Суспільство
Наказ МОН про звільнення ректора Херсонського вишу скасували через суд Анонси

Суд поновив на посаді ректора Херсонського державного аграрно-економічного університету Юрія Кирилова, з яким МОН розірвало контракт у грудні 2024 року. Також суддя скасував наказ про звільнення.
Про це Юрій Кирилов повідомив у соцмережах, опублікувавши фрагмент рішення суду.
“Всім, хто щиро підтримував – дякую! Всім, хто спостерігав і радів – зарано!”, – йдеться у його дописі.
Суд постановив:
- Визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 03.12.2024 № 381-К-24 “Про звільнення Кирилова Ю.Є.”
- Визнати протиправним та скасувати наказ Херсонського державного аграрно-економічного університету від 24.12.2024 № 625/КП “Про припинення роботи Кирилова Ю.Є. на посаді ректора ХДАЕУ”.
- Поновити Кирилова Юрія Євгеновича на посаді ректора Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Як писав Інтент, у грудні 2024 року міністерство освіти та науки України достроково розірвало контракт із ректором Херсонського державного аграрно-економічного університету Юрієм Кириловим. Відповідний наказ підписав міністр освіти Оксен Лісовий, і з 30 грудня 2024 року Кирилов офіційно припинив керівництво навчальним закладом. Підставою для дострокового припинення контракту стало не проходження Юрієм Кириловим спецперевірки. Тоді ректор повідомив, що буде оскаржувати у суді таке рішення.
Також Інтент проаналізував декларацію Кирилова та дізнався, що у травні 2024 року дружина ректора, Оксана Нікітіна, придбала квартиру в Києві площею 67,5 м² вартістю майже 5 мільйонів гривень. За даними декларації, оприлюдненої у січні 2025 року, родина володіє ще одним помешканням у столиці, а також будинком і землею в Херсонській області.
За рік Юрій Кирилов отримав понад 670 тисяч гривень зарплати, ще 36,7 тисячі — від Національної академії аграрних наук. Його дружина заробила від підприємництва 5,7 млн грн. Сім’я також задекларувала значні грошові активи: по 200 тисяч гривень готівкою у кожного з подружжя, $35 тис. у ректора і $5 тис. у його дружини.
Чи буде МОН оскаржувати рішення суду — наразі невідомо.
Тим часом Приморський районний суд Одеси поновив на посаді ректорки Одеського національного технологічного університету Ларису Іванченкову, яку звільнили 23 серпня 2024 року через те, що вона не пройшла спеціальну перевірку.
Суспільство
Військові самостійно визначатимуть, кому нараховуватиметься їхня зарплата у разі полону

Кабінет Міністрів 15 квітня ухвалив ініційовану Міністерством оборони постанову, яка вдосконалює механізми грошового забезпечення військовослужбовців, зокрема, військові зможуть самостійно визначити, кому нараховуватиметься грошове забезпечення у разі потрапляння в полон.
Як передає Укрінформ, про це міністр оборони Рустем Умєров повідомляє у Фейсбуці.
«Відтепер кожен військовий зможе самостійно визначити, кому саме нараховуватиметься його грошове забезпечення у разі потрапляння в полон. Для цього достатньо скласти особисте розпорядження, яке засвідчується командиром або нотаріусом. Оригінал документа зберігатиметься в особовій справі військовослужбовця», – ідеться у повідомленні.
Зміни стосуються виплат військовим, які перебувають у полоні, є заручниками, інтернованими в нейтральних державах або визнані безвісно відсутніми.
Також постановою передбачено вдосконалення доступу до інформації з державних реєстрів для ТЦК та СП, аби спростити ідентифікацію осіб, які мають право на такі виплати.
«Продовжуємо працювати над тим, щоб захисники України мали впевненість: держава завжди на їхньому боці — і в строю, і поза ним», – наголосив Умєров.
Як повідомляв Укрінформ, 15 квітня Верховна Рада ухвалила у цілому закон щодо удосконалення механізмів управління та списання військового майна.
Суспільство
Бюджетна комісія погодила виділення мільйонів на ліквідацію наслідків агресії рф й не тільки Анонси

Постійна комісія з питань планування бюджету та фінансів Одеської міської ради погодилася із винесенням на розгляд сесії 16 квітня змін в бюджет, які передбачають виділення понад 70 мільйонів на ліквідацію наслідків збройної агресії росії.
Як пояснив голова комісії Олексій Потапський, 70 мільйонів 256 тисяч гривень виділяються в рамках програми “Незламна Одеса”.
“Тут й будинок на Армійській, чи вона вже не Армійська, будинок на вулиці Середній, Прохорівській, Пастера, проспекті Шевченка, тут багато адрес ви їх усі знаєте”, – зазначив депутат.
Також комісія підтримала зміни у спеціальний фонд бюджету, які передбачають збільшення його на 5 мільйонів 757 тисяч гривень, з яких: 757,7 тисячі гривень планують витратити на облаштування об’єктів критичної інфраструктури за програмою “Незламна Одеса”, 3 мільйони планують витратити на модернізацію автівок-водовозок, подарованих японською організацією. Ідея в тому, що надати цим трьом авто можливості не лише возити воду, а й пісок взимку. Зрештою 2 мільйони планують витратити на демонтаж будинку на вулиці Кутузакія, який постраждав від влучання російського боєприпасу.
“Туди додатково потрібні ще 2 мільйони”, – зазначив голова комісії.
Окрім цього комісія погодила виділення:
- Департаменту міського господарства 50 мільйонів 110 тисяч гривень на експлуатацію та відновлення ліфтів.
- Департаменту охорони здоров’я 67 мільйонів гривень на обладнання для лікарень.
- 11 мільйонів 760 тисяч гривень департаменту праці на допомогу працівникам житлово-комунальних сервісів, які будували фортифікації на лінії фронту та беруть участь у ліквідації наслідків збройної агресії.
А ще погодили виділення 10 мільйонів на закупівлю для Державної служби з надзвичайних ситуацій обладнання для розбору завалів, 1,8 мільйона автотраспортному підприємству муніципалітету на зарплати співробітникам.
Також Приморській районній адміністрації погодили перерозподіл виділених ще на минулій сесії 50 мільйонів. Їх перерозподіляють по адресах пошкоджених будинків в районі. А от питання щодо допомоги “Одеській політехниці” на ремонт гуртожитку поки відклали.
Суспільство
СБУ розслідує вибух у будівлі поліції на Одещині як теракт

Внаслідок вибуху в будівлі поліції на Одещині 23 березня постраждали троє поліцейських. СБУ кваліфікує вибух як спробу теракту, відкрито кримінальне провадження
Про це передає RegioNews із посиланням на пресцентр СБУ.
За даними слідства, вибух пролунав близько 18:00 після того, як до управління поліції увійшла жінка з пакетом, в якому, попередньо, могла бути вибухівка.
Троє поліцейських отримали травми різного ступеню тяжкості. Їм надається меддопомога.
Правоохоронці проводять комплексні заходи для встановлення всіх обставин вибуху та осіб, причетних до нього.
Досудове розслідування триває за ст. 258 (терористичний акт) КК України.
Нагадаємо, вибух у будівлі поліції стався у місті Біляївка. На місці загинула жінка.
.
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗМІ розповіли про незвичні вподобання Макрона
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини6 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Україна7 днів ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Політика6 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Війна1 тиждень ago
Атака сьогодні — росіяни масовано вдарили по Україні
-
Війна1 тиждень ago
Росія модернізувала балістичні ракети, тому збивати їх стало складніше