Суспільство
Перша дівчинка з протезом вище коліна, яка здійснила спуск гірськолижною трасою і встановила рекорд, з Херсонщини Анонси

Днями 8-річна Марина, яка є першою дитиною, протезованою в Україні через військову травму, у супроводі тренера спустилася з гірськолижної траси довжиною до 50 метрів.
Як розповіли в Національній дитячій спеціалізованій лікарні (НДСЛ) “Охматдит“, пацієнткою якої була Марина, спуск тривав 46 секунд.
“Це національний рекорд, який фіксується Книгою світових рекордів. Вітаємо нашу неймовірну Маринку з таким вагомим досягненням”, – додали в НДСЛ.
У лікарні зазначили, що на лижі дівчинка стала лише місяць тому. Проте за короткий проміжок часу встигла полюбити цей вид спорту та вже досягти успіху.
“Цінною підтримкою для дитини стали її сімʼя, друзі, співробітники Охматдиту та, звичайно, тренер Василь Леськів, який навчив її не лише кататися, а й вірити у свої сили та не боятися нових викликів”, – розповіли в “Охматдит”.
Фото: НДСЛ “Охматдит”/Фейсбук
Марина родом із Херсонщини. У травні 2022 року, внаслідок російського обстрілу, вона втратила ніжку. Тоді снаряд влучив у її будинок. Так дівчинка потрапила до столичного Охматдиту на лікування. Тут досі проходить реабілітацію, займається з психологом, продовжує звикати до протеза та здійснювати свої мрії.
“Пропри все пережите, Маринка не здається перед труднощами та впевнено йде до своєї мети – стати гонщицею. Зараз вона активно займається різними видами спорту, обожнює футбол, їздить на велосипеді, стрибає на батутах, навчилася плавати, а тепер ще й катається на лижах”, – додали в закладі.
Читайте також: ТОП 10 досягнень українських спортсменів у 2024 році
Історія Марини, вважають лікарі, – це приклад для кожного. Вони пишаються тим, що Охматдит став частинкою її життєвого шляху до відновлення та звершень й бажають дівчинці впевнено йти назустріч своїм мріям.
“Вона є взірцем неймовірної сили та доказом того, що немає нічого неможливого”.
Суспільство
Уряд розподілив кошти на зарплати педагогам до кінця року

Кабінет міністрів ухвалив рішення про перерозподіл освітньої субвенції для вчасних виплат заробітних плат педагогам у вересні – грудні цього року.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ.
«Також сьогодні уряд ухвалює два рішення для української освіти. Розподіляємо близько 35 млрд грн освітньої субвенції для вчасних виплат заробітних плат педагогам у вересні – грудні поточного року», – поінформував він.
За даними постійного представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука, здійснено перерозподіл освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам Вінницької Закарпатської, Запорізької, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Чернівецької областей в обсязі 32 млн 480,1 тис. гривень. Також здійснено розподіл освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на вересень-грудень 2025 року.
Водночас внесені зміни до Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, якими визначено, що до обсягу освітньої субвенції для всіх місцевих бюджетів та приватних закладів загальної середньої освіти (без урахування обсягів освітньої субвенції обласним бюджетам, передбачених на Оплату простою педагогічних працівників) на січень – серпень 2025 року застосовується коефіцієнт 0,89, на вересень – грудень 2025 року – 0,97.
Крім того, уряд ухвалив рішення про розподіл понад 158 млн грн на модернізацію шкільних харчоблоків.
Як повідомляв Укрінформ, 2 липня Кабмін розподілив 185 млн грн для модернізації харчоблоків у школах 12 регіонів.
Суспільство
Верховний суд відмовив у задоволені скарги щодо “Мерседеса” матері митника з Одещини Анонси

Верховний суд відмовив у задоволені Касаційної скарги щодо конфіскації автівки Mercedes-Benz G 400d матері начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області Андрія Морару.
Відповідну постанову Верховний суд ухвалив 9 липня.
Сам митник наполягав, що його набула право власності на автомобіль законно, купивши його власні заощадження, які вона накопичувала протягом 25 років. Видача нею довіреності на зазначений транспортний засіб на його ім’я та на ім’я його дружини не є тотожним праву розпорядження таким майном. Наголошував на тому, що його матір не повинна доводити для яких цілей придбавалося майно, чи могла вона його використовувати, чи передавати в користування третім особам.
Раніше Верховний суд відмовив у зупинці виконання рішення про конфіскацію автівки Mercedes-Benz G 400d матері начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області Андрія Морару.
Андрія Морару звільнили з посади. У березні Касаційний цивільний суд залишив без руху скаргу адвокатів матері начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області Андрія Морару щодо її Mercedes-Benz G 400 d.
Судді вирішили, що Касаційна скарга від не відповідає зазначеним вище вимогам процесуального закону. Зокрема заявник, на думку суддів, узагальнено посилався на неправильне застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, а також на правові висновки Верховного Суду, проте не зазначав конкретних підстав касаційного оскарження, що унеможливило відкриття касаційного провадження.
У червні 2024 року ДБР викрило посадовців міграційної служби, які хотіли заробити на іноземцеві. Серед затриманих був й Андрій Морару.
Після цього ВАКС розпочав розгляд справи щодо конфіскації автомобіля Mercedes-Benz. Автівка вартістю понад 5 мільйонів гривень належить матері посадовця Одеської митниці Андрія Морару, яка навіть не має водійських прав.
У березні 2025 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила в силі рішення щодо конфіскації автомобіля Mercedes-Benz G400 D, яким користувався керівник управління міграційного контролю Державної міграційної служби в Одеській області Андрія Морару.
Посадовець оформив розкішний позашляховик вартістю 5,7 мільйона гривень на свою матір у 2023 році.
Проте, ні його зарплата, ні офіційні доходи матері не дозволяли таку покупку. Суд визнав, що автомобіль був придбаний за кошти незрозумілого походження, і постановив передати його у власність держави.
Суспільство
На Ізмаїльщині подовжать та відновлять три автобусні маршрути

В Ізмаїльському районі через зростання потреб місцевих мешканців мають намір подовжити два автобусні маршрути від Ізмаїла до найвіддаленіших сіл Суворовської громади та поновити один маршрут через село Ліски Кілійської громади. Про це повідомили в Ізмаїльській районній військовій адміністрації, передає «Бессарабія INFORM».
Так, у Суворівській громаді автобусний маршрут Ізмаїл-Кирнички планують подовжити до села Острівне, а Ізмаїл – Катлабуг – до села Старі Трояни через населені пункти Приозерне та Дзинілор.
Також вирішується питання щодо відновлення маршруту Кілія-Вилкове (через село Ліски) після приведення у проїзний стан автодороги Т-16-07 на ділянці Кілія-Ліски-Вилкове.
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів
-
Війна1 тиждень ago
Кремль залучить інженерні війська Лаосу для розмінування в Курській області
-
Війна1 тиждень ago
У Дніпропетровській області боїв з ворогом не відбувається
-
Відбудова1 тиждень ago
Мінімальну зарплату будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили удвічі
-
Усі новини1 тиждень ago
їм понад 300 000 років (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
астронавт NASA з орбіти зробила знімок дивної червоної блискавки (фото)
-
Війна5 днів ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Політика1 тиждень ago
Португальська декларація ПА ОБСЄ: основні пункти