Суспільство
Нацбанк вперше виставив на третій аукціон склади біля Одеси за 100 мільйонів :: Інтент :: Суспільно-політичне видання:: Регіональна мережа якісної журналістики

Національний банк України виставив на аукціон цілісний майновий комплекс, розташований в Одесі на вулиці 19-й кілометр Старокиївської дороги, 34, загальною площею 25 тисяч 659,9 квадратного метра.
Відповідна інформація міститься в системі Прозорро.Продажі.
Цілісний майновий комплекс представлений групою нежитлових будівель і споруд складського та адміністративного призначення, розташований приблизно у 16 кілометрів від центру Одеси, у зоні Куліндорівського промислового вузла на території Пересипського району міста, на відстані 0,5 км від Старокиївської дороги (відрізок автошляху міжнародного сполучення М-14 “Одеса – Мелітополь – Новоазовськ”). Продаж відбувається на підставі рішення правління Національного банку України про відчуження та відповідно до регламенту роботи електронної торгової системи ProZorro.Продажі щодо проведення електронних аукціонів з продажу чи надання в оренду майна.
Лот складається з:
- будівлі головного корпусу з блоками підсобних приміщень, авто платформою і залізничною колією;
- адміністративного корпусу, будівлі охорони, автовагової, будівлі електроцеху;
- складу мастил і масел, матеріального складу, водомірного вузла;
- розподільчого пристрою, будівлі котельної, столярного цеху, будівлі ремонтно-механічної;
- торгівельного павільйону, пункту мийки машин, блок-заправки, складу мастил і масел та іншого майна.
До складу лота не входить рухоме майно, що забезпечує роботу холодильних камер.
Усі витрати, пов’язані з укладенням та нотаріальним посвідченням договору купівлі-продажу майна несе переможець електронних торгів.
Зазначимо, що в новому оголошені вказане, що лот виставляється вперше, але цей майновий комплекс Нацбанк намагався продати двічі. Другий аукціон був запланований на 14 лютого, але охочих не було. Попередній аукціон, який планували на 5 грудня не відбувся через відсутність охочих взяти у ньому участь.
Суспільство
В Україні за рік істотно подорожчали комунальні послуги

Причиною зростання цін стало підвищення цін на електроенергію
Джерело
Суспільство
Одесі 610 років: місто готується до ювілею масштабним фестивалем мистецтва та історії Анонси

За останніми історичними даними, 19 травня 2025 року Одесі виповниться 610 років. Вперше місто згадується в історичних джерелах під назвою Кочубеїв (Кочубіїв). Пізніше, після турецького захоплення, — Хаджибей, і тільки згодом — Одеса. На честь цієї дати з 17 по 21 травня в місті відбудеться п’ятиденний фестиваль “Одесі 610”, який об’єднає мистецтво, історію, активізм і підтримку ЗСУ.
Про це в етері Інтент. Інсайт обговорили із кураторкою проєкту Вікторією Кравченко та одним з лекторів та членів оргкомітету, народним художником України Анатолієм Кравченком.
“Найбільше досягнення нашого часу — це активне долучення молоді. Молодь — це потужна сила. Я ще з 90-х років у спільноті “Одесі 600”, і ми там як митці щось робили, долучались до проєктів, але це була така тиха, майже пасивна робота. Справжній рух почався, коли прийшли молоді художники. Вони зацікавилися, підняли тему, і це — надзвичайно круто. І виявилося, що ті, кого російська імперська машина намагалася перетворити на “руськоязичних патріотів імперії”, — стали повною протилежністю. Попри колосальні ресурси, вкладені в нищення нашої культури, спроби зруйнувати знання про справжню історію Одеси — ці зусилля обернулись проти них. Як кажуть: думали, що поховали, а насправді — посіяли зерна. І ці зерна проросли — новим поколінням, яке розвивається і визріває. І це надихає”, – розповів Анатолій Кравченко.
З 17 по 21 травня в Одесі відбудеться масштабний артфестиваль “Одесі 610”, що поєднає виставки, перформанси, лекції, майстер-класи та благодійні події на підтримку ЗСУ.
Як зазначила кураторка проєкту, основна виставка триватиме з 17 по 18 травня у виставковому просторі Національної спілки художників України на вулиці Торгова, 2. Тут щоденно проходитимуть культурні події: мистецькі перформанси, освітні лекції, історичний квест та майстер-класи. Учасники також зможуть відвідати книжкові виставки від місцевих книгарень і музеїв.
Родзинкою програми стануть артперформанси, під час яких художники створюватимуть картини просто на очах у публіки. Зокрема, будуть художні реконструкції Хаджибейської пристані, друкарні Фесенка та історичних будівель Одеси. Окрім основної локації, частина подій відбудеться і в інших місцях.
Одна з ключових подій відбудеться 19 травня — це хода у співпраці з партнером проєкту “Робимо вам нерви“. Захід стартуватиме орієнтовно з парку Шевченка, де учасники разом із гуртом “Друже музико” формуватимуть святкову ходу, яка попрямує до основної локації фестивалю на Торговій, 2. Завершиться ця подія концертом гурту.
В межах фестивалю розпочнуться публічні лекції. Серед спікерів — історик Олександр Музичко, який є партнером фестивалю. Заплановано низку пізнавальних подій на теми одеської історії, культури та мистецтва.
Усі заходи фестивалю “Одесі 610” спрямовані на підтримку українських військових. Пожертви можна буде зробити безпосередньо під час подій або через онлайн-платформи.
Щороку 2 вересня в Одесі святкують День міста. Ця дата є суперечливою, як і вік самого міста. Офіційно Одесі у 2024 році виповнилося 230 років, проте є думка, що дату заснування міста слід відміряти з першої згадки про фортецю Хаджибей, на місці якої стоїть місто. Тоді Одесі було б вже понад 600 років, і дату заснування довелося б змінити.
Одеса
Гранти для фермерів, хід посівною та обсяги агропродукції, яка пішла на експорт з Одещини – про все це повідомили в українському уряді

Наразі зерновими та бобовими культурами в Україні засіяно 76% фермерських угідь — це понад 4,3 млн гектарів територій. Значна частина з них знаходиться на Одещині. За попередніми оцінками, очікується, що врожай 2025 року буде не гіршим, ніж минулорічний.
Про це повідомили на засіданні уряду.
Реклама
Читайте також:
Агросектор розвивається
Сьогодні агропродукція становить близько половини всього українського експорту. За 4 місяці 2025 року Україна продала товарів на понад 13 млрд доларів, з них 7,6 млрд доларів — це частка фермерів та виробників продовольства.
“Працюємо над тим, щоб частка переробки в аграрному експорті постійно зростала. Наша мета – переробляти понад 50% врожаю”, — сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
В уряді додають, що від початку 2025 року 7,4 тис. агропідприємств отримали кредитів на майже 44,5 млрд грн за різними програмами. Крім того, держава залучила ще понад 390 млн грн грантових коштів від Світового банку для виплати наступного траншу. Минулого року фермери придбали 5,3 тис. одиниць техніки. Багатьом з них це частково компенсували з бюджету.
Розмінування та гранти для бізнесу
Наразі взято в обробку для розмінування 1 400 гектарів землі. Загалом завдяки роботі саперів до використання повернуто понад 35 тис. кв. км. В уряді додають, що це допоможе збільшити кількість підприємців. У зв’язку з цим ще до 35 млн євро від Європейського Інвестиційного Банку підуть на підтримку середньо- і довгострокових кредитів для українського бізнесу. За програмою єРобота також було видано понад 25 тис. мікрогрантів на розвиток власної справи.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про суми на відновлення Одещини після вйни. А також про виплати на поховання.
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика1 тиждень ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика7 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини7 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Суспільство7 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Події1 тиждень ago
Євробачення-2025: головне про пісенний конкурс
-
Політика1 тиждень ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України