Connect with us

Політика

ПАРЄ у жовтні ухвалить резолюцію про українських журналістів у російському полоні

Published

on



Незабаром у ПАРЄ відбудуться треті слухання щодо полонених РФ журналістів, а восени буде готова та винесена на голосування окрема резолюція з цієї теми. 

Про роботу над цим документом Укрінформу розповіла його авторка та доповідачка з цього питання в Асамблеї, народна депутатка Євгенія Кравчук.

«Я, як авторка резолюції, працюю з українськими журналістами, з громадянським суспільством, з ІМІ (Інститут масової інформації – ред.), із міжнародними організаціями, і вже найближчим часом відбудуться треті слухання по цій темі. На минулих виступав наш правозахисник і колишній полонений Максим Буткевич, на слуханнях під час цієї сесії тримав слово Комісар справ людини Ради Європи Майкл О’Флаерті. І ми говорили про злочини як проти журналістів, так і проти самих медіа», – розповіла Кравчук.

Вона сподівається, що в резолюцію вдасться внести конкретні імена незаконно ув’язнених. 

«Так, я сподіваюся, що будуть перелічені імена, бо це важливо, щоб люди не забували про тих, хто в російських тюрмах. Як і про те, що українські журналісти попали в цей полон через те, що вони казали світові правду про війну Росії проти України», – додала вона.

У резолюції наполягатимуть на активнішій ролі міжнародних організацій, які мають право на доступ до в’язнів, та на посиленні тиску на РФ в цьому питанні. 

«По-перше, це заяви про посилення тиску, дипломатичного тиску на Російську Федерацію. Ми сподіваємося на більш активну роль міжнародних організацій, гуманітарних організацій Червоного Хреста, бо в них є мандат іти і перевіряти, в яких умовах перебувають полонені. І ми бачили, що, наприклад, до Вікторії Рощиної ніхто не прийшов і не перевірив, в яких умовах вона знаходилась, і як її довели до смерті в російському полоні», – поділилась Кравчук.

Читайте також: У російському полоні лишаються щонайменше 33 українських журналісти

На її думку, у той час, коли йдеться про початок мирних переговорів, про шлях до миру, «передумовою має бути звільнення всіх військовополонених, повернення вкрадених українських дітей та звільнення усіх цивільних, які незаконно утримує Росія в полоні, в тюрмах».

Нагадаємо, саме на цьому акцентували увагу на слуханнях комітету культури, науки, освіти і медіа під час цієї весняної сесії ПАРЄ у Страсбурзі. Зокрема, Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті, що взяв участь у засіданні, виступив з промовою, в якій заявив, що РЄ буде наполягати на тому, щоб свобода журналістів була інтегрована як центральна складова на шляху до миру. 

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2024 про полонених журналістів, серед яких багато так званих громадянських журналістів, які фіксували злочини російської влади в окупованому Криму, вперше окремо згадали в резолюції ПАРЄ.



Джерело

Політика

Генсек ООН після ракетного удару по Сумах закликав до тривалого припинення вогню в Україні

Published

on



Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, дізнавшись про ракетний удар російських збройних сил по Сумах, закликав до тривалого припинення вогню в Україні та підтвердив підтримку організації значущих зусиль щодо справедливого, міцного та всеосяжного миру.

Про це йдеться у заяві речника генерального секретаря ООН Стефана Дюжарріка, передає Укрінформ.

«Генеральний секретар був глибоко стривожений і шокований, дізнавшись про ракетний удар російських збройних сил по Сумах, Україна, у неділю, 13 квітня, у результаті якого, як повідомляється, загинуло щонайменше 34 людини, у тому числі двоє дітей, і ще майже 100 зазнали поранень», – йдеться у повідомленні.

Речник констатує, що атака у Вербну неділю та на початку Страсного тижня продовжує руйнівну серію подібних нападів на українські міста та селища протягом останніх тижнів, що призвело до жертв серед цивільного населення та масштабних руйнувань.

Генеральний секретар підкреслив, що «напади на цивільних осіб і цивільні об’єкти заборонені міжнародним гуманітарним правом, і що будь-які такі напади, де б вони не відбувалися, повинні бути негайно припинені».

«Генеральний секретар знову закликає до тривалого припинення вогню в Україні та підтверджує підтримку ООН значущих зусиль щодо справедливого, міцного та всеосяжного миру, який повністю підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та відповідних резолюцій ООН», – наголосив речник генсека.

Читайте також: Трагедія в Сумах свідчить про повну зневагу Росії до миру та до життя людей – МЗС Фінляндії

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня російські війська вдарили по центру Сум двома балістичними ракетами. Кількість загиблих унаслідок російського удару зросла до 34, зокрема – двоє дітей. Також повідомлялося про 120 постраждалих, серед них – 15 дітей.

