Connect with us

Відбудова

На Київщині відновив роботу дитсадок, пошкоджений через ракетний удар РФ

Published

on


У селищі Немішаєве Київської області відновив роботу дитячий садок «Дзвіночок», який був пошкоджений внаслідок російського ракетного удару в березні 2022 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

«Немішаївський заклад дошкільної освіти «Центр розвитку дитини «Дзвіночок» відновив роботу після завершення капітального ремонту приміщень та укриття», – ідеться в повідомленні.

У КОВА нагадали, що будівля закладу була значно пошкоджена ударною хвилею внаслідок російського ракетного удару в березні 2022 року.

Зазначається, що протягом 2022-2025 років здійснювались роботи з відновлення «Центру розвитку дитини «Дзвіночок», зокрема відремонтували музично-спортивну залу, фасад та дах, встановили двері, відремонтували систему опалення, електропостачання, відновили стелю, стіни в групових кімнатах та приміщеннях загального користування, придбали меблі для облаштування приміщень групових кімнат.

За даними КОВА, роботи проводилися коштом місцевого бюджету й за участю Управління ООН з обслуговування проєктів (UNOPS).

Читайте також: На Київщині за три роки відбудували 70% пошкоджених росіянами обʼєктів – Кулеба

Раніше повідомлялося, що у дитсадку також відновили укриття, зокрема воно дозволяє розмістити не лише вихованців закладу, але й частково учнів Немішаївського ліцею № 1, який розміщений неподалік.

«2 квітня «Центр розвитку дитини «Дзвіночок» знову прийняв 63 дітей та колектив», – зауважили в КОВА.

Як повідомляв Укрінформ, у Бородянці Київської області відкрили відновлений після російських ударів дитячий садок «Піноккіо», розрахований на 80 вихованців.

Фото: Київська ОВА



Джерело

Відбудова

Вісім громад-форпостів Миколаївщини отримали партнерів за проєктом «Пліч-о-пліч»

Published

on


Вісім громад-форпостів Миколаївщини отримали партнерів з тилових громад восьми регіонів України у рамках Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», які допоможуть їм з відновленням.

Відповідні меморандуми були підписані у четвер у Миколаївській ОВА, передає кореспондентка Укрінформу






Вісім громад-форпостів Миколаївщини отримали партнерів у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» / Фото: Алла Мірошниченко, Укрінформ

.

«Пліч-о-пліч» це не лише про відновлення, це про дружбу та взаємостосунки. У нас дуже гарні відносини з міжнародними партнерами, а цей проєкт покликаний покращити стосунки усередині країни. Представники тилових громад, які до нас приїздять, бачать на власні очі, що тут відбувається. Вони заряджаються на спільну роботу та допомогу, обмінюються досвідом, інформацією, розширюють свої контакти, щоб разом реалізувати нові проєкти», – сказав начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

На Миколаївщині це вже друга хвиля партнерств у рамках цього проєкту. Загалом на другому етапі партнерські відносини встановлюються між вісьмома громадами – форпостами та 17 громадами – партнерами. Серед них шість миколаївських громад такий меморандум укладають вперше. Зокрема, це Баштанська, Березнегуватська, Очаківська, Чорноморська, Куцурубська та Горохівська громади.

А ще дві – Новобузька та Снігурівська, – які вже беруть участь у першому етапі, додатково отримали нових партнерів.

«Ми стали партнерами Чорноморської громади. Варто зазначити, що ми також зазнали шести ракетних обстрілів і маємо руйнування. Тому розуміємо проблеми миколаївських колег. Співпрацюватимемо у галузі культури, молодіжної політики, спорту, намагатимемося допомогти і фінансами», – сказав заступник міського голови Калинівської міської ради на Вінниччині Віктор Кособуцький.

Своєю чергою, очільниця Новодністровська (Чернівецька область) Наталя Цимбалюк зазначила, що візит в Очаківську громаду був важливим і потрібним: «Я досі перебуваю під емоційним впливом того, що ми побачили в Очакові. Там дуже гарні люди, вони заряджені позитивом, багато працюють. Тож будемо з ними не лише співпрацювати, а й дружити, щоб допомогти відновитися».

За словами координатора національного проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади” Міністерства розвитку громад та територій Мар’яни Томин, під час першої хвилі проєкту до нього було залучено сім громад-форпостів Миколаївщини. І ця співпраця вже дає позитивні результати. Зокрема, реалізуються спільні культурні та освітні проєкти, організовується відпочинок дітей, надається гуманітарна допомога.

