Економіка
Оренда квартир у Києві — як подорожчало житло в столиці

За останній рік вартість оренди однокімнатних квартир у Києві збільшилася на десятки відсотків, навіть у тихих житлових районах. При цьому в столиці спостерігається зниження попиту на житло, тоді як у передмістях орендарі стають активнішими.
Про це повідомляє видання “РБК-Україна” з посиланням на дані OLX Нерухомість.
За рік медіанна вартість оренди однокімнатних квартир у столиці суттєво зросла. Найбільше відсоткове зростання зафіксували в Шевченківському районі — +33%, тепер “одиничка” тут коштує в середньому 24 тисячі гривень на місяць.
При цьому абсолютне лідерство за зростанням ціни утримує Голосіївський район — +37%, до 19 тисяч гривень. Також відчутно подорожчала оренда в таких районах:
- Святошинському — +30% (до 13 тисяч гривень),
- Печерському — +25% (до 37,3 тисяч гривень),
- Подільському — +21% (до 17 тисяч гривень).
У доступніших районах — Дарницькому, Дніпровському, Солом’янському — ціна теж зросла на 12-18% і досягла 13 тисяч гривень. Найдешевше житло — у Деснянському районі: 9 тисяч гривень, але й тут зростання — +12%.
На околицях Києва динаміка цін також позитивна. У Вишневому оренда зросла на 33% — до 12 тисяч гривень. У Бучі та Вишгороді — +25% (до 10 тисяч гривень). По 20% додали Ірпінь, Крюківщина, Петропавлівська Борщагівка (тепер — 12 тисяч гривень). Ці райони стають дедалі привабливішими завдяки новому житлу і розвиненій інфраструктурі, особливо на тлі перенасичення столичного ринку.
Ціни зростають, але охочих знімати — менше. Кількість відгуків на оголошення про оренду однокімнатних квартир знизилася майже в усіх районах Києва. Найбільше — на Печерську (-42%), у Дніпровському (-28%) та Оболонському (-20%) районах. У Святошинському та Солом’янському районах падіння становило 19%.
Однак є й винятки: у Подільському районі кількість відгуків зросла на 15%, у Дарницькому — на 3%.
Нагадаємо, що в місті Пенне (італійський регіон Абруццо) запровадили програму, за якою будинки продають по одному євро. Продаючи будинки за ціною кави, у населеному пункті намагаються зупинити депопуляцію.
Пізніше стало відомо, що жінка купила будинок в Італії за 1 євро. На ремонт вона витратила 475 000 доларів.
Економіка
Пенсія в Україні — хто може отримати надбавку до 570 грн

Деякі пенсіонери в Україні можуть отримувати щомісячну доплату до пенсії в розмірі від 300 до 570 гривень.
Про це повідомляє ПФУ.
Така надбавка передбачена для громадян певного віку або за наявності повного страхового стажу. Із 70 років пенсіонери мають право на додаткову щомісячну виплату до своєї основної пенсії.
Розмір доплати до пенсії залежить від віку:
- 300 гривень — після 70 років;
- 456 гривень — після 75 років;
- 570 гривень — після 80.
Доплата надається тільки тим пенсіонерам, чий загальний розмір пенсійних виплат не перевищує 10 340 гривень. У разі якщо пенсія перевищує цю суму, надбавка не призначається.
Якщо людина вже отримує вікову доплату в 300 гривень (у віці від 70 до 74 років), то після досягнення 75 років розмір доплати збільшується не на повні 456 гривень, а лише на різницю між старою і новою сумою — тобто на 156 гривень. Такий підхід дає змогу забезпечити поетапне збільшення виплат з урахуванням віку.
Нагадаємо, що Міністерство соціальної політики України опублікувало поради, як збільшити розмір майбутньої пенсії, включно з офіційним працевлаштуванням і підвищенням кваліфікації.
Також повідомлялося, що жителі України, які отримують соціальні виплати та пенсії до 3000 гривень, мають можливість отримати додаткову фінансову підтримку. ООН надає щомісячні доплати в дев’яти регіонах, які найбільше постраждали від військових дій.
Економіка
кому в Україні належать подвійні виплати

