Одеса
Пляжний сезон в Одесі 2025 під час війни — чи безпечно, що думають українці

Люди на пляжі. Фото: Новини.LIVE
Попри війну, Одеса — як і багато інших міст на півдні України — готується до літа. А з ним традиційно пов’язаний туристичний сезон. Але чи доречно його відкривати зараз, коли загроза обстрілів зберігається щодня?
Журналісти Новини.LIVE поспілкувалися з жителями міста та дізналися, що вони думають із цього приводу.
Реклама
Читайте також:
Ми чекаємо на всіх
Багато хто з опитаних не відкидає ідею відкриття туристичного сезону навіть за умов воєнного стану. Вони вбачають у цьому не лише економічну необхідність, а й спосіб зберегти дух міста. Адже Одеса завжди була привітною, відкритою і глибоко пов’язаною з морем. Туризм тут — це більше ніж галузь, це частина міської ідентичності.
“Ну так, звісно я підтримую прийдешній туристичний сезон. Можливо, прям не на пляжі купатись. А просто морем подихати. Ми чекаємо на всіх тут”, — ділиться Арміне.
Фото: Новини.LIVE
Без гучних вечірок
Разом з тим не всі одесити готові сприймати відкриття сезону в повному обсязі. Частина мешканців наголошує на тому, що в умовах війни доречніше говорити про тихий відпочинок, а не про нічні клуби та гучні розваги. Замість гламурного формату вони бачать сенс у створенні доступу до моря, спокійних прогулянок і атмосфери психологічного розвантаження.
“Ну, напевно, так. Якщо люди потребують цього. Можна не відкривати Ібіцу чи Ітаку, а ось дати доступ людям до моря, щоб вони могли дихати, щоб вони могли насолоджуватися. Ось це можна. А те, що зараз відкриті клуби і різні розважальні комплекси — це ж не для людей, що мешкають в Одесі, а більше для туристів”, — каже Наталія.
Фото: Новини.LIVE
Потрібно жити
Частина опитаних чітко висловлюється на користь відкриття сезону, не приховуючи того, що війна — це не привід повністю зупиняти життя. Вони наголошують: одесити й так уже звикли до нової реальності, тож відкриття сезону — це просто ще один крок у напрямку адаптації. Їх не лякає сам факт небезпеки — вони скоріше говорять про необхідність жити, працювати та відпочивати, попри все. І це не безтурботність, а радше життєвий інстинкт.
“Звісно, постійні обстріли заважають. Ну так що ж тепер не жити, чи що? Так що я вважаю, що потрібно відкривати”, — каже Лада.
Страшно, але потрібно
Є й ті, хто відчуває суперечливі емоції. З одного боку, страх і невизначеність, з іншого — любов до міста і бажання поділитися ним з іншими. Ці люди не заперечують складності моменту, але не хочуть перетворювати Одесу на закриту територію. Вони не ідеалізують ситуацію, але вірять у силу людського контакту та відкритість як терапію. Для них важливо, щоб інші бачили Одесу такою, якою вона є — навіть у війні.
“Ну, як війна покаже. Нам самим тут страшнувато. Ну, туристи, звісно, народ непередбачуваний. Але ми дуже любимо свою Одесу, тому хай приїжджають люди, дивляться, знайомляться з нею. Ми її безумно любимо”, — ділиться Тетяна.
Фото: Новини.LIVE
Питання безпеки
Є думки, які прямо пов’язують відкриття туристичного сезону з економічною доцільністю. Підприємці, власники готелів, кафе, сувенірних крамниць — усі вони потребують відновлення потоку клієнтів, інакше бізнес просто не витримає. Але навіть за такого підходу ключовим лишається питання безпеки.
“Я вважаю, що потрібно просто збільшувати кількість бомбосховищ. Але, якщо ми не відкриємо сезон в Одесі, на які кошти будемо жити? Я маю на увазі підприємців, ФОПи і власників бізнесів, саме які спеціалізуються на курортних штучках”, — зазначає Анастасія.
Фото: Новини.LIVE
Попри загрози, одесити не хочуть перетворювати своє місто на виключно прифронтову зону. Для когось туристичний сезон — це надія на нормальність, для когось — питання економіки, а для інших — спосіб зберегти Одесу живою. Але всі погоджуються: безпека має йти поряд із будь-яким відкриттям.
Раніше ми писали, про ціни на відпочинок у Затоці на Одещині. А також про те, чим може здивувати туристична Одеса сьогодні.
Одеса
Жертви та поранені внаслідок удару по полігону на півдні України – Братчук про те, що військові ЗСУ нехтували сигналами тривоги

