Connect with us

Політика

Парад Путіна прославлятиме не перемогу над нацизмом, а сучасну фашистську Росію

Published

on



Міністерство закордонних справ України закликало міжнародну спільноту не дати Росії зруйнувати світовий порядок, що заснований на повазі до міжнародного права та склався завдяки спільній перемозі над нацизмом у Другій світовій війні.

Про це йдеться у заяві МЗС з нагоди 80-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, передає Укрінформ.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що всі народи колишнього СРСР, держав-союзниць антигітлерівської коаліції зробили свій неоціненний внесок у подолання нацизму заради щасливого та мирного майбутнього наступних поколінь. Водночас сьогодні Російська Федерація, розв’язавши небачену з часів Другої світової війни повномасштабну загарбницьку війну у Європі, намагається привласнити перемогу над нацизмом.

“Кремль заявляє, що Росія виграла би Другу світову війну самостійно, без союзників чи інших народів, і прагне монополізувати спільну перемогу союзників над Гітлером. Так, ніби Росія одна відіграла вирішальну у цьому роль і зазнала найбільших втрат. Насправді найбільших людських і матеріальних втрат у тій війні зазнала не Росія, а країни та народи, які опинилися між нею та Німеччиною, передусім український”, – наголошується в заяві.

Читайте також: Зеленський: Поки Україна бореться за життя, у Москві влаштовують парад цинізму та брехні

У МЗС зауважили, що, на відміну від України, США, Великої Британії, Франції та інших держав світу, які докладають усіх зусиль заради миру, сучасна Росія не лише не зробила висновків із минулого, а й обрала своїм гаслом «Можемо повторити», а ідеологією – мілітаризм та неоімперіалізм.

“Підкреслюючи свою виняткову роль у перемозі над нацизмом, Кремль відволікає увагу від своїх злочинів як у минулій, так і в нинішній агресивній війні проти України.

“Завтра, 9 травня, Росія традиційно влаштує парад, який вже багато років поспіль не стільки вшановує пам’ять загиблих у роки Другої світової війни, скільки слугує цілям пропаганди. Навіть оголошення про триденне припинення вогню демонструє, що для Москви цінні паради та войовнича пропаганда, а не збереження людських життів та відновлення миру”, – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС додали, що “російський нелюд”, який прийматиме цей парад, не має нічого спільного з перемогою над нацизмом, це воєнний злочинець, а російські солдати, які перед ним маршируватимуть, є окупантами, воєнними злочинцями, мародерами, ґвалтівниками та вбивцями.

“Насправді путінський парад 9 травня прославлятиме не минулу перемогу над нацистською Німеччиною, а сучасну фашистську Росію”, – пікреслили в МЗС.

У цьому контексті у зовнішньополітичному відомстві закликали міжнародну спільноту не дати Росії зруйнувати світовий порядок, що заснований на повазі до міжнародного права та склався завдяки спільній перемозі над нацизмом у Другій світовій війні, а партнерів – об’єднати зусилля для посилення тиску на державу-агресора, який має змусити Росію припинити агресивну війну проти України та відновити всеосяжний, справедливий і сталий мир для України та всієї Європи на основі поваги до міжнародного права, Статуту ООН та Гельсінського заключного акта.

Як повідомлялося, 8 травня Україна та світ відзначають 80-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.



Джерело

Політика

Зеленський закликав Раду невідкладно ратифікувати угоду про Спецтрибунал щодо злочину агресії РФ

Published

on



Президент Володимир Зеленський заявив, що підписав документи для ратифікації Угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Щойно підписав документи для ратифікації Угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Угода була підписана нещодавно між нашою державою та Радою Європи і тепер має бути оперативно ратифікована, щоб розпочати процес реального створення трибуналу», – розповів Зеленський.

Він також доручив якнайшвидше опрацювати та внести на розгляд Верховної Ради необхідні законодавчі зміни, щоб «з нашого боку все було забезпечено на сто відсотків заради повної реалізації угоди про створення трибуналу».

Читайте також: Екссуддя МКС: Створення Спецтрибуналу щодо РФ – великий крок у правильному напрямку

«Прошу народних депутатів розглянути це питання невідкладно», – сказав Президент.