В Україні більшість пенсіонерів отримують лише одну пенсію, проте певні категорії громадян мають право одночасно отримувати дві пенсії або одну зі значною доплатою.
Про це йдеться в ефірі YouTube-каналу “Народна думка”.
При цьому важливо розуміти: такі виплати не нараховуються автоматично — щоб їх оформити, необхідно особисто подати заяву до відповідних державних установ.
“За законодавством України, у більшості випадків, людина має право отримувати лише одну пенсію — за віком, по інвалідності, або по втраті годувальника. Але є низка випадків, і їх досить чимало, коли людина має право отримати дві пенсії одразу, цілком законно, на цілком законних підставах”, — ідеться в повідомленні.
Особи з інвалідністю, які здійснюють догляд:
- українці з інвалідністю можуть отримувати дві пенсії одночасно (або пенсію та надбавку), якщо вони доглядають за іншою особою з інвалідністю (включно з дитиною з інвалідністю, дорослою особою з інвалідністю з дитинства I групи, або одинокою особою з інвалідністю будь-якої групи), або перебувають у декретній відпустці;
- розмір надбавки за догляд може коливатися від 1280 до 6392 грн, залежно від групи інвалідності та підгрупи особи, за якою здійснюється догляд. Для оформлення необхідно звернутися до відділення Пенсійного фонду з пакетом документів.
Особи з інвалідністю з дитинства, а також діти з інвалідністю до 18 років, мають право одночасно отримувати державну допомогу та виплати у зв’язку з втратою годувальника. Головна умова — людина з інвалідністю має бути визнана непрацездатною.
“Непрацездатними вважаються чоловік, дружина або батько/мати загиблого годувальника, якщо вони мають інвалідність або досягли 65 років”, — додали у відео.
Особливі умови для вдів військовослужбовців: якщо чоловік, який помер, був військовим, вдова з інвалідністю, шлюб з якою був офіційно зареєстрований, може отримувати від 30% до 70% від зарплати чоловіка, але не менше ніж 4722 грн.
Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що в Україні є кілька категорій пенсіонерів, які мають право на повне звільнення від оплати комунальних послуг, а також на безоплатне придбання пального для печей і газу.
Також повідомлялося, що українці, які виходять на пенсію, мають протягом 3 місяців оформити необхідні документи і подати їх до Пенсійного фонду, інакше можуть втратити виплати за місяці — вони просто “згорять”.
Економіка
першими будуть реалізовані нафтогазові проєкти, — WSJ

В межах угоди про корисні копалини між Україною і Сполученими Штатами Америки, ймовірно, першими запрацюють нафтогазові проєкти.
Про це повідомляє видання The Wall Street Journal.
Як зазначають посадовці, саме вони мають більше шансів на швидке втілення. Ці ініціативи простіше реалізувати в умовах війни. Натомість розробка родовищ рідкісноземельних мінералів ускладнюється, оскільки частина з них розташована поблизу лінії фронту.
Однак наразі є деякі бюрократичні перепони. Зокрема, перш ніж почнуться реальні інвестиції, угоду має затвердити Верховна Рада. Також потрібно створити й запустити інвестиційний фонд. Лише після цього Україна зможе залучати інвесторів до видобутку своїх природних ресурсів.
Видання називає підписання угоди дипломатичною перемогою як для України, так і для президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа. Завдяки їй американський президент може заявити, що Україна не просто отримує допомогу, а платить за неї. Видання також зазначає, що Трамп, ймовірно, продовжить обмін розвідданими з Україною.
Однак, за словами американських посадовців, частина компаній зі США може й не зважитися інвестувати через постійну загрозу російських обстрілів. Однак видання наголошує, що вигода може бути значною, адже Україна містить 20 із 50 корисних копалин, які вважаються критично важливими включно з титаном, літієм та ураном.
Нагадаємо, угода про корисні копалини була підписана в ніч на 1 травня. Повний текст угоди зі США був оприлюднений Кабінетом міністрів України того ж дня.
За інформацією видання Reuters США та Україна можуть десятиліття або більше чекати прибутку. Ключовими проблемами в отриманні доходів від проєктів, реалізованих в межах угоди про надра, є труднощі запуску нових шахт на території держави, яка постраждала від бойових дій.
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини7 днів ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Події7 днів ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Події1 тиждень ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»
-
Усі новини1 тиждень ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі