Connect with us

Війна

На фронті від початку доби сталося 69 боєзіткнень, найбільше атак

Published

on



На лінії фронту від початку доби відбулося 69 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими військами.

Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Сили оборони України стримують наступ російських окупантів та вживають заходів для недопущення просування противника вглиб української території. На цей час відбулося 69 бойових зіткнень”, — йдеться у зведенні станом на 16 годину.

За даними Генштабу, сьогодні від вогню ворожої артилерії та мінометів постраждали громади населених пунктів Архипівка, Клюси Чернігівської області та Проходи, Олександрівка, Старикове, Братениця, Марчихина Буда, Славгород Сумської області. Авіаудару зазнали Бояро-Лежачі Сумської області.

Одну атаку ворога відбивають українські захисники поблизу Вовчанська на Харківському напрямку.

На Куп’янському напрямку російська армія здійснила дві атаки на українські позиції – у напрямках Піщаного та Новоосинового.

На Лиманському напрямку ворог сім разів атакував позиції наших захисників у районах населених пунктів Зелений Гай, Греківка, Рідкодуб, Торське, Колодязі, Зелена Долина та в напрямку Ольгівки, два боєзіткнення тривають.

На Сіверському напрямку окупанти проводили п’ять наступальних дій у районах Білогорівки та Григорівки, одне боєзіткнення триває.

На Краматорському напрямку українські захисники відбивають дві штурмові дії російських загарбників. Ворог намагається прорватися в районах Васюківки та Часового Яру.

На Торецькому напрямку наші захисники відбили одну атаку окупантів поблизу Диліївки.

На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 29 спроб потіснити наших воїнів з позицій у районах населених пунктів Нова Полтавка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Мирноград, Удачне, Новосергіївка, Новоолександрівка, Котлярівка, Троїцьке, Андріївка та в напрямках Зорі і Попового Яру. Сили оборони стримують натиск та вже відбили 23 атаки противника. Авіаударів зазнали Полтавка та Покровськ.

На Новопавлівському напрямку ворог 11 разів намагався прорвати оборону наших захисників у районах Костянтинополя, Багатиря, Роздольного, Зеленого Поля, Новосілок, три зіткнення тривають дотепер.

На Гуляйпільському напрямку окупанти наступальних дій не проводили, проте завдали авіаційних ударів у районах Гуляйполя та Високого.

На Оріхівському напрямку українські воїни відбили три штурмові дії загарбників у районах Малої Токмачки та Малих Щербаків.

На Придніпровському напрямку армія РФ двічі атакувала у бік позицій наших захисників, успіху не мала.

На Курському напрямку від початку доби відбулося шість боєзіткнень, два з яких тривають дотепер. Крім того, ворог завдав п’ять авіаційних ударів, скинувши 10 КАБів, та здійснив 161 артилерійський обстріл, зокрема сім – із реактивних систем залпового вогню.

Читайте також: На Краматорському напрямку Сили оборони знищили піхоту, гармати й укріплення росіян

На решті напрямків — без особливих змін, зауважили в Генштабі.

Як повідомляв Укрінформ, на Новопавлівському напрямку минулої доби, 11 травня, армія РФ намагалася прорвати оборону українських військ у районі населених пунктів Костянтинополь та Багатир.

Фото: Генштаб ЗСУ



Джерело

Війна

Нацгвардія показала модернізовану систему залпового вогню БМ-21 «Град»

Published

on


Національна гвардія України модернізує системи залпового вогню БМ-21 «Град», зокрема удосконалює платформи й бойові системи, покращує ергономіку та безпеку екіпажу.

Про це командувач НГУ бригадний генерал Олександр Півненко повідомив у Телеграмі.

«За останні кілька місяців особливу увагу приділено оновленню реактивних систем залпового вогню, зокрема БМ-21 «Град». З метою вдосконалення цього зразка озброєння в НГУ було розроблено технічне завдання, що передбачало глибоку модернізацію платформи та бойових систем. Зокрема базове шасі на основі радянського автомобіля «Урал» замінено на сучасну платформу MAN (6х6), яка забезпечує кращу мобільність, прохідність та надійність у складних умовах бойових дій», – зазначив Півненко.

За його словами, покращення торкнулися й ергономіки та безпеки екіпажу.

«Нова машина має більш комфортні умови для роботи особового складу, зокрема за рахунок оновленої кабіни та оптимізованого внутрішнього простору. Встановлені засоби РЕБ та інші рішення, які допоможуть ефективніше застосовувати таку техніку в умовах бойових дій», – підкреслив Півненко.

Читайте також: Близько 60% озброєння та військової техніки в Україні виробляє приватний сектор

Також передбачена можливість транспортування додаткового боєкомплекту, що збільшує автономність бойової машини.

За словами Півненка, ключовим елементом модернізації стала інтеграція сучасних систем управління вогнем і наведення. Нові цифрові комплекси дозволяють значно точніше та оперативніше здійснювати виявлення цілей, розрахунок координат і відкриття вогню.

«Системи вертикального та горизонтального наведення отримали електричні приводи з дистанційним керуванням, що підвищує швидкість реакції та точність бойової роботи. Таким чином, артилерійська частина РСЗВ БМ-21 була інтегрована на нову автомобільну платформу з повністю оновленими бойовими системами — і тепер відповідає вимогам сучасного поля бою в контексті застосування РСЗВ», – наголосив Півненко.

Він зауважив, що це дозволяє підрозділам НГУ ефективніше виконувати завдання вогневої підтримки в умовах маневреної війни.

«Національна гвардія України й надалі послідовно працює над переозброєнням та модернізацією своїх бойових підрозділів — задля зміцнення обороноздатності держави та збереження життя українських воїнів», – підкреслив командувач НГУ.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони від початку 2025 року кодифікувало і допустило до експлуатації для потреб Сил оборони України понад 50 нових зразків автомобільної техніки.

Фото: НГУ



Джерело

Continue Reading

Війна

Росія під час «перемир’я» хоч і зменшила інтенсивність обстрілів, але повністю їх не припиняла

Published

on



Ворог обстрілював українські території під час ним же оголошеного триденного перемир’я і не припиняє робити це зараз, попри вимоги західної коаліції.

Про це в телеефірі сказав речник ДПСУ Андрій Демченко, передає кореспондент Укрінформу.

«І зараз, і те начебто триденне перемир’я чи припинення вогню ніяк не позначалося, щоб ворог повністю припинив обстрілювати українську територію. Можливо, десь інтенсивність дещо зменшилася для того, щоб зробити картинку, що вони чогось дотримуються, про що самі ж і заявили. Але фактично щодня ворог продовжував обстрілювати територію України, застосовуючи все наявне озброєння, зокрема авіацію, для того, щоб скидати керовані авіаційні бомби», – сказав Демченко.

Читайте також: Поки не замовкне зброя, переговори неможливі – Мерц

Як повідомляв Укрінформ, лідери Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за підсумками зустрічі в Києві 10 травня ухвалили спільну заяву, в якій, зокрема, вимагають від Росії повного й безумовного припинення вогню щонайменше на 30 діб, починаючи з 12 травня.



Джерело

Continue Reading

Війна

На фронті від початку доби вже 67 зіткнень, більш ніж половина

Published

on



Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 67 бойових зіткнень, 36 з них – на Покровському напрямку.

Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, оприлюднивши оперативну інформацію станом на 16:00 неділі, 11 травня, передає Укрінформ.

Росіяни обстрілювали з артилерії і мінометів прикордонні Блешню, Сеньківку, Лісківщину, Тимоновичі Чернігівської області та Стару Гуту, Велику Писарівку, Клюси, Студенок, Мар’їне, Велику Берізку, Василівку, Порозок, Славгород, Степок Сумської області.

Одну атаку ворога за сьогодні відбили українські захисники поблизу Вовчанська на Харківському напрямку.

Читайте також: Путін на параді 9 травня не зміг похвалитися бойовими успіхами Росії – ISW

На Лиманському напрямку армія РФ здійснила шість атак на українські позиції поблизу населених пунктів Греківка, Нове, Рідкодуб, Колодязі та в напрямку Григорівки, чотири боєзіткнення тривають.

На Сіверському напрямку Сили оборони відбивали дві ворожі атаки в районі Білогорівки, один бій триває.

На Краматорському напрямку українські захисники відбили три штурмові дії російських загарбників. Ворог намагався прорватися в районах Новомаркового, Часового Яру та Андріївки, ще одне боєзіткнення триває.

На Торецькому напрямку Сили оборони відбили п’ять атак росіян поблизу Озарянівки, Диліївки та Торецька.

На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 36 спроб потіснити українських оборонців із займаних позицій у районах населених пунктів Стара Миколаївка, Водяне Друге, Нова Полтавка, Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Котлине, Новоолександрівка, Котлярівка, Троїцьке, Андріївка та Багатир. Сили оборони стримують натиск та вже відбили 27 атак.

На Новопавлівському напрямку ворог двічі намагався прорвати українську оборону у районах Костянтинополя та Новополя.

На Оріхівському напрямку Сили оборони відбили п’ять штурмових дій ворога в районах Малої Токмачки, Степового та Малих Щербаків.

На Придніпровському напрямку війська РФ один раз атакували у бік українських позицій, успіху не мали.

На Курському напрямку від початку доби відбулися чотири боєзіткнення, два з яких тривають. Крім того, ворог завдав 4 удари керованими авіаційними бомбами, та здійснив 134 артилерійські обстріли, зокрема сім – із реактивних систем залпового вогню.

На решті напрямків — без особливих змін.

Читайте також: У квітні росіяни зменшили темпи із захоплення території – британська розвідка

Як повідомляв Укрінформ, Сили оборони збили 60 безпілотників, якими російська армія вночі атакувала Україну, ще 41 ворожий БПЛА-імітатор був локаційно втрачений без негативних наслідків.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.