Відбудова
Одеська область стала одним із пріоритетних напрямів для залучення коштів на відновлення

Україна та Італія на полях URC2025 підписали низку угод, серед яких – кілька проєктів відновлення на Одещині.
Про це повідомило у Фейсбуці Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«Під час URC2025 в Римі ми уклали важливі домовленості, які підсилюють нашу роботу на місцях. Італія – один із тих партнерів, чия підтримка має чітку практичну форму. Йдеться про фінансування зрошення в аграрних регіонах, реставрацію закладів культури в Одесі, розбудову медичної інфраструктури, компенсацію людям за втрачене житло. Маємо доступ до нових фінансових механізмів, які можуть допомогти громадам реалізовувати великі інфраструктурні проєкти», – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Так, за підтримки уряду Італії підписано дві грантові угоди: 6 млн євро – на реконструкцію двох зрошувальних систем в Одеській області та 33,5 млн євро – на відновлення шести об’єктів культурної спадщини в Одесі, серед яких Одеська обласна філармонія, художній музей, музей західного і східного мистецтва, літературний музей.
Окремо обговорено підготовку до фінансування будівництва нового корпусу дитячої обласної лікарні в Одесі як частини комплексного проєкту створення сучасного медичного хабу на Півдні. Проєкт передбачає розвиток лікарняної інфраструктури, закупівлю обладнання, посилення енергетичної стійкості та облаштування укриттів.
Сторони досягли домовленостей щодо підтримки державної програми «єВідновлення». Наголошується, що у межах спільної заяви Міністерства розвитку громад та територій України, МЗС Італії і Європейського банку реконструкції та розвитку передбачено надання 100 млн євро на компенсації за зруйноване внаслідок війни житло.
Крім того, було підписано меморандум про взаєморозуміння щодо доступу України до фінансових механізмів Італії. Він включає страхове покриття до 100% для банків за експортними кредитами на суму до 1,5 млрд євро, змішані механізми фінансування проєктів для громад (поєднання пільгових кредитів і грантових коштів), підтримку закупівель італійських товарів і послуг для потреб відновлення — із залученням інфраструктурних рішень і технологій.
Як повідомлялося, 10-11 липня у Римі проходить конференція з відновлення України (URC2025). У ній беруть участь понад 4 000 представників урядів, бізнесу, громадянського суспільства.
Відбудова
ЄІБ виділяє €134 мільйони на відновлення транспортної інфраструктури України

Міністерство розвитку громад і територій України та Європейський інвестиційний банк підписали фінансову угоду щодо відновлення транспортної інфраструктури на суму 134 млн євро.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Мінрозвитку.
“Фінансування буде спрямоване на реалізацію проєкту з відновлення критичної транспортної інфраструктури: доріг, мостів, логістичних вузлів у регіонах із підвищеним навантаженням на сполучення. Йдеться, зокрема, про маршрути, які забезпечують доступ до медичних, гуманітарних та адміністративних послуг у громадах України”, – йдеться у повідомленні.
Проєкт реалізовуватиметься у партнерстві з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури.
Зазначається, що міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба та віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська обговорили запуск додаткових житлових програм, спрямованих на відновлення багатоквартирного житла та створення муніципального соціального житлового фонду; потребу в залученні фінансування для прикордонної інфраструктури. Сторони також обговорили необхідність створення грантового механізму для підтримки громад, які не мають змоги залучати кредитні кошти.
Як повідомлялося, ПрАТ “Укргідроенерго” підписало угоду про перший транш кредиту від Європейського інвестиційного банку на суму 120 млн євро для відновлення гідрогенерації.
Фото: Мінрозвитку.
Відбудова
Сибіга обговорив із генсеком ОЕСР подальшу продуктивну співпрацю

Про це глава української дипломатії написав у соцмережі X коментуючи зустріч з генсеком на полях Форуму в Дубровнику, передає Укрінформ.
«Я ціную його (Кормана – ред.) підтримку України, зокрема нещодавній візит до Києва для презентації Економічного огляду та Огляду доброчесності та протидії корупції», – написав Сибіга.
Він додав, що візит став позитивним сигналом для міжнародних компаній, які розглядають можливість виходу на український ринок та інвестицій у відбудову.
«Ми обговорили подальшу взаємодію для просування нашої продуктивної співпраці та наступні кроки до повноцінного членства України в ОЕСР», – повідомив глава зовнішньополітичного відомства.
Сибіга відзначив, що ОЕСР була створена для підтримки післявоєнного відновлення Європи, а сьогодні вона є партнером у відбудові та відновленні України.
«Ми щиро цінуємо це партнерство», – наголосив міністр.
Дипломат подякував за непохитну підтримку України з боку ОЕСР та її «активну роль у нашому відновленні, зокрема через щорічну участь у Конференції з питань відновлення України».
Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Денис Шмигаль обговорив із генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманом системні зміни, які здійснює Україна на шляху до членства в ОЕСР.
Фото: Andrii Sybiha / Мережа Х
Відбудова
ЄІБ надає €120 мільйони Укргідроенерго в межах кредитної угоди на відновлення

ПрАТ “Укргідроенерго” підписало угоду про перший транш кредиту від Європейського інвестиційного банку на суму 120 млн євро.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Укргідроенерго.
«Відновлення енергетичної стійкості України є ключовим елементом її відбудови. Завдяки цьому кредиту в розмірі 120 мільйонів євро для Укргідроенерго ми сприяємо відновленню критично важливої гідроенергетичної інфраструктури, яка забезпечує мільйони українців чистою та надійною електроенергією», — зазначила віцепрезидентка Європейського інвестиційного банку Тереза Червінська.
Зауважується, що Європейський інвестиційний банк надає Укргідроенерго кредитні ресурси на цільове відновлення та модернізацію українських гідроелектростанцій. Частину коштів планується спрямувати на відновлення трьох гідроелектростанцій компанії, які були пошкоджені внаслідок російських терористичних атак. Решту — на проведення термінових аварійних робіт у випадку можливих нових пошкоджень інших об’єктів Укргідроенерго.
Загальна сума кредиту, який буде надано за двома або більше фінансовими угодами, становить 200 млн євро. При цьому Укргідроенерго вперше отримає кошти під гарантії Європейського союзу.
Як повідомлялося, Європейський інвестиційний банк підписав угоди на майже 600 мільйонів євро для фінансування нових проєктів в Україні.
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
хаскі усвідомив, що інші собаки працюють в упряжці
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами
-
Одеса1 тиждень ago
Скільки мільярдів витратять на оновлення Іванівського мосту в Одесі
-
Суспільство1 тиждень ago
Через аварію жителі Хаджибейського та Київського районів Одеси залишилися без води