Він додав, що очікує «і на швидке представлення командами Міністерства закордонних справ України та Офісу відповідного графіка роботи з партнерами для імплементації угоди про створення трибуналу та фактичного запуску інституції».

«Уже цього року в Росії мають відчути, що їхня відповідальність за злочин агресії є неминучою і що реально розпочався міжнародний юридичний процес для притягнення Росії до відповідальності. Агресія є злочином, і дійсно невідворотне покарання Росії за цей злочин є глобальним інтересом всіх у світі, хто хоче для своїх людей мирного життя», – підсумував глава держави.

Як повідомляв Укрінформ, 25 червня Зеленський у Палаці Європи у Страсбурзі поставив підпис під угодою з Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. З боку Ради Європи документ підписав генеральний секретар РЄ Алан Берсе.

Після підписання основної угоди про створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України ще одну (додаткову) угоду мають підписати Нідерланди. Після цього парламенти країн Ради Європи та Україна мають ратифікувати основний документ.



Джерело

Continue Reading

Політика

Україна та Японія обговорили поглиблення безпекової співпраці

Published

on



Перший заступник міністра оборони України Сергій Боєв і тимчасово повірений у справах посольства Японії в Україні Юджі Токіта обговорили подальші кроки щодо поглиблення безпекової співпраці країн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністество оборони України.

Японська делегація висловила вдячність Україні за участь у Міжнародній виставці озброєння та військової техніки DSEI Japan 2025. За словами посла, такі заходи та двосторонні діалоги сприяють поглибленню співпраці України та Японії.

Боєв, своєю чергою, наголосив, що поряд із пріоритетом України у налагодженні оборонної співпраці важливою залишається гуманітарна та фінансова підтримка.

“Ми зацікавлені у взаємовигідному співробітництві та відкриті до пропозицій. Японія демонструє високий рівень розвитку технологій – це може стати ключем до глибшої взаємодії”, – підкреслив перший заступник міністра оборони.

Японська сторона висловила зацікавленість в обміні досвідом з Україною у низці питань, зокрема в сфері інноваційних розробок.

Читайте також: Україна отримала від Світового банку та уряду Японії $190 мільйонів на модернізацію інфраструктури

Боєв підкреслив, що підтримка України з боку Японії ще раз підтверджує, що тихоокеанський та європейський регіони обʼєднані: “У нас спільні загрози, і наша відповідь на них повинна бути спільна”.

Як повідомляв Укрінформ, за словами Боєва, Україна готова до співпраці у сфері виробництва дронів, боєприпасів та ракет у межах ініціативи Європейського Союзу SAFE (Security Action for Europe).

Фото: Міноборони



Джерело

Continue Reading

Політика

Бразилія виступає за мир в Україні через діалог за участю ширшого кола партнерів

Published

on



Бразилія виступає за дипломатичний шлях врегулювання російсько-української війни через діалог за участю ширшого кола міжнародних партнерів, а не лише Європи.

Про це у розмові з Укрінформом заявив посол Бразилії в Україні Рафаель де Мелло Відал.

“Народ Бразилії глибоко співпереживає стражданням українського цивільного населення — дітей, родин. Це тема щоденних обговорень, яка має сильний суспільний резонанс, зокрема й у парламенті, також тому, що в Бразилії проживає майже мільйон українців. Саме тому уряд так рішуче налаштований допомогти Україні та Росії знайти дипломатичний вихід — принаймні досягти припинення бойових дій, щоби створити умови для ширших мирних домовленостей”, – сказав дипломат.

Коментуючи безрезультатність попередніх домовленостей у врегулюванні російсько-української війни, посол Бразилії зауважив, що, можливо, потрібна нова, стабільніша домовленість із новими учасниками — не лише європейськими.

“Європейські партнери — ключові, так, але потрібні й ті, хто може ефективно вести діалог з обома сторонами та викликати довіру. Ми віримо в діалог, а не в ізоляцію. Відсторонення сторін від переговорів ніколи не приведе до миру”, – переконаний де Мелло Відал.

Читайте також: Глава МЗС Німеччини: Розмови Путіна про мир сьогодні – це чиста насмішка і знущання

Як повідомляв Укрінформ, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сільва заявив, що двічі розмовляв з очільником Кремля Володимиром Путіним, щоб переконати його розпочати мирні переговори щодо України.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.