Політика
нардеп розкрив деталі стратегії Кремля

Росія погрожуватиме країнам НАТО, а Путін не визнає кордони в Європі після 1990 року. Які плани у президента Росії у війні, якщо його не зупинити, Фокусу розповів нардеп Сергій Соболєв.
Коментуючи Фокусу ситуацію з мирними перемовинами між Україною і Росією, нардеп від фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв підкреслив: “Дійсно, у Путіна є цілком конкретний план, який він вперше публічно окреслив на Мюнхенській безпековій конференції ще у 2008 році, але деталізував його в своєму останньому виступі-ультиматумі, який поставив перед повномасштабним вторгненням в Україну. Бажання та прагнення Путіна цілком зрозумілі”.
Відповідаючи на запитання про те, в чому глобально полягає путінський план, нардеп наголосив: “По-перше, у невизнанні кордонів розпаду Радянського Союзу. По-друге, Путін не визнає розширення НАТО, причому не просто приєднання до блоку, які відбулися останнім часом, а геть усе, що мало місце в Альянсі, починаючи з 1990 року. Якщо взяти до уваги лише ці два пункти, то вже буде цілком очевидно, що надалі робитиме Путін. Тобто, зрозуміло, що він не зупиниться, якщо його не зупинять і зрозуміло, що його агресія не обмежиться Україною і пошириться на інші країни Європи”.
Підкресливши, що Росія вже зараз йде далі, “коли фактично через зовнішню агресію, розхитує зсередини країни НАТО”, парламентар резюмував: “Чому на це все й досі адекватно не реагує Вашингтон, особисто мені незрозуміло”.
Детальніше про це читайте в матеріалі Фокусу “Між Трампом і Путіним: 5 кроків для закінчення війни від нардепа Сергія Соболєва”.
Політика
Це не дії країни, яка прагне миру

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі відреагував на атаку Росії по Україні у ніч з 23 на 24 травня.
Як передає Укрінформ, про це глава британського МЗС написав у соцмережі Х.
Ламмі констатував, що минулої ночі Росія знову атакувала Україну – з 14 ракетами і сотнями безпілотників по всій країні.
«Ще одна ніч терору для українських мирних жителів, ще більше поранених і більше зруйнованих будинків. Це не дії країни, яка прагне миру», – написав міністр.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський заявив, що через атаку 250 ударними дронами та 14 балістичними ракетами постраждали Київ та сім областей – всюди під атакою були цивільні об’єкти.
Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко поінформував, що російські загарбники цієї ночі здійснили одну з наймасованіших комбінованих повітряних атак на столицю, постраждали 15 людей.
Політика
Україна та Нідерланди обговорили співпрацю в оборонній галузі

Заступники міністра оборони генерал-лейтенант Микола Шевцов та Катерина Черногоренко провели у Києві переговори з військовою делегацією Нідерландів.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони України.
“Під час зустрічі сторони обговорили ключові напрямки двосторонньої співпраці в оборонній сфері. Основною темою переговорів стало питання виробництва дронів, включаючи моделі фінансування, створення спільних підприємств та обмін технологіями”, – йдеться у повідомленні.
Зокрема, Шевцов наголосив на важливості виваженого підходу до масштабування виробництва дронів партнерами в рамках Коаліції дронів, враховуючи значний прогрес противника в засобах радіоелектронної протидії. Він підкреслив, що перед серійним виробництвом критично важливим є тестування розробок у бойових умовах.
Шевцов акцентував на готовності України в рамках обміну технологіями запропонувати власні розробки, які вже продемонстрували свою ефективність на полі бою.
Своєю чергою, Черногоренко подякувала нідерландській стороні за інтерес до можливостей бойової системи Delta. Вона також повідомила, що аналогічна співпраця в рамках IT-коаліції розпочинається і щодо платформи штучного інтелекту Avengers, яка здатна розпізнавати ворожі цілі.
Окремою темою обговорення стали питання посилення спроможностей української протиповітряної оборони, військово-морських сил та стан передачі багатофункціональних винищувачів F-16.

Голова Нідерландського командування матеріально-технічного забезпечення та інформаційних технологій, національний директор з озброєнь Нідерландів віцеадмірал Ян Віллем Хартман зі свого боку запевнив у подальшій підтримці України з боку Нідерландів.
Як повідомлялося, раніше Президент Володимир Зеленський обговорив з премʼєр-міністром Нідерландів Діком Схоофом зміцнення української протиповітряної оборони та інвестиції в оборонне виробництво.
Фото: Міноборони
Політика
В Естонії після нічних ударів по Україні закликали посилити санкції проти Росії

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна після атаки російської армії по Україні у ніч проти суботи закликав посилити військову допомогу Києву та накласти жорсткіші санкції на Росію.
Як передає Укрінформ, про це очільник естонського МЗС написав у соцмережі Х.
Цахкна заявив, що тривала агресія Росії має просте пояснення – «вона не зазнала достатнього тиску, щоб зупинитися».
«Сила змінити це лежить у наших руках. Прихильники України повинні збільшити військову допомогу Україні, накласти жорсткіші санкції на Росію, використати її заморожені активи та стримати її тіньовий флот», – написав міністр.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч з 23 на 24 травня Сили протиповітряної оборони збили шість російських балістичних ракет “Іскандер-М/KN-23”, які атакували Київ, а також знешкодили 245 із 250 безпілотників.
Наслідки атаки зафіксовані у Київській, Дніпропетровській, Одеській, Харківській, Донецькій та Запорізькій областях.
-
Відбудова5 днів ago
В Італії відбулася підготовча зустріч до конференції з відновлення України
-
Події1 тиждень ago
У Полтаві відкрили виставку відреставрованих експонатів із чотирьох музеїв
-
Усі новини1 тиждень ago
Дівчина заховала сумку в кущах на випускному – для чого вона це зробила
-
Війна1 тиждень ago
На Сумщині росіяни активно застосовують малі групи піхоти
-
Війна1 тиждень ago
Українська компанія розробила лазерну турель
-
Політика1 тиждень ago
проти Алхім відкрите кримінальне провадження, — нардепка Піпа (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
вони знайшли підказку в підводних «хімічних садах»
-
Усі новини7 днів ago
лікарка вказала на ключову помилку в процесі зважування