Connect with us

Події

Одеський музей сучасного мистецтва зібрав сотні одеситів під час відкриття в новій локації (фото)

Published

on


На минулих вихідних в Одесі відбулася надважлива культурна подія – Одеський музей сучасного мистецтва нарешті відкрився в новій зручній локації на вулиці Європейській 31/33 у двоповерховій будівлі з підвалом. Нагадаємо, що з 2021 року музей закрився на вулиці Леонтовича і не мав постійного місця, яке було б зручне для відвідування. Спроби відкрити галерею музею на вулиці Грушевського виявилися не дуже вдалими.

Попри війну та постійні обстріли в людях залишається віра в культуру. На відкриття прийшло декілька сотен одеситів. Всі відвідувачі навіть не вмістилися у першу годину роботи музею. Відчуття було як в київському метро у годину пік. На першому поверсі розташувалися гардероб та камера зберігання речей. В маленькому кафе можна відпочити та обговорити мистецтво зі стаканчиком чаю або віна.

Першою виставкою МСМО за новою адресою став проєкт пам’яті художника Дмитра Дульфана «Міражі Каліпсо: Полонений глибинами Дмитро Дульфан». Він занурює глядача у внутрішній світ митця, який протягом усього свого життя перебував у пошуках неосяжного, блукав між мріями та реальністю, між творчим злетом і нездійсненими амбіціями. Частина робіт Дульфана нагадує декорації до фантастичних фільмів про прибульців минулого сторіччя.

Художник Дмитро Дульфан

Центральною метафорою виставки є образ Каліпсо – богині, що зачаровує та тримає у світі ілюзій, як і сам митець залишався в полоні своїх ідей. Експозиція охоплює різні періоди його життя: від мистецьких експериментів у галереї «Окно» до знакових пластичних об’єктів. Глядач побачить унікальні «темнильники» та просторові скульптури, що відображають пошук власної художньої мови. Мистецтво Дмитра Дульфана — це занурення в безодню, подорож, що не має кінцевого порту. Це ритуал, який не веде до світла, а залишає в полоні темряви, де світ тіней поглинає реальність. Магнетизм і розчинення, пастка та вихід.

В музеї також представлені роботи українських сучасних художників з приватних колекцій – Вадим Рудой, Ольга Яровая, Зоя Сокол, Колесник Наталія та інші.





Джерело

Події

В галереї Міського саду Одеси відкрилася фотовиставка історичних кадрів Михайла Рибака

Published

on


В галереї #ARTODESSA Літнього театру Міського саду відкрилася фотовиставка ретро-кадрів «Михайло Рибак. Чорно-біле життя». Михайло Рибак — видатний український фотомайстер. Все своє творче життя працював в Одесі, але був відомий далеко за її межами. Його роботи друкували понад 120 видань двох десятків країн світу.

Він брав участь та отримував нагороди десятків фотовиставок. Мав 7 персональних виставок. «Ніякі кольорі не можуть так передати стан душі, як білий та чорний», — вважав майстер.

Ця виставка присвячена його діяльності, на якій ви зможете побачити кращі роботи майстра та переконатися у доречності його слів. Наприклад, на фото «Запорожець» бачимо унікальну подію: під час Гуморини таксист на своєму «запорожці» сміливо спускається Потьомкінськими сходами. Один із трьох легендарних спусків, що відбувалися тут — на лижах, велосипеді та ось тепер на автівці.

На іншому фото — діти, що лежать рядочком на пляжі, вкритому галькою. Зараз майже всі одеські пляжі — піщані, але в 60-х усе було інакше: галька, море і група піонерів, яких після купання виклали сушитися на сонці… Історичне фото – «Монтаж на телевежі» 1968 року висвітлює монтажні роботи на телевежі в Одесі для збільшення потужності сигналів — а значить і кількості каналів. До цього їх було два.

Сімʼя фотографа також видала книгу «600 фото Михайла Рибака» — це унікальна збірка світлин минулого століття, зроблених фотографом-самоучкою, який вигравав десятки професійних та художніх конкурсів; кореспондентом, який встигав скрізь і для якого не існувала вихідних. Фото, ретельно відібрані його сином, Аркадієм Рибаком, журналістом та письменником створюють логічний ланцюжок образів. Аркадій зберіг конверти, в які батько розкладав світлини за серіями — «Хто що несе», «Колеса», «Люди та тварини», «Чернечні будні», тож всі вони опинилась на сторінках книги в тому вигляді, як їх бачив автор. Крім того в обʼєктив Михайла потрапляли історичні події, артисти, жанрові сценки, колеги.
 

 

 
Фото: Світлана Корольова/Фейсбук.





Джерело

Continue Reading

Події

Іноземці не мають упереджень щодо творів українців про війну

Published

on



На світових літературних майданчиках не існує упереджень стосовно творів українських письменників про війну.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила письменниця, ветеранка, парамедикиня Олена Герасим’юк.

За її словами, в Україні можна почути стереотип, що «головну книжку про війну напишуть через 150 років і точно не учасники війни». Але на світових літературних майданчиках не існує таких упереджень.

«Для іноземців це новий досвід про нову реальність, в яку не поїдеш дивитися, як це відбувається, проте хочеш відчути її тут і зараз. І поезія надає цю можливість», – зазначила Герасим’юк.

Вона нещодавно повернулася з World Poetry Slam Championship – міжнародного письменницького поетичного змагання в Мексиці, де були представлені понад 40 авторів із різних країн.

Першим етапом поетичного слему був європейський. У словацькому місті Кошиці за проходження в десятку змагалися 32 країни.

«В України досить однозначна репутація насправді. Більшість людей – за нас у цій війні. На нас дивляться як на народ, який бореться за свою свободу. Я зі своїми віршами про війну, про Маріуполь тільки підтверджувала це», – наголосила письменниця.

Герасим’юк розповіла, що її завданняму поетичному змаганні було розкрити глибину болю українців, на яких напала Росія.

Читайте також: Письменницю Вікторію Амеліну посмертно нагородили премією The Orwell Prize 2025

«Ми прагнемо завершення страждань, але не ціною втрати Незалежності. Я пояснювала європейській авдиторії: якщо війна закінчиться швидко, то, вочевидь, нашою поразкою; якщо трошки пізніше – то в нас більше шансів виграти, бо нападник є великою країною, його непросто знешкодити і притягнути до відповідальності», – підкреслила Герасим’юк.

Як повідомлялося, український письменник і воїн Артур Дронь демобілізувався після понад трьох років служби у лавах ЗСУ та анонсував нову книжку про війну, яку писав на фронті.



Джерело

Continue Reading

Події

Українську комедію «Смак свободи» покажуть на Європейському кінофестивалі у Малайзії

Published

on


В межах VIII Malaysia International Film Festival відбудеться показ романтичної комедії “Смак Свободи” режисера Олександра Березаня.

Про це повідомило Держкіно, передає Укрінформ.

Цьогоріч Європейський кінофестиваль у Малайзії (EUFF) святкує своє 25-річчя. З цієї нагоди він вперше проходитиме як паралельна секція VIII Malaysia International Film Festival (MIFFest).

“Спеціальне видання фестивалю представить наймасштабнішу програму у своїй історії – на глядачів чекають історії, що долають кордони й об’єднують завдяки силі кіно“, – зауважили в агентстві.

Фестиваль триватиме з 20 по 27 липня 2025 року.

“Смак Свободи” – це історія про молоду дівчину Варю, яка втрачає роботу, бо її висока кухня не потрібна у придорожньому кафе. Вона тікає до Львова, аби здійснити мрію – стати шеф-кухаркою у ресторані європейської кухні. Та унікальна знахідка – кулінарна книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко – змінює її життя назавжди…

Читайте також: Фільм «Ти-Космос» здобув дві нагороди на фестивалі фантастичного кіно у Словенії

Фільм створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Показ відбудеться 22 липня о 15:00 у Куала-Лумпурі.

Як повідомляв Укрінформ, на екрани кінотеатрів “Смак свободи” вийшов 7 березня 2024 року. За три вікенди прокату зібрав понад ₴2,5 мільйона.

Фото: instagram.com





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.