Connect with us

Відбудова

На Донеччині у квітні відновили електрику у 125 населених пунктах, знеструмлених через обстріли

Published

on



У Донецькій області за квітень 2025 року відновили електропостачання у 125 населених пунктах, знеструмлених через ворожі обстріли.

Про це повідомили у ДТЕК, передає Укрінформ.

«Попри постійну небезпеку через масштабні бойові дії в регіоні, за минулий місяць фахівцям ДТЕК Донецькі електромережі вдалося виконати низку ремонтів та відновити електропостачання мешканцям 125 населених пунктів. Знову отримують електрику 234 тисячі родин на Донеччині», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, тільки за останній тиждень фахівці енергокомпанії відновили електрику для 86,9 тис. родин у 47 населених пунктах на Донеччині.

“Загалом із початку повномасштабного вторгнення енергетики відновили електрику для 10,2 млн родин наростаючим підсумком”, – зазначили у компанії.

Читайте також: Контракти на відбудову отримають ті країни, які допомагають Україні зараз – Президент

У ДТЕК запевнили, що енергетики продовжують відновлювати мережі та обладнання та обов’язково повернуть світло всім жителям області, щойно отримають дозвіл на проведення робіт від Збройних сил України.

Як повідомлялося, у Донецькій області за березень 2025 року відновили електропостачання у 166 населених пунктах, знеструмлених через ворожі обстріли.

Фото ілюстративне: ДТЕК



Джерело

Відбудова

Уряд в цьому році виділив на відбудову й розвиток Сумської області 2,9 мільярда

Published

on



Уряд протягом 2025 року ухвалив низку рішень щодо виділення коштів на програми відбудови й розвитку Сумської області на загальну суму 2,9 млрд грн, а нещодавно спрямував ще понад 200 млн грн додаткової дотації на зміцнення громад.

Як передає Укрінформ, про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляє у Телеграмі.

«Попри щоденні обстріли та складну ситуацію, Сумщина продовжує тримати оборону та відновлюватися. У 2025 році уряд ухвалив низку рішень щодо виділення коштів на програми і проєкти відбудови й розвитку області на загальну суму 2,9 млрд грн. Це кошти на відновлення інфраструктури й економіки, посилення безпеки, вирішення першочергових потреб громад. Нещодавно спрямували понад 200 млн грн додаткової дотації на зміцнення громад Сумщини», – зазначив Шмигаль.

Під час урядової наради за підсумками робочої поїздки на Сумщину Шмигаль дав завдання Мінрозвитку та МВС розглянути питання щодо можливості виплати компенсацій за пошкоджене майно на прифронтових територіях, куди ускладнений доступ відповідних комісій та визначити особливості проведення обстеження знищених об’єктів нерухомого майна на таких територіях. Відповідальні особи й відомства мають напрацювати методики, аби люди отримали кошти на відновлення.

«Обговорили підготовку до опалювального сезону. Розглянули питання додаткового фінансування відновлювальних робіт на Охтирській і Шосткинській ТЕЦ, а також термінових робіт для відбудови критично необхідних мостів і доріг, що забезпечують життєдіяльність громад і наших Збройних сил», – підкреслив Шмигаль.

Він також доручив прискорити приватизацію ПАТ «Сумихімпром» для залучення стратегічних інвесторів й унормувати питання сплати податків на землі сільськогосподарського призначення, де розташовані фортифікаційні споруди.

Уряд працює також над питанням сплати податків релокованими підприємствами за місцем реєстрації у прифронтових областях і не допущення ліквідації індустріальних парків в таких регіонах.

За його словами, Мінрозвитку та Держагентство відновлення мають спільно відпрацювати з Сумщиною потреби кожної громади.

Читайте також: EU4Reconstruction: у Мінрозвитку презентували нову програму з відбудови

Як повідомляв Укрінформ, Шмигаль заявляє, що у Сумах планують побудувати чотири підземні школи, у Сумській області – 11.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Україна закликає включити до Реєстру збитків від війни постраждалих від 2014 року

Published

on



Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра закликає партнерів виправити ключовий недолік у Міжнародному реєстрі збитків від війни, включивши туди постраждалих до 2022 року.

Про це вона заявила на конференції United for Justice. United for Survivors, передає кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо негайно виправити ключовий недолік (у Міжнародному реєстрі збитків від війни – ред.). Мова йде про часову рамку, яка виключає жертв війни до 2022 року. Це несправедливо. Ми не можемо пояснити нашим громадянам, які втратили своїх близьких у 2014-2015 роках, чому їхні страждання не такі важливі. Ми закликаємо наших партнерів подумати над змінами, особливо коли ми просуваємося у переговорах щодо Комісії з розгляду заяв”, – сказала Мудра.

Читайте також: Українці вже подали до Реєстру збитків майже 30 тисяч заяв

Заступниця керівника ОП додала, що Україна планує завершити переговори щодо Комісії з розгляду заяв до кінця року, аби вона запрацювала в 2026 році.

Як повідомляв Укрінформ, планується до кінця 2025 року відкрити всі 45 категорій Реєстру збитків для подачі інформації щодо завданої шкоди внаслідок збройної агресії РФ.

До Міжнародного реєстру збитків подано вже майже 30 тисяч заяв.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Зеленський обговорив із генсеком ОЕСР участь організації в розробці плану відновлення України

Published

on


Про це глава держави повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Впевнені, що війна закінчиться і ми відбудуємо Україну разом із сильними компаніями та країнами», – зазначив Зеленський.

Також сторони обмінялися думками щодо посилення українського аграрного сектору завдяки залученню інвестицій.

Президент подякував Організації економічного співробітництва та розвитку за незмінну підтримку України.

Відео: Володимир Зеленський / Фейсбук

«Цінуємо високу оцінку ОЕСР щодо розвитку України, представлену сьогодні в оглядах нашої держави – економічному та антикорупційному. Це дорожня карта необхідних реформ і позитивний сигнал для міжнародних інвесторів», – додав він.

В Офісі глави держави поінформували, що під час зустрічі із Зеленським Корман відзначив суттєвий прогрес України в реформах, зокрема у сфері протидії корупції, що є важливою передумовою процесу інтеграції країни до ОЕСР. Організація готова й надалі надавати необхідну технічну допомогу на цьому шляху.

Читайте також: ОЕСР закликає Україну відновити тестування кандидатів у держслужбу на знання антикорупційних законів

Як повідомляв Укрінформ, 6 травня Організація економічного співробітництва та розвитку презентувала економічний огляд України, а також огляд з питань доброчесності та протидії корупції.

Україна взаємодіє з ОЕСР на основі меморандуму про взаєморозуміння щодо посилення співпраці, підписаного у жовтні 2021 року.

Фото: Офіс Президента



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.