Connect with us

Війна

На фронті від початку доби

Published

on



Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 109 бойових зіткнень, на дев’яти напрямках фронту бої ще тривають, найгарячішим залишається Покровський.

Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, оприлюднивши оперативну інформацію станом на 16:00 понеділка, 31 березня, передає Укрінформ.

Росіяни обстріляли зі своєї території низку прикордонних населених пунктів України, зокрема Тимоновичі, Янжулівку та Грем’яч Чернігівської області, Олександрівку й Шалигине Сумської області.

Із авіації загарбники вдарили по районах Петрушівки, Степка, Великого Приколу, Михайлівського, Проходів, Наумівки та Краснопілля Сумської області.

Читайте також: Ворог збільшив вогневу активність на півдні та намагався висадитися на правобережжі Херсонщини

На Харківському напрямку війська РФ провели одну безуспішну наступальну дію в районі Вовчанська.

На Куп’янському напрямку російська армія виконала чотири штурмові дії в бік Піщаного, неподалік від Загризового й Степової Новоселівки. Одне боєзіткнення ще триває.

На Лиманському напрямку ворог атакував 14 разів поблизу Надії, Діброви, Колодязів, у бік Нового, Серебрянки, Торського, Зеленої Долини й Новомихайлівки. Шість боєзіткнень досі тривають.

На Сіверському напрямку українські оборонці відбивають дві ворожі атаки поблизу Білогорівки й Івано-Дар’ївки.

На Краматорському напрямку захисники України зупинили чотири спроби російських військ просунутися вперед у районі Часового Яру та в бік Предтечиного. Ще дві ворожі атаки тривають.

На Торецькому напрямку армія РФ десять разів атакувала в районі Торецька. Чотири боєзіткнення тривають.

На Покровському напрямку від початку доби загарбники здійснили 36 спроб потіснити Сили оборони із займаних позицій у районах Олександрополя, Єлизаветівки, Лисівки, Зеленого, Шевченка, Котлиного, Сергіївки, Новосергіївки, Новоолександрівки, Успенівки, Срібного, Котлярівки, Богданівки, Андріївки й Олексіївки. Оборонці стримують ворожий натиск: 28 атак уже зупинили. Бої не вщухають.

Росіяни завдали авіаударів по Удачному та Покровську.

Читайте також: Бої за Торецьк: росіяни намагаються каналізаціями зайти в тил українським захисникам

На Новопавлівському напрямку війська РФ сьогодні шість разів атакували поблизу Костянтинополя, Бурлацького, Дніпроенергії та в бік Розлива. Чотири боєзіткнення досі тривають.

Ворожого авіаудару зазнала Новопавлівка.

На Гуляйпільському напрямку російська армія здійснила вісім атак біля Новосілки та Привільного, у бік Вільного Поля й Новополя.

Із авіації загарбники вдарили по районах Темирівки, Великомихайлівки та Зеленого Поля.

На Оріхівському напрямку росіяни сім разів атакували позиції українських оборонців у бік Малих Щербаків, Лобкового, Щербаків, Кам’янського й Новоданилівки. Два боєзіткнення ще тривають.

На Придніпровському напрямку війська РФ провели одну наступальну дію – успіху не мали.

У Курській області українські захисники відбили дев’ять ворожих атак, ще п’ять бойових зіткнень тривають. Російська армія за сьогодні завдала по місцевих позиціях Сил оборони та населених пунктах ударів із застосуванням 24 керованих авіабомб, здійснила 145 артилерійських обстрілів, зокрема п’ять – із реактивних систем залпового вогню.

На інших напрямках фронту ситуація суттєво не змінилася.

Як повідомляв Укрінформ, у найгарячішому районі на Покровському напрямку російські війська фактично буксують на місці.



Джерело

Війна

учасниця місії з порятунку поранених розповіла деталі евакуації

Published

on


В операції з евакуації поранених бійців наземним дроном з оточеної позиції на Куп’янському напрямку взяли участь понад 50 людей, вона тривала чотири години і відбувалася під постійними обстрілами.

Про подробиці операції з порятунку поранених бійців в інтерв’ю Укрінформу розповіла її учасниця, керівниця стратегічних комунікацій КБ «Burevii» Ольга Гарбовська.

«Бійці на Куп’янському напрямку пішли на завдання, і їх атакували. Всі троє отримали поранення. Були спроби їх евакуювати, але неуспішні, й бійці пробули в сірій зоні аж 32 дні до моменту евакуації. Їм скидали воду, ліки за допомогою дронів. Так вони й протрималися весь цей час», – повідомила вона.

