Connect with us

Суспільство

Новини на ранок. У світі, на фронті

Published

on

Суспільство

У Києві презентували книжку про знищення російського крейсера біля Криму Анонси

Published

on



У Києві презентували книжку про знищення флагмана Чорноморського флоту рф. Видання поєднує журналістське розслідування та аналітику, розкриваючи деталі операції ЗСУ.

Про це повідомила пресслужба Генерального штабу ЗСУ.

У столиці відбулася презентація книжки “Полювання на крейсер москва” — масштабного дослідження, присвяченого одній з найвідоміших військових операцій ЗСУ під час повномасштабної війни. Її авторами стали Андрій Булавін та Олександр Чудновець.

У виданні детально описано, як українські військові, інженери та розвідники спільно реалізували знищення російського крейсера “москва” — символічного й стратегічно важливого корабля агресора. Автори зібрали у книжці не лише факти, а й аналітику, поєднавши журналістське розслідування з ретельним вивченням ходу операції.

Як зазначили у пресслужбі, книга розповідає не просто про історію атаки, а й вшановує професіоналізм та відвагу українських воїнів. Наразі книга вже вважається важливим свідченням епохи, що змінює світ.

Крейсер “москва — флагман Чорноморського флоту рф — був знищений у квітні 2022 року. За даними ЗСУ, у корабель влучили дві ракети “Нептун”, що спричинило детонацію боєкомплекту та критичні пошкодження.

Спочатку Міноборони рф заявляло, що пожежу на борту вдалося загасити, а крейсер залишився на плаву. Згодом росіяни визнали, що під час буксирування до Севастополя корабель затонув у шторм.

Інформацію про втрати рф приховувала: лише через дев’ять днів повідомили про одного загиблого, 27 зниклих безвісти та 396 евакуйованих моряків.

Нещодавно командувач ВМС України Неїжпапа поділився деталями знищення флагмана Чорноморського флоту рф “москва”. Хоча два влучання ракетами спершу здавалися малоймовірними, саме поєднання кількох ключових чинників призвело до затоплення корабля.

Одна з ракет влучила в камбуз — найбільше приміщення на крейсері, під яким розміщувалося машинне відділення. Носове машинне відділення було розташоване неподалік від центрального командного пункту судна. За словами Олексія Неїжпапи, ця перемога мала не лише тактичне, а й потужне символічне значення — адже йшлося про головний корабель російського Чорноморського флоту, а не просто про один із крейсерів. 


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Бессарабський ринок у Києві підготують до облаштування сучасною технікою: деталі

Published

on


Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

19 травня у столиці почнуть підготовку до облаштування торговельної зали Бессарабського ринку сучасним холодильним і торговельно-технологічним обладнанням.

Про це інформує пресслужба КМДА.

Облаштування виконають без втручання в конструктивні або автентичні елементи будівлі — пам’ятки архітектури національного значення “Критий ринок” (охоронний № 899).

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України заздалегідь повідомили про заплановані роботи, які реалізують в межах чинного охоронного договору і в координації з центральним органом охорони культурної спадщини.

“Бессарабський ринок — знакове місце для Києва. Це не лише перлина архітектурної спадщини, а й важливий, щоденно затребуваний соціальний простір у центрі столиці. Наше завдання — зберегти автентичність будівлі, зробити її візуально та практично привабливою для відвідувачів, забезпечуючи при цьому сучасні умови торгівлі та дотримання законодавства”, — зауважив директор КП “Бессарабський ринок” Микола Ковальчук.

Нове обладнання буде легким, енергоефективним і відповідатиме Гігієнічним вимогам до агропродовольчих ринків. Крім того, оновлять торговельне устаткування згідно з вимогами щодо безпечного контакту з харчовими продуктами — будуть лише нержавіючі, нетоксичні та легкі в очищенні матеріали.

Також запланували оптимізацію розміщення торгових місць відповідно до протипожежних вимог і Правил торгівлі на ринках.

Раніше комунальне підприємство “Бессарабський ринок” за результатами тендеру уклало договір з ТОВ “Консерваційно-Реставраційний Центр” на розроблення науково-проєктної документації. Фахівці провели інженерно-конструкторські дослідження плити перекриття між підвальним приміщенням і торговельною залою — висновки стали основою для розроблення науково-проєктної документації з реставрації цієї частини споруди.

Роботи триватимуть орієнтовно до 19 серпня 2025 року. Після їх завершення Бессарабський ринок продовжить роботу як сучасний торговельний простір і водночас архітектурна пам’ятка.

“Наш Київ” вже повідомляв, що біля Берковецького кладовища планують створити Меморіальний сквер з окремим сектором для почесних поховань загиблих Захисників та Захисниць України

У Києві на Алеї Героїв пошкодили прапори та фото загиблих військових: фото, відео





Джерело

Continue Reading

Одеса

Порти півдня та Одещини експортували 120 тонн, 76 з яких – зерно

Published

on


Вантажний корабель. Фото: Олексій Кулеба у соцмережі

Українським морським коридором з початку війни, незважаючи на обстріли портів, було перевезено 120 мільйонів тонн вантажів. Експортні товари прямували у країни Азії, Африки, Європи та Латинської Америки.  

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Реклама

Читайте також:

Морський коридор

76 мільйонів тонн із загальних 120 склав обсяг агропродукції. Український коридор забезпечує постійне транспортування зерна та інших товарів до 53 країн світу. З наших портів з початку війни вийшли майже 4600 суден. 

“Збереження стабільного експорту забезпечує доступ до продовольства для мільйонів людей у світі. А також зберігається економічна стійкість нашої країни. Українська логістика працює під обстрілами, в умовах постійної загрози. Морський коридор є інструментом стабільності, на який розраховують десятки країн на різних континентах”, — йдеться у повідомленні міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби.

Додамо, минулоріч в Одеській області повітряна тривога оголошувалась понад 800 разів. Сукупний час, коли працівники портів були змушені переривати операції та перебувати в укриттях, становить понад 32 доби. Однак попри ці умови логістичний процес не зупинявся.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що порти Одещини експортують навіть більше зерна, ніж до війни. А також про те, як на торгівлю вплине угода із США.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.