Суспільство
Нова група одеських комунальників поїхала будувати фортифікації на Донеччині Анонси

Група працівників одеських комунальних підприємств 25 травня попрямували будувати фортифікаційні споруди на донецькому напрямку.
Про це повідомила пресслужба Одеського муніципалітету.
Цього разу до робіт долучаться 14 добровольців. Як заявили в мерії, групу забезпечили всім необхідним: обладнанням для роботи, засобами для захисту, медикаментами. А також для них провели навчання з надання першої домедичної допомоги.
“Особливу увагу приділяємо правилам безпеки – це критично важливо для збереження життя та здоров’я. Дякуємо нашим комунальникам за їхню мужність, самовідданість та працю. Їхня робота – не просто укріплення, а внесок у захист країни та підтримку наших захисників”, – прокоментував Одеський міський голова Геннадій Труханов.
На початку квітня, постійна комісія з питань планування бюджету та фінансів Одеської міської ради погодилася із винесенням на розгляд сесії змін в бюджет, які передбачали виділення понад 70 мільйонів на ліквідацію наслідків збройної агресії росії. Тоді виділили 11 мільйонів 760 тисяч гривень департаменту праці на допомогу працівникам житлово-комунальних сервісів, які будували фортифікації на лінії фронту та беруть участь у ліквідації наслідків збройної агресії.
Торік група працівників одеських комунальних підприємств 1 вересня попрямували будувати фортифікаційні споруди на донецькому напрямку.
Взимку 2024 року Одеська обласна військова адміністрація відреагувала на дописи журналістів та працівника національного природного парку “Тузлівські лимани” Івана Русєва й наказала викопати з піску і відтягнути трохи далі тетраподи, що встановили на узбережжі. Центр публічних розслідувань писав, що в Одеській області наприкінці весни 2024 року на узбережжях Чорного моря почали встановлювати бетонні оборонні споруди – тетраподи.
Суспільство
ДНК-база може посилити роботу України щодо повернення дітей

ДНК-база як централізований інструмент для ідентифікації дітей може посилити роботу України у справі повернення дітей з Росії.
Про це операційна директорка ініціативи Bring Kids Back UA Дарія Зарівна розповіла в телеефірі, передає Укрінформ.
“ДНК-база може дуже посилити нашу роботу щодо повернення дітей. Є, наприклад, досвід Аргентини, для яких створення національної ДНК-бази як централізованого інструменту для ідентифікації дітей, дійсно дуже змінило якісно і кількісно “аргентинський Bring Kids BacK”, їхні зусилля щодо повернення дітей”, – сказала вона.
Зарівна зауважила, що ДНК-база вже працює. Вона також розповіла про алгоритм наповнення ДНК-бази. За її словами, перший крок – це звернутися до спеціалізованого центру Національної поліції з питань зниклих безвісти за особливих обставин, що діють в усіх обласних центрах України. Там необхідно зареєструвати заву про зникнення дитини, за можливості підсилити її фотографіями й документами дитини, а також надати інформацію про обставини зникнення.
“Якщо ви є кровним родичем — батьком, матір’ю, братом, сестрою, бабусею, дідусем, то треба буде здати зразок свого ДНК. Зразок ДНК додається в загальну базу й надалі він порівнюється з іншими зразками. Випадки біологічного збігу встановлюються дуже швидко і дуже точно. Якщо дитина буде знайдена або з’явиться інформація, яка відповідає вашому кейсу, з вами зв’яжеться уповноважений слідчий або представник центру”, – сказала вона.
Операційна директорка Bring Kids Back UA нагадала, що з початку повномасштабного вторгнення у межах ініціативи повернули 1324 дитини. За її словами, усього 19 546 тисяч дітей зафіксовано в Реєстрі відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей.
“Є ще одна важлива цифра, про яку часто забувають, а нам треба про неї говорити. Це — 1,6 млн українських дітей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Їх так само Росія там індоктринує, мілітаризує, займається промивкою мізків. Нам треба думати про те, як з цими дітьми говорити й працювати”, – додала Зарівна.
Також вона зазначила, що зараз в України декілька країн виступають у якості медіатора для повернення дітей з РФ. Йдеться про Катар, Ватикан і Південно-Африканську Республіку.
Як повідомлялося, сьогодні, 25 травня, – Міжнародний день зниклих безвісти дітей. День започаткований у 2002 році за ініціативою Європейського центру зниклих і тих, що зазнали сексуального насильства, дітей.
Суспільство
В автопарках депутатів Миколаєва виявили елітні автівки та спецтехніку Анонси

