керівник САП стане номінальною фігурою, а НАБУ втратить незалежність і перетвориться на підрозділ Генпрокуратури.
Після ухвалення закону директор НАБУ Семен Кривонос закликав Президента не підписувати його, оскільки тепер «дві незалежні інституції – НАБУ і САП – фактично повністю переводяться в залежний режим».
Фото: Вадим Сарахан, пресслужба Верховної Ради України
Політика
Генсек НАТО на засіданні «Рамштайну» наголосив на нових можливостях підтримки України

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте долучився до онлайн-засідання Контактної групи з питань оборони України і акцентував на нових форматах допомоги Києву.
Про це повідомили у пресслужбі НАТО, передає кореспондент Укрінформу.
На зустрічі у форматі «Рамштайн» під співголовуванням міністрів оборони Німеччини і Британії Бориса Пісторіуса й Джона Гілі генсек НАТО “наголосив на ініціативі, яку він та президент США Дональд Трамп оголосили минулого тижня, щодо посилення підтримки України шляхом відкриття додаткових американських активів для України за рахунок інвестицій союзників у Європі та Канаді”.
“Ця нова ініціатива є безстроковою і вже спонукала численних союзників висловити зацікавленість у тому, щоб зробити внесок”, – повідомила пресслужба.
Ініціатива надає новий доступ до американського обладнання і технологій, термінове постачання яких запросила Україна, наголошується у повідомленні.
“Ці добровільні зусилля координуватимуться НАТО, враховуючи досвід та інфраструктуру, які надає Альянс, зокрема через своє командування у Вісбадені, Німеччина – Службу допомоги та навчання НАТО Україні (NSATU), яка вже координує підтримку України та має логістичні центри у східній частині Альянсу”, – поінформували в НАТО.
Платформа «Рамштайн» також продовжить відігравати критично важливу роль у військовій підтримці України, додала пресслужба.
“Ця та інші ініціативи об’єднують три ключові рішення, ухвалені лідерами на саміті НАТО в Гаазі лише кілька тижнів тому: збільшення інвестицій в оборону, нарощування оборонного виробництва та підтримка України. Мета всієї допомоги Альянсу Україні у сфері безпеки – якомога швидше довести конфлікт до справедливого та тривалого завершення”, – підсумували у пресслужбі.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 21 липня, в онлайн-форматі триває 29-те засідання Контактної групи з питань оборони України.
Виступаючи перед міністрами оборони країн-партнерів, новопризначений очільник Міністерства оборони України Денис Шмигаль озвучив основні очікування України щодо військової допомоги.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зробив заяву щодо наступного пакету військової допомоги, в яку, зокрема, увійдуть п’ять систем ППО Patriot, 220 тис. набоїв для зенітних систем Gepard та фінансування далекобійних дронів для України.
Політика
У Раді очікують програму дій нового уряду

Остаточне формування нового уряду та реорганізація міністерств мають завершитися найближчими днями. Оновлений Кабінет міністрів має представити у Верховній Раді програму своїх дій.
Про це сказав народний депутат, член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.
«Я думаю, що на рівні Кабінету міністрів рішення, які стосуються реформування міністерств, будуть ухвалені дуже швидко. У результаті переформатування персонального складу уряду ми побачимо оптимізацію в управлінській сфері», — зазначив він.
За словами депутата, нова прем’єр-міністерка Юлія Свириденко вже заявила, що однією з її цілей є скорочення управлінського апарату центральних органів виконавчої влади. Відповідно, об’єднання міністерств відбуватиметься саме у цьому контексті.
«Я сподіваюсь, що вже цього тижня буде повністю готова нормативна база для того, щоб нові міністерства почали функціонувати. Також очікую, що найближчим часом буде знайдено кандидатуру на посаду міністра культури», — сказав Веніславський.
Він також повідомив, що під час зустрічі Президента з фракцією «Слуга народу» обговорювалася можливість винесення інформаційної політики та протидії російській пропаганді в окремий центральний орган виконавчої влади — наприклад, у форматі агенції чи комітету.
«Міністерство культури, думаю, отримає очільника, який посилить і цей напрямок. Хоча ми всі чудово розуміємо: в умовах війни охочих очолити це відомство небагато. Весь держбюджет іде на сектор безпеки й оборони, а міністр культури фактично не матиме достатніх ресурсів для демонстрації ефективності», — додав депутат.
Веніславський також наголосив, що Кабмін має представити чітку програму дій — хоча б у тезовій формі.
«Все-таки хотілось би, щоби новий уряд, незважаючи на стан війни, запропонував для Верховної Ради, як того вимагають Конституція та закон про Кабінет міністрів, хоча б тезову програму своїх дій. Щоб ми бачили, які цілі стоять перед прем’єр-міністром і конкретними міністрами», — сказав він.
Депутат додав, що відповідна підготовча робота вже триває на рівні керівництва парламентських комітетів і самих міністерств, а депутати чекають на її представлення у залі парламенту.
Як повідомляв Укрінформ, 17 липня Верховна Рада проголосувала за призначення Юлії Свириденко на посаду Прем’єр-міністра та затвердила .
Парламент також підтримав призначення колишнього прем’єра Дениса Шмигаля на посаду міністра оборони та перепризначив Андрія Сибігу міністром закордонних справ.
Кабінет міністрів у понеділок, 21 липня, приєднав Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості до Міністерства оборони.
-
Усі новини6 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Одеса1 тиждень ago
Спека в Одесі у липні 2025 — як рятуються містяни, погода в Одесі
-
Суспільство6 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Усі новини7 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Політика7 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Усі новини1 тиждень ago
як Skybrator видобуває енергію завдяки вібрації (відео)
-
Війна1 тиждень ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії