Connect with us

Суспільство

Одеські комунальники просять ще 42 мільйони для ліквідації прильотів Анонси

Published

on



На засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Одеської міськради обговорили критичну нестачу будівельних матеріалів для ліквідації наслідків російських атак. 

Як заявив представник комунальних підприємств, що запаси, закуплені на цілий рік, уже вичерпано, і тепер необхідно додатково понад 42 мільйони гривень.

Матеріали, які використовували для закриття вибитих вікон і дверей у багатоквартирних та приватних будинках, були витрачені через інтенсивні обстріли міста. Зокрема, найбільше коштів запросив ЖКС “Порто-Франківський” – 10 млн грн. Інші запити: “Вузівський” – 6,07 млн, “Чорноморський” – 6,4 млн, “Черемушкі” – 6,1 млн, “Фонтанський” – 5,6 млн та ще один запит від нього – 110 тис. грн, “Північний” – 5 млн, “Пересипський” – 2 млн, “Хмельницький” – 1 млн грн.

Також на засіданні постійної комісії обговорили збільшення бюджету на програму підтримки мешканців Київського району, які зазнали збитків внаслідок російських обстрілів.

У 2025 році на цю програму передбачали 14 млн грн, однак через масштаби руйнувань кошти були майже повністю вичерпані. За даними райадміністрації, наразі допомогу змогли отримати лише близько 20% постраждалих.

Комісія визнала ситуацію критичною: за останні місяці Київський район постраждав найбільше серед усіх районів міста. Через це підтримано пропозицію збільшити обсяг фінансування 34 млн грн.

На комісії озвучили загальну суму витрат на ліквідацію наслідків атак з початку року — понад 86 млн грн, майже повністю коштом міського бюджету. Ці кошти були спрямовані на відновлення житла, тимчасове укриття пошкоджених вікон і дахів, а також підтримку мешканців, які залишилися без житла. Остаточне рішення щодо коригування бюджету ухвалюватиметься на сесії міськради.

Крім того, комісія розглянула пропозицію щодо виділення 20 млн грн на демонтаж та частковий демонтаж житлових будинків на вулиці Кутузакія, що постраждали внаслідок удару дронами-камікадзе в березні 2024. Тоді загинуло троє людей. Роботи профінансують у 2025 році, а головним розпорядником коштів визначено міське управління житлового господарства.

Ввечері 4 березня російські окупанти вчергове влаштували нічний терор Одеси та області та запустили велику кількість безпілотників й ракети по регіону. Внаслідок ударів постраждала критична інфраструктура міста: частина Одеси залишилася без електрики, води та тепла. 

 У листопаді 2024 року Одеса перебувала під масованою атакою ворожих БпЛА. Внаслідок обстрілу у різних місцях виникли пожежі. Одна жінка загинула, ще 10 людей травмувалися.

Ще раніше війська рф також масовано атакували Одесу та передмістя дронами-камікадзе. Лунали численні вибухи, зруйновано школу, газопровід та багато будинків.


Ірина Глухова



Джерело

Суспільство

У Нацполіції вже мають «певні напрацювання» щодо встановлення особи нападника на журналіста Макарова

Published

on



Працівники поліції вже мають певні напрацювання щодо встановлення особи нападника на журналіста Юрія Макарова.

Про це у телеефірі повідомила речниця Нацполіції України Юлія Гірдвіліс, відповідаючи на питання, чи розслідування вже наблизилося до встановлення особи нападника, передає кореспондент Укрінформу.

«Тривають оперативні заходи з метою встановлення і затримання нападника, встановлюється особа, причетна до цього нападу. У нас є певні напрацювання і за результатами ми будемо обов’язково інформувати громадськість щодо подальшого розслідування і коли будуть відомі деталі», – заявила Гірдвіліс.

Вона нагадала, що цей інцидент стався увечері 16 квітня біля одного з житлових комплексів у Солом’янському районі Києва.

«За попередньою інформацією, невідомий несподівано вдарив ножем постраждалому українському журналісту. На часі його стан задовільний, він перебуває у лікарні. Розслідується кримінальне провадження за статтею 121 – це умисне тяжке тілесне ушкодження. Тривають слідчі дії, призначено низку експертиз», – зазначила речниця.

Читайте також: У МКСК засудили замах на журналіста Макарова

За її даними, наразі слідство розглядає кілька версій вчинення цього злочину, серед яких є і версія про особисті конфлікти, і версія про напад, пов’язаний із його професійною діяльністю.

«Також основна із версій, як вчора було зазначено – це російський слід», – поінформувала Гірдвіліс.

Як повідомлялося, пізно ввечері 16 квітня невідомий скоїв напад на виконавчого продюсера Суспільного Мовлення Юрія Макарова. Зловмисник завдав журналісту ножове поранення.