За словами учасниці операції, оточену позицію весь час обстрілювали, зокрема фосфорними бомбами. Пораненим вдавалося переховуватися в різних приміщеннях населеного пункту, де вони мали виконувати завдання. Щоб підтримувати з ними зв’язок по рації, за допомогою FPV-дрона їм надсилали запасні акумулятори для радіостанцій. Військовослужбовець, який мав легші травми і міг рухатися, доглядав важкопоранених побратимів.

«І врешті до нас звернулася волонтерка Ксенія – вона шукала виробників наземних дронів, щоб з їх допомогою спробувати евакуювати хлопців. Більше ніхто за це не взявся. Операцію ми планували з 92-ю ОШБр зо п’ять днів, в ній взяли участь понад 50 людей», – розповіла керівниця стратегічних комунікацій конструкторського бюро.

Для планування евакуації залучили спеціалістів у галузі РЕР, РЕБ, аеророзвідку, пілотів, зокрема НРК (наземних роботизованих комплексів). 92-га бригада виділила власні ресурси і розвідбатальйон, щоб підсилити сусідню 154-ту ОМБр.

«Наше конструкторське бюро та фахівці-волонтери “Інженерного корпусу” підготували кілька наземних дронів, під час планування та реалізації операції буквально ризикували здоров’ям і життям. Ми розуміли, що шансів на успіх небагато», – зізналася Гарбовська.

Ольга Гарбовська під час підготовки операції. Фото з її архіву

Як пояснила учасниця спецоперації, складність її реалізації полягала в тому, що місцевість проглядалася ворогом з повітря, а території були заміновані. Для евакуації вирішили застосувати НРК Ardal, до якого на жорсткому зчепленні приєднали причіп, в який мали поміститися бійці.

«В результаті ми один дрон таки втратили вже в ході операції – підірвався на міні. Тож ми оперативно корегували план відповідно до ситуації та місць ведення боїв, що велися на цьому напрямку, дещо змінили маршрут. На щастя, ми мали ще один дрон, і з ним вже все вийшло», – розповіла комунікаційниця.

Читайте також: Міноборони допустило до використання український дрон-камікадзе «Амага-10»

Обраний НРК, за її словами, дуже потужний, з гарними показниками прохідності, досить компактний, і його легко транспортувати. Незважаючи на розміри, розрахований на 250 кг навантаження.

«Нам важливо було, щоб мав велику потужність і швидко їхав: затримуватися в тих місцях не варто, хотіли прослизнути швиденько. І наш дрон із причепом подолав в обидва боки близько 17 км, операція тривала чотири години (під постійними обстрілами) – від старту до повернення», – повідомила Гарбовська.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня наземний роботизований комплекс Ardal евакуював трьох поранених бійців, які місяць перебували в оточенні. Як повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, робот Ardal пройшов понад 17 км під обстрілами мінометів та артилерії, щоб евакуювати поранених, яких не вдавалося забрати із сірої зони.

Фото надане КБ “BUREVII”



Джерело

Continue Reading

Війна

У Росії визнали «небажаним» Фонд Елтона Джона для боротьби зі СНІДом

Published

on



Генеральна прокуратура Росії визнала «небажаним» Фонд британського музиканта Елтона Джона у боротьбі зі СНІДом.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Радио Свобода.

У заяві відомства вказується, що Фонд «прикриваючись гуманітарними проєктами, тісно взаємодіє з міжнародними інституціями, які просувають ідеї економічної блокади нашої країни».

Крім того, у відомстві натякнули на орієнтацію Елтона Джона – він є представником ЛГБТ-спільноти.

Фонд Elton John AIDS Foundation заснував британський співак Елтон Джон.

У 1992 році Фонд заснували у США, 1993-го — у Великій Британії. Вони є однією з найбільших у світі благодійних організацій боротьби зі СНІДом.

Читайте також: У Росії оголосили «небажаним» Німецьке товариство з міжнародної політики

Загалом у Росії визнали небажаною діяльність понад 200 зарубіжних організацій. Це означає заборону їхньої діяльності в країні та загрозу переслідування для людей, які з ними співпрацюють.

Як повідомляв Укрінформ, торік генеральна прокуратура РФ визнала небажаною у Росії діяльність американської неурядової організації «Фонд Клуні за справедливість/Clooney Foundation for Justice».



Джерело

Continue Reading

Війна

Українські бійці знищили ворожу машину хімзахисту РХМ-4 біля Часового Яру

Published

on



В районі Часового Яру Донецької області пілоти 427-го окремого полку безпілотних систем «Рарог» FPV-дроном знищили ворожий бронетранспортер РХМ-4 на базі БТР-80 разом з десятком російських штурмовиків на броні.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.