Connect with us

Політика

Не може бути безкарності після таких злочинів

Published

on



Україна сподівається, що наступні два місяці будуть фінальними для запуску роботи Спецтрибуналу за злочин агресії, тож в очікуванні рішення Ради Європи необхідно було чітко окреслити, зокрема, важливі для ПАРЄ вимоги до його роботи.

Про це заявила народна депутатка Євгенія Кравчук кореспондентці Укрінформу, коментуючи найважливіші пункти, внесені до тексту резолюції ПАРЄ, яку мають ухвалити у середу у Страсбурзі.

«По-перше, не може бути безкарності після такої кількості воєнних злочинів та після злочину агресії, що розпочався раніше. Власне процес по створенню трибуналу вже на такій фінальній стадії. Основна група погодила три документи. Відповідно, зараз ми підійшли до політичного рішення і дуже сподіваємося, що от квітень, травень – це ті місяці, коли ми почуємо про конкретні рішення Ради Європи», – підкреслила Кравчук і додала, що до процесу долучаються і країни, які не є членами РЄ, такі, як Японія, Канада, фактично всі держави G7.

Ще одним знаковим моментом у резолюції, на її думку, є те, що ПАРЄ окреслює умови так званої угоди між Україною та США щодо рідкісноземельних металів.

«Ми вказуємо, що будь-які зобов’язання України по цій угоді не повинні суперечити нашим євроінтеграційним зобов’язанням. І це дуже важливо, бо в першій рамковій угоді, яку Кабінет Міністрів приймав на своєму засіданні, таке речення було – про те, що ця угода не може суперечити нашому євроінтеграційному треку», – зазначила народна депутатка.

За її словами, ще один момент – новини, які схвилювали багатьох українців за кордоном, про нібито рішення ЄС скасувати тимчасовий захист навіть при короткотерміновому перемир’ї.

«Ми прекрасно розуміємо, що таке короткотермінове перемир’я. Зараз перемир’я, як росіяни вважають, але у нас дітей вбивають на дитячих майданчиках. Відповідно, асамблея закликає, що цей статус може бути скасований, коли буде мир справжній і довготривалий», – наголосила Кравчук.

Читайте також: У Комісії ООН вважають необхідним механізм відповідальності за злочин агресії

Депутати Асамблеї також звертаються до країн-членів Ради Європи не розглядати відновлення роботи Північного потоку-1 і Північного потоку-2, оскільки такі дії підірвуть енергетичну безпеку континенту.

Нагадаємо, у середу ввечері на сесії ПАРЄ мають відбутись термінові дебати та голосування за резолюцію «Агресивна війна Росії проти України: необхідність забезпечення відповідальності та уникнення безкарності»

Як повідомляв Укрінформ, ПАРЄ відзначає ескалацію втручання в інформаційну безпеку Європи з боку РФ після початку повномасштабної агресивної війни Росії проти України та засуджує навмисне, приховане та маніпулятивне втручання іноземних держав, яке є постійною загрозою демократіям.



Джерело

Політика

Сенатор Кейн обговорював у Києві продовження американської підтримки України

Published

on



Американський сенатор-демократ, член комітету зі збройних сил Тім Кейн під час візиту до Києва обговорював питання продовження Сполученими Штатами військової та гуманітарної підтримки Україні.

Про це він сказав на брифінгу у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

Сенатор нагадав, що брав участь у розробці законопроєкту щодо надання Україні 61 млрд доларів на оборону та додаткову гуманітарну допомогу рік тому, а влітку США потрібно буде переглянути “наступну главу” своєї підтримки України.

Тож Кейн приїхав в Україну поспілкуватися з урядовцями, неурядовими організаціями, ветеранами, законодавцями, щоб отримати останню інформацію. Він також планує обговорити питання з німецькими та польськими посадовцями, щоб отримати аргументи для продовження двопартійної підтримки України, її самооборони, відбудови та гуманітарної допомоги.

Читайте також: Трамп розкритикував телеканал CBS після сюжетів про Гренландію й Україну

“Моя мета — дізнатися якомога більше і щоб це було корисно, щоб я міг повернутися назад і відстояти свою позицію, щоб ми продовжили нашу рішучу підтримку української свободи, української незалежності та української самооборони”, – сказав американський політик.

Як повідомляв Укрінформ, сенатор Тім Кейн у понеділок прибув із візитом до Києва.

Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine / Facebook



Джерело

Continue Reading

Політика

Генсек ООН після ракетного удару по Сумах закликав до тривалого припинення вогню в Україні

Published

on



Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, дізнавшись про ракетний удар російських збройних сил по Сумах, закликав до тривалого припинення вогню в Україні та підтвердив підтримку організації значущих зусиль щодо справедливого, міцного та всеосяжного миру.

Про це йдеться у заяві речника генерального секретаря ООН Стефана Дюжарріка, передає Укрінформ.

«Генеральний секретар був глибоко стривожений і шокований, дізнавшись про ракетний удар російських збройних сил по Сумах, Україна, у неділю, 13 квітня, у результаті якого, як повідомляється, загинуло щонайменше 34 людини, у тому числі двоє дітей, і ще майже 100 зазнали поранень», – йдеться у повідомленні.

Речник констатує, що атака у Вербну неділю та на початку Страсного тижня продовжує руйнівну серію подібних нападів на українські міста та селища протягом останніх тижнів, що призвело до жертв серед цивільного населення та масштабних руйнувань.

Генеральний секретар підкреслив, що «напади на цивільних осіб і цивільні об’єкти заборонені міжнародним гуманітарним правом, і що будь-які такі напади, де б вони не відбувалися, повинні бути негайно припинені».

«Генеральний секретар знову закликає до тривалого припинення вогню в Україні та підтверджує підтримку ООН значущих зусиль щодо справедливого, міцного та всеосяжного миру, який повністю підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та відповідних резолюцій ООН», – наголосив речник генсека.

Читайте також: Трагедія в Сумах свідчить про повну зневагу Росії до миру та до життя людей – МЗС Фінляндії

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня російські війська вдарили по центру Сум двома балістичними ракетами. Кількість загиблих унаслідок російського удару зросла до 34, зокрема – двоє дітей. Також повідомлялося про 120 постраждалих, серед них – 15 дітей.

Балістичні ракетами типу «Іскандер-М/KN-23» випустили розрахунки 112-ї та 448-ї бригад армії РФ.

Фото: ЕРА



Джерело

Continue Reading

Політика

Україна досі не отримала системи Patriot, обіцяні під час Вашингтонського саміту НАТО

Published

on



Президент Володимир Зеленський заявив, що системи Patriot, які обіцяли ще під час Вашингтонського саміту НАТО, досі не надійшли до ЗСУ, й підкреслив, що Україна готова купувати Patriot у США, кожен з яких коштує близько 1,5 млрд доларів.

Про це глава держави повідомив в інтерв’ю CBS news, передає Укрінформ.

«У нас недостатньо систем протиповітряної оборони. Я вдячний всім партнерам за те, що вже нам давали. (…) Але, коли під обстрілами ракет діти гинуть і дорослі, всіх шкода. Всі люди. Чесно, я не розумію, чому ми не можемо домовитись про додаткові системи Patriot. Тим більше, що домовленість така на ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні була. І ми так і не отримали ті додаткові системи Patriot», – розповів Зеленський, відповідаючи на запитання, чому українським військовим не завжди вдається відбивати російські балістичні удари.

Він наголосив, що питанні Patrio Україна «готова на будь-який формат».

Читайте також: Зеленський запевнив, що Україна готова платити за пакети американської допомоги

«Питання не в грошах і деякі європейські партнери готові допомагати фінансово, щоб ми могли отримати відповідні дороговартісні системи. Але Сполучені Штати кажуть, що сьогодні немає можливості, але водночас вони передають такі системи, наприклад, Ізраїлю. Я не про те, що Ізраїлю це не потрібно. Але якщо ми справедливі партнери, невже не можна знайти можливість захистити Україну?» – зауважив Президент.

Він також повідомив, що сьогодні одна система Patriot коштує близько 1,5 мільярда доларів. Для того, аби прикрити «певні українські міста» їх потрібно принаймні 10.

Читайте також: Україні потрібні 10 систем Patriot: Зеленський звернувся до учасників «Рамштайну» із Кривого Рогу

Як повідомляв Укрінформ, ювілейний 75-й саміт НАТО відбувся у Вашингтоні у липні минулого року. Одним з головних питань порядку денного саміту було нарощування військової допомоги для України та зміцнення системи стримування й оборони самого Альянсу. Участь у роботі саміту взяв Президент України Володимир Зеленський.

Успіхами України, досягнутими під час саміту НАТО, є рішення з посилення протиповітряної оборони п’ятьма системами Patriot, а також щорічні фінансові зобов’язання, передбачені безпековими угодами, які сягають 40 мільярдів доларів.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.