Події
Netflix випустив трейлер другого сезону серіалу «Венздей»

Стримінгова платформа Netflix показала трейлер другого сезону комедійного серіалу у жанрі жахів «Венздей».
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на BBC.
Стримінгова платформа розповіла, що розділить показ нового другого сезону навпіл: перші епізоди випустять вже 6 серпня, а наступні – 3 вересня.
Сам серіал розповідає про Венздей Аддамс (акторка Дженна Ортега), яка повертається до навчального закладу Nevermore Academy.
Тепер він перебуває під керівництвом нового директора Баррі Дорта (грає актор Стів Бушемі).
Цього року до закладу також приєднався її молодший брат Пагслі (Ісаак Ордонез).
Батьки Венздей також матимуть більшу присутність на кампусі цього сезону. Матір Венздей – Мортісію – грає акторка Кетрін Зета-Джонс.
Зазначається, що перший сезон серіалу став найбільшим хітом за кількістю переглядів для Netflix на сьогоднішній день.
Як повідомляв Укрінформ, кінокомпанія Warner Bros випустила перший трейлер фільму у жанрі фентезі «Бітлджюс 2» (Beetlejuice Beetlejuice) із американською акторкою Дженною Ортега.
Події
Фільм «Ти – Космос» здобув дві нагороди на фестивалі експериментального кіно у Ліоні

Кінокартина українського режисера Павла Острікова “Ти – Космос” (U Are the Universe) перемогла у двох номінаціях на французькому фестивалі Hallucinations Collectives у Ліоні.
Про це Державне агентство України з питань кіно повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Повнометражна стрічка “Ти — Космос” отримала нагороди GRAND PRIX Competition “logs‑métrage” та PRIX DU JURY Competition “logs‑métrage”
“Ти — Космос” розповідає історію далекобійника Андрія, який залишається єдиною людиною, що вижила після вибуху Землі. Його надія на порятунок спалахує, коли він встановлює зв’язок із француженкою Катрін. Незважаючи на неймовірну відстань, Андрій вирушає назустріч останньому коханню у Всесвіті.
Hallucinations Collectives — щорічний фестиваль в Ліоні, присвячений “іншому кіно”: рідкісним, експериментальним та дивним стрічкам поза межами мейнстріму.
Як повідомляв Укрінформ, фільм “Ти – космос” є науково-фантастичною трагікомедією спільного виробництва України та Бельгії. Створена вона за підтримки Держкіно.
За версією Британського інституту кіномистецтва (British Film Institute) увійшла до переліку найкращих фільмів 2024 року.
Ця стрічка здобула головну відзнаку кінофестивалю у Страсбурзі. Також отримала приз глядацьких симпатій на французькому фестивалі дебютних фільмів.
Режисуру фільму відзначили на FilmFestival Cottbus у Німеччині.
На 13-му Paris International Fantastic Film Festival стрічка “Ти Космос” здобула два головні призи, також здобула приз журі на фестивалі наукової фантастики у Вероні.
Події
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини

На Вінниччині технологію приготування традиційної страви села Красненьке Іллінецької громади – «Паланської печені» включили до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомила провідна методистка Вінницького обласного центру народної творчості (ВОЦНТ) з питань нематеріальної культурної спадщини Марія Моторна.
«Паланська печеня – це святкова, переважно великодня страва, бо не завжди люди мали великий шматок м’яса, з якого її готують. Вона «паланська» – за назвою села, в якому її готували. Для приготування цієї страви пекли корж, який потім обов’язково мав зачерствіти. Тоді його натирали на тертку, змішували з яйцями і загортали у відбитий качалкою свинячий «фартух», присмачений сіллю з перцем», – зазначила Моторна.

За її словами, запікають цю печеню на вишневих гілочках і подають до столу з маринованими вишнями.
Експертна рада ухвалила рішення про внесення технології приготування цієї печені до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 17 квітня. Це перший з елементів НКС, внесений Іллінецькою громадою.
«Паланська печеня» – це цікава і колоритна локальна автентична страва, хоча схожі готували й в інших селах Вінниччини.
Науковиця зазначила, що, наприклад, у Чернівецькій громаді також побутує традиція готувати печеню на основі поєднання коржа із м’ясом. Це великодня страва, у якій використовується до 20 яєць, порізаний кубиками корж і підсмажені реберця. Усе змішують, приправляють і запікають у формі. Так готують в селі Біляни, і там ця страва називається «Дід».
Як повідомлялось, у квітні 2024 року Експертна рада внесла до переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини шість нових елементів.
Фото: Марія Моторна
Події
У Києві у Будинку художника відкриється виставка робіт митців різних поколінь

У Центральному будинку художника до 55-річчя Київської організації Національної спілки художників України 23 квітня відкриють виставку творів київських митців різних поколінь.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
В рамках експозиції можна буде побачити близько 200 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва – в усьому розмаїтті стилів та жанрів, що визначають сучасну українську культуру.
Свої твори представлять Михайло Гуйда, Микола Кутняхов, Костянтин і Анастасія Косеревські, Костянтин Чернявський, Сергій Герасименко, Галина Кириленко-Бараннікова, Галина Дюговська, Володимир Балібердін, Юрій та Мирослава Пшеничні, Андрій Будник, Микола Журавель, Вікторія Дромарецька, Олексій Чепелик.
Під час урочистостей відбудеться відзначення найкращих митців столиці, а також святковий концерт у виконанні оркестру “Cвятограй” Київської школи мистецтв №6 ім. Г. Жуковського.
За словами голови НСХУ, заслуженого художника України Костянтина Чернявського, ювілей столичної організації – це справді визначна подія в сучасному мистецтві.
“Ми пишаємось нашими митцями, творчість яких є візитівкою сучасної України, і щиро запрошуємо відвідати цю унікальну і цікаву експозицію”, -зауважив Чернявський.
Ювілейна виставка триватиме до 5 травня.
Як повідомляв Укрінформ, у кінотеатрі “Жовтень” 26 квітня відбудеться спеціальний показ біографічної драми “Киснева станція”, в якому візьмуть участь автор сценарію Михайло Бриних і виконавиця ролі Сафінар Христина Дейлик.
-
Усі новини1 тиждень ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Політика1 тиждень ago
Перемовини щодо «мінеральної угоди» проходять позитивно
-
Відбудова6 днів ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Усі новини1 тиждень ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
чоловік ремонтував будинок та виявив під підлогою щось невідоме (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Уряд призначив держсекретаря Міноборони і заступників трьох міністрів