Автопарки депутатів Миколаєва кардинально різняться — від десятків дорогих автомобілів, мотоциклів і спецтехніки до повної відсутності транспортних засобів у деклараціях. Сім’ї деяких депутатів володіють понад 20 машинами, тоді як інші не вказали жодних авто.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань.
Депутат Миколаївської міськради Микола Капацина володіє 18 транспортними засобами, серед яких автокран Terex Bendini A600-1, два телескопічні конвеєри-навантажувачі Superior Telestacker 36X190, мотоцикли Kawasaki Vulkan та Indian N14CCCAABE, а також легкові Hyundai Tucson, Jaguar XK, BMW 740D XDRIVE і BMW 740.
Дві BMW разом із вантажівкою Iveco Stralis AT440S45, причепом і сімома навантажувачами він придбав у 2024 році за 6,6 мільйона гривень. Дружина Капацини має Audi Q7, Jaguar F-Pace і вантажівку FORD F150, тож у подружжя загалом 21 транспортний засіб.
У родині безпартійного депутата Андрія Туріци дружина володіє Lexus NX 300H і автобусом Toyota Hiace, а він користується вантажівкою Toyota Proace, двома причепами, ВАЗ 212140 і Toyota Land Cruiser 200. У 2024 році Туріца також придбав дві Toyota Prius на суму понад 500 тисяч гривень.
Олена Кісельова має Renault Duster і ЗАЗ 110307, а її чоловік — вантажний САЗ 3507, мінітрактор Файтер Т24, два вантажні фургони ЗАЗ і ГАЗ, а також Hyundai H-1 і Chevrolet Aveo.
Дмитро Іванов і Дмитро Фалько мають по чотири автомобілі кожен. Іванов у 2024 році купив Land Rover Discovery 3.0 за 500 тисяч гривень, а його дружина володіє Land Rover Discovery Sport, Land Rover Discovery і Renault Trafic. Фалько має Mercedes-Benz S 500L, мотоцикл Suzuki Gemma та причіп, а його дружина — Toyota C-HR Hybrid. У 2023 році в їхній сім’ї був Mitsubishi ASX, який продали у 2024-му за 130 тисяч гривень.
Водночас депутати Єлизавета Тріщанович, Євгеній Павлович, Андрій Кучеренко, Олександр Ковтун, Зінаїда Моторна, Юрій Степанець, Володимир Топчий, Сергій Щербаков і Олександр Мєдвєдєв у своїх деклараціях не вказали жодного авто.
Отже, автопарки депутатів різняться від численних дорогих машин до повної відсутності транспортних засобів у деклараціях.
Також журналісти ЦПР підготували рейтинг найбагатших депутатів Миколаївської міськради, не оминули увагою і тих, хто роками не декларує жодного офіційного доходу.
Суспільство
підтримка молоді, соціальний захист та кадрові зміни (фото)

Відбулося чергове засідання виконавчого комітету Визирської сільської ради VIII скликання, повідомили на сайті Визирської СТГ.
У теплій робочій атмосфері було розглянуто низку важливих питань, що стосуються розвитку громади, підтримки молоді, соціального захисту та організаційних змін у структурі сільської ради.
Основні рішення засідання:
- Внесено зміни до складу та положення про Адміністративну комісію.
- Затверджено склад конкурсної комісії для проведення відбору директора Центру надання соціальних послуг.
- Прийнято рішення про надання премій талановитій молоді громади.
- Схвалено подання щодо призначення опікуна для жительки села, яка потребує сторонньої допомоги.
- Затверджено зміни до програми надання матеріальної допомоги багатодітним сім’ям та дітям під опікою до Дня сім’ї.
Усі питання було розглянуто конструктивно, з урахуванням інтересів мешканців громади.
-
Відбудова5 днів ago
В Італії відбулася підготовча зустріч до конференції з відновлення України
-
Події1 тиждень ago
У Полтаві відкрили виставку відреставрованих експонатів із чотирьох музеїв
-
Політика5 днів ago
Те, як закінчиться війна в Україні, вплине на формування системи безпеки Європи
-
Усі новини1 тиждень ago
лікарка вказала на ключову помилку в процесі зважування
-
Політика4 дні ago
Продовження допомоги Україні буде однією з тем саміту НАТО в Гаазі
-
Політика5 днів ago
Україна та Чехія домовилися про співпрацю у підготовці пілотів F-16
-
Війна4 дні ago
На Харківщині російський дрон атакував снайперів, їх врятувало броньоване авто
-
Події3 дні ago
Митники виявили у посилці до Чехії раритетну кінокамеру