Одеса
Перейменування вежі Пушкіна в Аккерманській фортеці на Одещині

Вежа Пушкіна. Фото: Борис Мавлютов, Власна робота
Аккерманська фортеця, у Білгороді-Дністровському на Одещині, поступово звільняється від імперських найменувань. Одним із кроків стало прибирання назви “вежі Пушкіна”, яка не мала під собою ніякого історичного підґрунтя.
Про це повідомляють журналісти “Суспільного”.
Читайте також:
Деколонізація фортеці
У рамках деколонізації з фортеці прибрали низку російськомовних вказівників та вивісок. Особливу увагу привернула так звана “вежа Пушкіна”. Свого часу її так назвали через те, що відомий російський поет провів в ній одну ніч під час мандрівки Бесарабією. На одній зі світлин споруди зберігся напис про цей факт. Усе тому, що місцеві фотографи намагалися зробити свої роботи привабливішими для продажу, тому підписували їх вигаданими історичними коментарями. Фахівці запевняють: це не мало бути підставою, для надання вежі імені Пушкіна.
“Ця історія є брехнею. Пушкін дійсно відвідував Білгород-Дністровську фортецю під час подорожі Бессарабією в грудні 1821 року, але пробув в ній зовсім недовго. Споруда без опалення, пора року дуже морозна, тож ночівля була неможливою. Після окупації території румунами про царських фотографів ніхто не згадував, тож вигадка про ніч Пушкіна у фортеці закріпилася”, — каже історик Вадим Поздняков.
Аккерманська фортеця
Аккерманська фортеця — історико-архітектурна пам’ятка та найбільша фортеця України. Була споруджена за часів Пізнього середньовіччя (XIII — XV століття) на місці руїн античного поліса Тіра. Розташована в м. Білгород-Дністровський Одеської області. Вона розділена внутрішніми стінами на кілька дворів, які могли бути самостійними фортифікаційними об’єктами. Цитадель її розташована на території Гарнізонного двору, що має площу близько двох гектарів. За часів Середньовіччя у різні періоди фортецею користувалися генуезці, Молдовське князівство, румуни та османи.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про скандал через вказівники в Одесі. А також про вимогу активістів прибрати мурал з Пушкіним.
Одеса
Правоохоронець на Одещині вивозив чоловіків за кордон у військовій формі

Прикордонник дивиться в горизонт. Фото ілюстративне: ДПСУ
Правоохоронець на Одещині за гроші вивозив чоловіків за кордон у військовій формі. Проте його викрили під час одержання грошей від одного з клієнтів.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Читайте також:
Подробиці справи
За даними слідства, правоохоронець приєднався до злочинної групи, яка організовувала нелегальні “тури” для ухилянтів. Маючи інформацію про систему охорони кордону, він забирав клієнтів на авто, переодягав їх у військову форму та провозив через блокпости, пояснюючи, що везе колег на службу. Далі висаджував чоловіків у місці, звідки вони могли безперешкодно перейти кордон. За свої послуги організатори схеми брали по 6 тисяч доларів США з особи, частина з яких йшла правоохоронцю. Фігуранта затримали після отримання чергової оплати.
Яке покарання загрожує
Правоохоронцю повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 369-2 КК України (переправлення осіб через державний кордон та одержання неправомірної вигоди). Йому загрожує до 9 років позбавлення волі.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про священника, який допомагав втекти за кордон, але його затримали. А також про схему переправлення у ПМР.
Одеса
Затори на кордонах з Одещиною

Затор біля Паланки. Фото: скриншот
У вівторок, 2 квітня є великі затори на трасі Одеса — Рені. На прикордонних пунктах пропуску до Молдови час від часу збираються черги, але дорога майже вільна.
Про це Новини.LIVE дізналися з картографічного вебсервісу Google Maps.
Читайте також:
Затори до Молдови
У бік пункту пропуску “Паланка — Маяки — Удобне” наразі є 2 значні затори перед пунктом пропуску. Простояти в тягнучці доведеться більше ніж півтори години. Спостерігається рух автівок і біля “Старокозаче — Тудора”, проте траса на цій ділянці не перенавантажена. На КПП “Рені — Джурджулешть” великих черг не зафіксовано.
Затори до Румунії
На найближчому до Румунії поромному переході пункт пропуску “Орлівка — Ісакча” час очікування — близько години, оскільки автівок там небагато. Проте час від часу спостерігаються невеликі скупчення машин біля каналу Кофа (через ремонтні роботи). Біля пункту пропуску “Орлівка” наразі дорога вільна.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про проблемну дорогу, яку відремонтують протягом семи місяців. А також про документи, які необхідно взяти з собою у Молдову.
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика7 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство6 днів ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Суспільство1 тиждень ago
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA
-
Відбудова6 днів ago
У НАЗК чекають єдиного закону про відбудову і відновлення