Connect with us

Відбудова

Кулеба обговорив із представниками місії МВФ проєкти з відбудови

Published

on



Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба разом з командою під час зустрічі з представниками місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) обговорили пріоритети міністерства на 2025 рік та залучення фінансування для проєктів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінрозвитку.

“Для нас важливо пришвидшити процеси відбудови. На сьогодні ми маємо великий розрив у фінансуванні і потребуємо посилення підтримки з боку партнерів. Ми переконані, що частина потреб може бути покрита шляхом використання заморожених російських активів. Зокрема, коли ми говоримо про швидку відбудову, ми говоримо про енергетику, житло, виплату компенсацій”, – зазначив Кулеба.

За його словами, у перспективі важливо розробити ширший комплексний підхід до відновлення. Йдеться про великі інфраструктурні проєкти, кроссекторальний підхід до кожного окремого типу територій.

З боку МВФ на зустрічі були присутні заступниця голови Європейського департаменту МВФ Ума Рамакрішнан, голова місії МВФ в Україні Гевін Грей, заступник голови місії МВФ в Україні, постійна представниця МВФ в Україні Прішила Тофано.

Серед напрямків співпраці, які сторони обговорили під час зустрічі, – доступне житло для ВПО та адаптація в нових громадах. На меті Мінрозвитку – забезпечити для економічно активних ВПО можливість отримання доступного житла.

Перша заступниця міністра Альона Шкрум зазначила, що це є важливим для того, щоб українці, які цього потребують, могли завдяки доступним кредитам або компенсаціям придбати житло, орендувати його або відбудуватись самостійно. Один з таких механізмів – державна програма компенсацій “єВідновлення”, також окремо Держмолодьжитло реалізує програму пільгового кредитування для ВПО.

Крім того, заступниця міністра Марина Денисюк наголосила, що співпраця з приватним сектором через механізм публічно-приватного партнерства (Private Public Partnership, PPP) може стати ключовою для комплексної відбудови України та реалізації великих проєктів.

Читайте також: У МВФ заявили, що уважно стежать за розвитком ситуації навколо України

Міністерство вже готує проєкти РРР і планує показати результати цього процесу до Конференції з відновлення України (Ukraine recovery Conference, URC), що відбудеться у липні цього року у Римі. Серед них концесійні проєкти у порті Чорноморськ та проєкт концесії доріг, яким займається Агентство відновлення, очікується завершення роботи над проєктом Національної толінгової системи.

Через PPP планується залучити інвестиції у тому числі і для розбудови соціального житла для ВПО.

Як повідомляв Укрінформ, до державного бюджету України надійшли близько 400 млн дол. чергового траншу від МВФ. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що це кошти, які Україна отримала після успішного сьомого перегляду програми EFF (Extended Fund Facility). Таким чином, загальна підтримка МВФ в межах цієї ініціативи досягла понад 10 млрд дол.

У 2025 році планується залучити від МВФ 2,7 млрд дол. за результатами чотирьох квартальних переглядів.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Відбудова

на Херсонщині за тиждень видали житлових сертифікатів на ₴15 мільйонів

Published

on



За тиждень у Херсонській області видали житлових сертифікатів на 15 мільйонів гривень.

Про це під час брифінгу повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає Укрінформ.

«Жителі Херсонщини продовжують користуватися державною програмою єВідновлення», – каже Прокудін.

За його словами, упродовж тижня, що минув, отримали 44 нові звернення – 21 родині призначили 3,8 млн грн компенсацій за пошкоджене житло. Також іще 27 людей зможуть придбати нові оселі. Загальна сума виданих житлових сертифікатів – 15 млн грн.

Читайте також: Світовий банк надасть Україні ще $84 мільйони для виплат за програмою «єВідновлення»

Як повідомляв Укрінформ, станом на 21 квітня у Херсонській області від початку року 118 людей отримали за програмою «єВідновлення» житлові сертифікати на суму понад 142 мільйони гривень.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Громада на Миколаївщині шукає партнерів для відбудови ліцею, у який РФ влучила шістьма ракетами

Published

on


Прифронтова Березнегуватська громада на Миколаївщині шукає партнерів для відбудови зруйнованого академічного ліцею, у який армія РФ влучила шістьма ракетами.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив Березнегуватський селищний голова Сергій Бойко.

«Всього у громаді пошкоджені або зруйновані внаслідок обстрілів та бойових дій 40 соціальних об’єктів, 17 з яких – це заклади освіти. Серед них академічний ліцей, який повністю зруйнований – туди влучило шість ракет і він не підлягає відновленню. Наразі ми шукаємо партнерів, які б допомогли нам збудувати нову школу на 414 дітей. Для цього потрібно 546 млн грн. Сама громада таке будівництво не потягне. Але ми вже власним коштом виготовили проєкт», – розповів Бойко.

Фото Алли Мірошниченко

Також, за його словами, наразі тут коштом місцевого бюджету відбудовують дві загальноосвітні школи – Мурахівську та Березнегуватську №1.

Зараз вже відновили дитячий садочок, планують до 1 вересня відкрити початкову школу. Партнери обіцяли допомогти облаштувати модульне укриття.

«Медичні заклади теж зазнали руйнувань. Тому зараз наші зусилля також зосереджені на відбудові лікарні. Роботи тривають завдяки державній субвенції на умовах співфінансування з місцевим бюджетом», – додає очільник громади.

Він також звертає увагу на ще одне проблемне питання – вкрай поганий стан доріг між населеними пунктами. Під час повномасштабного вторгнення по них рухалася військова техніка, тому наразі це лише напрямки.

Читайте також: Пишний окреслив ключові напрями інвестування для відбудови України

«Ми намагаємося самотужки лагодити комунальні дороги, які пролягають у межах селища Березнегувате і ведуть до життєво-важливих установ. Проте у нас є дорога державного значення, яка потребує капремонту, але на неї не вистачає коштів. Зараз у держави інші пріоритети», – резюмує Бойко.

Як повідомлялося, вісім громад-форпостів Миколаївщини, серед яких і Березнегуватська, отримали партнерів з тилових громад регіонів України у рамках Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», які допоможуть їм з відновленням.

Перше фото: uc.od.ua



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Широківській громаді на Миколаївщині розпочали демонтаж зруйнованої обстрілами школи

Published

on



У Широківській громаді на Миколаївщині за підтримки міжнародних партнерів розпочали демонтаж зруйнованої під час обстрілів школи.

Про це у Фейсбуці повідомила Миколаївська ОВА, передає Укрінформ.

“24 квітня представники посольства Данії, Програми розвитку ООН, Миколаївської обласної військової адміністрації та місцевої влади відвідали зруйновану ворогом школу у Широківській громаді. За підтримки партнерів розпочато процес демонтажу навчального закладу, що стало першим кроком до будівництва нової школи”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі за підтримки Програми розвитку ООН (ПР ООН), відбувається розчищення завалів і підготовка території до майбутнього будівництва нової сучасної школи. Цей процес є важливим кроком до відновлення повноцінного освітнього середовища в громаді.

Зараз діти у Широківській громаді навчаються у тимчасовому освітньому просторі.

Сільський голова Широківської громади Сергій Пересунько подякував партнерам та всім, хто допомагає відновленню громади.

Читайте також: У Харкові ще не відновлені після обстрілів 256 шкіл і дитсадків

Після огляду місця демонтажу відбулася робоча зустріч у Широківській сільській раді з представниками ПР ООН та місцевої влади, де було обговорено подальші кроки щодо відбудови школи та потреби громади.

Як повідомлялося, у 2022 році російські війська знищили будівлю Широківської школи прямим влучанням з авіації.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.