Балістичні ракетами типу «Іскандер-М/KN-23» випустили розрахунки 112-ї та 448-ї бригад армії РФ.

Фото: ЕРА



Джерело

Continue Reading

Політика

Україна досі не отримала системи Patriot, обіцяні під час Вашингтонського саміту НАТО

Published

on



Президент Володимир Зеленський заявив, що системи Patriot, які обіцяли ще під час Вашингтонського саміту НАТО, досі не надійшли до ЗСУ, й підкреслив, що Україна готова купувати Patriot у США, кожен з яких коштує близько 1,5 млрд доларів.

Про це глава держави повідомив в інтерв’ю CBS news, передає Укрінформ.

«У нас недостатньо систем протиповітряної оборони. Я вдячний всім партнерам за те, що вже нам давали. (…) Але, коли під обстрілами ракет діти гинуть і дорослі, всіх шкода. Всі люди. Чесно, я не розумію, чому ми не можемо домовитись про додаткові системи Patriot. Тим більше, що домовленість така на ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні була. І ми так і не отримали ті додаткові системи Patriot», – розповів Зеленський, відповідаючи на запитання, чому українським військовим не завжди вдається відбивати російські балістичні удари.

Він наголосив, що питанні Patrio Україна «готова на будь-який формат».

Читайте також: Зеленський запевнив, що Україна готова платити за пакети американської допомоги

«Питання не в грошах і деякі європейські партнери готові допомагати фінансово, щоб ми могли отримати відповідні дороговартісні системи. Але Сполучені Штати кажуть, що сьогодні немає можливості, але водночас вони передають такі системи, наприклад, Ізраїлю. Я не про те, що Ізраїлю це не потрібно. Але якщо ми справедливі партнери, невже не можна знайти можливість захистити Україну?» – зауважив Президент.

Він також повідомив, що сьогодні одна система Patriot коштує близько 1,5 мільярда доларів. Для того, аби прикрити «певні українські міста» їх потрібно принаймні 10.

Читайте також: Україні потрібні 10 систем Patriot: Зеленський звернувся до учасників «Рамштайну» із Кривого Рогу

Як повідомляв Укрінформ, ювілейний 75-й саміт НАТО відбувся у Вашингтоні у липні минулого року. Одним з головних питань порядку денного саміту було нарощування військової допомоги для України та зміцнення системи стримування й оборони самого Альянсу. Участь у роботі саміту взяв Президент України Володимир Зеленський.

Успіхами України, досягнутими під час саміту НАТО, є рішення з посилення протиповітряної оборони п’ятьма системами Patriot, а також щорічні фінансові зобов’язання, передбачені безпековими угодами, які сягають 40 мільярдів доларів.



Джерело

Continue Reading

Політика

В Європі висловили співчуття Україні через удар РФ по Сумах

Published

on



У Європі висловили свої співчуття українцям і засудили російський удар по Сумах.

Про це європейські політики написали у соцмережах, передає Укрінформ.

«Жахливі кадри з Сум сьогодні вранці, коли жителі міста зібралися на Вербну неділю, але були зустрінуті російськими ракетами. Жахливий приклад того, як Росія посилює атаки, в той час як Україна прийняла безумовне припинення вогню. Мої думки сьогодні з українським народом», – написала Висока представниця ЄС із зовнішніх відносин і політики безпеки Кая Каллас.

Молдовська лідерка Майя Санду заявила, що її країна сумує разом з Україною через загибель людей у Сумах.

«Сьогодні вранці, коли люди зібралися на молитву, Росія здійснила бомбардування Сум, в результаті чого загинули і були поранені мирні жителі. Молдова сумує разом з Україною і закликає посилити протиповітряну оборону, щоб врятувати життя», – написала Санду.

Вона наголосила, що «агресор має бути притягнутий до відповідальності», і «такому злу немає виправдання».

Очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна також висловив свої співчуття.

«У світі не вистачає слів, щоб описати нелюдськість і зло Росії. Наші серця з Україною. Щирі співчуття всім, хто постраждав від атаки в Сумах», – написав Цакхна.

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова назвала сьогоднішній удар РФ по Сумах ще одним воєнним злочином і висловила співчуття родинам загиблих.

«Сьогодні ми прокинулися ще одним жахливим ранком. Я нажахана від підступності росіян. Сьогодні вони здійснили чергову масовану атаку на мирних жителів», – написала Матерова.

Вона додала, що дві балістичні ракети влучили в центр Сум саме тоді, коли люди збиралися на месу з нагоди святкування Вербної неділі.