Так, Пустомитівська міська ТГ Львівської області надає допомогу для будівництва Центру безпеки Снігурівської міської громади, а діти зі Снігурівщини відпочили на Львівщині. Голованівська селищна громада Кіровоградської області виділила кошти на ремонт опалення в закладах освіти Широківської сільської громади.

Читайте також: Шевченківську громаду на Миколаївщині відбудовують завдяки державі та міжнародним донорам

Як повідомлялося, «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – національний проєкт для об’єднання тилових і центральних громад України для підтримки та відновлення громад-форпостів, які розташовані на відстані менше 100 кілометрів від лінії зіткнення та державного кордону з Російською Федерацією.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Кулеба обговорив із представниками місії МВФ проєкти з відбудови

Published

on



Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба разом з командою під час зустрічі з представниками місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) обговорили пріоритети міністерства на 2025 рік та залучення фінансування для проєктів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінрозвитку.

“Для нас важливо пришвидшити процеси відбудови. На сьогодні ми маємо великий розрив у фінансуванні і потребуємо посилення підтримки з боку партнерів. Ми переконані, що частина потреб може бути покрита шляхом використання заморожених російських активів. Зокрема, коли ми говоримо про швидку відбудову, ми говоримо про енергетику, житло, виплату компенсацій”, – зазначив Кулеба.

За його словами, у перспективі важливо розробити ширший комплексний підхід до відновлення. Йдеться про великі інфраструктурні проєкти, кроссекторальний підхід до кожного окремого типу територій.

З боку МВФ на зустрічі були присутні заступниця голови Європейського департаменту МВФ Ума Рамакрішнан, голова місії МВФ в Україні Гевін Грей, заступник голови місії МВФ в Україні, постійна представниця МВФ в Україні Прішила Тофано.

Серед напрямків співпраці, які сторони обговорили під час зустрічі, – доступне житло для ВПО та адаптація в нових громадах. На меті Мінрозвитку – забезпечити для економічно активних ВПО можливість отримання доступного житла.

Перша заступниця міністра Альона Шкрум зазначила, що це є важливим для того, щоб українці, які цього потребують, могли завдяки доступним кредитам або компенсаціям придбати житло, орендувати його або відбудуватись самостійно. Один з таких механізмів – державна програма компенсацій “єВідновлення”, також окремо Держмолодьжитло реалізує програму пільгового кредитування для ВПО.

Крім того, заступниця міністра Марина Денисюк наголосила, що співпраця з приватним сектором через механізм публічно-приватного партнерства (Private Public Partnership, PPP) може стати ключовою для комплексної відбудови України та реалізації великих проєктів.

Читайте також: У МВФ заявили, що уважно стежать за розвитком ситуації навколо України

Міністерство вже готує проєкти РРР і планує показати результати цього процесу до Конференції з відновлення України (Ukraine recovery Conference, URC), що відбудеться у липні цього року у Римі. Серед них концесійні проєкти у порті Чорноморськ та проєкт концесії доріг, яким займається Агентство відновлення, очікується завершення роботи над проєктом Національної толінгової системи.

Через PPP планується залучити інвестиції у тому числі і для розбудови соціального житла для ВПО.

Як повідомляв Укрінформ, до державного бюджету України надійшли близько 400 млн дол. чергового траншу від МВФ. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що це кошти, які Україна отримала після успішного сьомого перегляду програми EFF (Extended Fund Facility). Таким чином, загальна підтримка МВФ в межах цієї ініціативи досягла понад 10 млрд дол.

У 2025 році планується залучити від МВФ 2,7 млрд дол. за результатами чотирьох квартальних переглядів.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Україна отримає $432 мільйони від Світового банку на відновлення транспортної інфраструктури

Published

on



Україна отримає $432 млн на відновлення транспортної інфраструктури в рамках угоди зі Світовим банком.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Україна отримає $432 млн від Світового банку на відновлення транспортної інфраструктури. Відповідні угоди у рамках проєкту DRIVE були підписані сьогодні у Києві між Мінрозвитку та Світовим банком», – поінформував він.

Шмигаль зазначив, що проєкт передбачає капітальний ремонт доріг і мостів у 19 регіонах, реформу національних автомобільних доріг, встановлення модульних мостів, а також технічну допомогу. Його реалізацією займатиметься Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Читайте також: Уряд виділив додаткові ₴1,5 мільярда на відбудову Київщини

Глава уряду зауважив, що проєкт «Створення стійкої інфраструктури у вразливих середовищах в Україні» (DRIVE) був схвалений Радою директорів Світового банку наприкінці минулого місяця.

«Частина фінансування включає 212 млн доларів від МБРР за підтримки Уряду Японії та 10 млн доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України», – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.

Фото: Мінагро



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.