Потерпілого госпіталізували у важкому стані, загрози його життю вже немає.

Заходи для затримання нападника тривають.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко взяв справу про напад на Макарова на особистий контроль.

До розслідування нападу на журналіста Макарова залучені півсотні експертів.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Комунальні підприємства Миколаєва не пустили на ринок закупівель Анонси

Published

on



У Миколаєва не підтримали рішення щодо участі комунальних підприємств у закупівлях. Попри аргументи Департаменту ЖКГ, депутати засумнівалися в доцільності такого кроку та перенесли розгляд на наступне засідання.

Про це йшлося на засіданні постійної комісії Миколаївської міської ради з питань прав людини, законності та гласності.

Як пояснив перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Ігор Набатов, ухвалення цього рішення дозволило б розширити конкуренцію на ринку закупівель та забезпечити рівний доступ до нього для підприємств, підпорядкованих міській раді.

Проте голова комісії Олена Кісельова висловила сумніви щодо доречності та терміновості цього кроку. Вона поцікавилася, чому ініціатива виходить від Департаменту ЖКГ, хоча в міськраді є уповноважений орган з питань закупівель, а також які саме наслідки матиме таке рішення. 

У відповідь Набатов зазначив, що Департамент курує 17 комунальних підприємств, тож питання стосується саме їхньої діяльності. Він також наголосив, що останнім часом зросли технічні та виробничі потужності підприємств, і в перспективі вони зможуть конкурувати в тендерах. Але для цього потрібно мати правові підстави, аби уникнути оскаржень з боку інших учасників.

Члени комісії висловили побоювання, що ухвалення цього рішення створить враження, ніби раніше в системі закупівель усе було неправильно, а також поставили під сумнів доцільність такого кроку на тлі великої кількості вже створених КП.

Кісельова також звернула увагу, що участь комунальних підприємств у тендерах за бюджетні кошти може викликати конфлікти інтересів. Вона закликала авторів проєкту надати чіткий план його реалізації.

Набатов додав, що із серпня 2025 року набуде чинності закон, підписаний Президентом Володимиром Зеленським, згідно з яким комунальні підприємства будуть перетворені на акціонерні товариства, а отже, потребуватимуть нових форм взаємодії з публічними закупівлями.

Попри всі аргументи, комісія проєкт не підтримала. 

Подібне рішення не ухвалили й на попередній сесії міськради. Документ передбачав механізми, що мали б дозволити цим установам брати участь у тендерних процедурах без правових обмежень. Втім, тоді проєкт не набрав необхідної кількості голосів. У міськраді зазначають, що його повторний розгляд заплановано на наступну сесію.

Також на початку лютого комунальне підприємство “Миколаївоблтеплоенерго” подало заявку на ліцензію з постачання електроенергії. Відтепер воно має намір не лише виробляти власну електроенергію, а й закуповувати її у виробників, щоб забезпечувати споживачів.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Военный угнал авто в нетрезвом состоянии: приговор суда

Published

on


Судейский молоток. Фото иллюстративное: pixabay

В Одесской области военнослужащий, находясь в состоянии алкогольного опьянения, угнал автомобиль, который владелец оставил с ключами в замке зажигания. Его задержали через полчаса после преступления.

Об этом Новини.LIVE узнали из материалов Единого государственного реестра досудебного расследования.

Реклама

Читайте также:

Детали преступления

Согласно материалам дела, 9 декабря 2024 года военнослужащий, который проходил службу в должности водителя в 3-м механизированном батальоне, незаконно завладел автомобилем ВАЗ 111930 возле железнодорожного вокзала в одном из населенных пунктов Одесской области. Будучи в состоянии алкогольного опьянения, он воспользовался тем, что авто было незапертым, а ключи оставались в замке зажигания.

После похищения военный поехал в направлении поселка Захаровка, где примерно через 25 минут его остановили сотрудники полиции. Во время проверки уровень алкоголя в его крови составил 3,07 промилле.

На судебном заседании обвиняемый признал вину, раскаялся и объяснил, что находился в командировке на лечении и случайно оказался не на той станции. Он решил добраться до Винницы автомобилем, не осознавая правовых последствий своих действий. Потерпевший, который работает бригадиром путей, не имел претензий к военному и попросил суд не наказывать его строго.

Какое наказание за похищенное авто

Суд признал обвиняемого виновным по статье незаконное завладение транспортным средством и назначил четыре года заключения. Позже учитывая искреннее раскаяние подсудимого и отсутствие претензий от потерпевшего, реальный срок заменили на испытательный на срок в один год.

Напомним, в Одесской области военнослужащий неоднократно совершал психологическое насилие в отношении своей бывшей сожительницы. Также в Одессе грек оправдывал российские удары по гостинице и собору.

Реклама



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.