«Це жахлива трагедія. Напад на парафіян церкви у Вербну неділю – це воєнний злочин. Схоже, для росіян немає нічого святого – ні церков, ні українських дітей. Європа посилює тиск на Росію і всіляко підтримує Україну. Настав час для всього світу прокинутися», – написала дипломатка.

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс назвав атаку російської армії по Сумах «варварським актом» і висловив співчуття родинам загиблих і поранених.

«У той час як християни святкують Вербну неділю, Росія знову вбила десятки невинних цивільних осіб в Україні. Цей варварський акт показує, що Росія не хоче миру. Латвія підтверджує свою підтримку України та справедливого миру», – написав Рінкевичс.

Прем’єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас також відреагував на атаку армії РФ по Сумах, наголосивши на нелюдяності режиму російського диктатора Володимира Путіна.

«Немає слів, щоб описати жорстокість і нелюдяність путінського режиму, що вкотре нагадує про його справжню сутність і наміри. Віра в те, що серед них – мир, є пасткою», – йдеться у дописі литовського прем’єра.

Президент Литви Гітанас Науседа коментуючи удар Росії по Сумах закликав світ застосувати силу, аби «зупинити цих варварів».

«Ще один мерзенний російський воєнний злочин – цього разу у самому центрі Сум. Це ляпас усім, хто прагне і бажає миру. Цивілізований світ повинен застосувати силу, щоб зупинити цих варварів, які вбивають мирних жителів і дітей», – написав він.

Науседа додав, що «у цю годину болю» Литва підтверджує свою непохитну відданість підтримці України та Президента Володимира Зеленського, доки не буде досягнуто справедливого миру.

Тим часом президент Європейської ради Антоніу Кошта висловив обурення ударом РФ по Сумах у неділю.

«Я обурений злочинною ракетною атакою Росії на центр міста Суми. Росія продовжує свою кампанію насильства, вкотре демонструючи, що ця війна існує і триває лише тому, що Росія так вирішила», – написав Кошта.

Він запевнив, що Євросоюз «буде завжди підтримувати героїчний народ України», та наголосив на потребі притягнення до відповідальності винних у цих атаках.

Посольство Італії в Україні відреагувало на удар армії РФ по місту Суми у неділю, засудивши продовження «жахливого російського насильства».

«Висловлюємо співчуття і рішуче засуджуємо продовження жахливого російського насильства. Ми підтримуємо Україну у пошуках миру», – заявили у посольстві.

Тим часом прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні прокоментувала «новий жахливий і боягузливий російський напад» у Сумах, заявивши, що це суперечить будь-якому прагненню до миру, яке просуває президент США Дональд Трамп.

«Я рішуче засуджую це неприйнятне насильство, яке суперечить будь-якому реальному прагненню до миру, яке просуває президент Трамп, і яке щиро підтримує Італія разом з Європою та іншими міжнародними партнерами», – йдеться у заяві Мелоні, оприлюдненій на сайті уряду Італії.

Вона також висловила «найщиріші співчуття» жертвам, їхнім родинам та всьому українському народу.

«Ми продовжимо працювати, щоб зупинити це варварство», – запевнила Мелоні.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн прокоментувала російську атаку на місто Суми, назвавши цей напад «варварським».

«Сьогодні вранці російська жорстокість знову завдала удару, вбивши чоловіків, жінок і дітей у місті Суми. Варварський напад, який став ще більш огидним, оскільки люди мирно зібралися, щоб відсвяткувати Вербну неділю», – йдеться у дописі фон дер Ляєн.

Очільниця Єврокомісії заявила, що сьогоднішня атака Росії у Сумах є «похмурим нагадуванням» про те, що «Росія була і залишається агресором, який грубо порушує міжнародне право».

«Необхідно терміново вжити рішучих заходів для забезпечення припинення вогню. Європа продовжуватиме звертатися до партнерів і зберігати сильний тиск на Росію, доки не припиниться кровопролиття і не буде досягнуто справедливого і тривалого миру на умовах, запропонованих Україною», – наголосила фон дер Ляєн.

Вона також запевнила, що Європа підтримує Україну та Президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Сибіга закликав партнерів рішуче відреагувати на ракетний удар Росії по Сумах

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня російські загарбники вдарили по центру Сум двома балістичними ракетами. Відомо вже про 24 загиблого та про 84 поранених.

Глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що усім міжнародним партнерам буде передана інформація про завданий вранці 13 квітня удар Росії по Сумах, усі штаб-квартири закликають до рішучої реакції на цей злочин.

Фото: ДСНС



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.