Запуск ракети “Іскандер-М”. Фото ілюстративне: Defense Express
Жертв та постраждалих внаслідок удару по військовому полігону на півдні можна було уникнути. Однак деякі службовці ЗСУ не зреагували на сигнали повітряної тривоги належним чином, що призвело до трагедії.
Про це повідомив речник Української добровольчої армії Сергій Братчук в ефірі День.LIVE.
Реклама
Читайте також:
Нехтування правилами безпеки
Речник Української добровольчої армії Сергій Братчук наголосив на важливості особистої відповідальності кожного військового під час повітряної загрози. За його словами, тривога була оголошена, однак не всі службовці належно відреагували, тому й опинилися у зоні ураження.
“Це сумнозвісний людський фактор. На жаль, не всі до кінця виконали те, що були зобов’язані зробити. Саме це призвело до того, що люди загинули. Хоча всі статути Збройних сил завжди пишуться кров’ю, про це необхідно пам’ятати”,— каже Сергій Братчук.
Сергій Братчук також додав, що цивільні теж не завжди адекватно реагують на сигнали повітряної тривоги, та нагадав про необхідність проходити в укриття під час атак.
Атака на полігон на півдні
Вчора, 22 червня, ворог завдав удару ракетою “Іскандер-М” по тренувальному полігону однієї з механізованих бригад Сухопутних військ на півдні. У цей час там проводилися заняття з військовослужбовцями. Внаслідок атаки троє осіб загинули, ще 11 отримали поранення.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про вибухи, які сьогодні лунали на Одещині. А також про те, що в нашому місті збудують укриття в гімназії за 66 мільйонів.
Одеса
Росія атакувала ліцей у Білгород-Дністровському на Одещині – під завалами шукають людей

Запуск ракети. Фото ілюстративне: ipress
Сьогодні, 23 червня, Росія атакувала місто Білгород-Дністровський на Одещині балістичною ракетою. В результаті було зруйновано навчальний заклад, вже відомо про двох загиблих, під завалами шукають людей.
Про це повідомляє очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Реклама
Читайте також:
Атака на навчальний заклад
В результаті атаки балістичною ракетою на Одещину був зруйнований навчальний заклад у місті Білгород-Дністровський. Двоє людей загинуло, відомо про щонайменше дванадцятьох поранених. Троє постраждалих у важкому стані. Під завалами ще можуть бути люди — дорослі з викладацького складу, тому вже розпочато пошукові заходи. Дітей, на щастя, в ліцеї не було, оскільки вони перебувають на літніх канікулах.
Наразі триває ліквідація наслідків удару.
“Ворог атакував місто Білгород-Дністровський балістикою. Робота з ліквідації наслідків та пошуки вже ідуть”, — йдеться у повідомленні очільника Одеської ОВА Олега Кіпера.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про потужні вибухи, які сьогодні почули мешканці Одещини. А також про те, яким чином можна було уникнути жертв та постраждалих під час вчорашньої атаки на полігон ЗСУ на півдні України.
Одеса
Атака на навчальний заклад на Одещині – реакція президента Зеленського

Володимир Зеленський. Фото: сайт президента України
Володимир Зеленський назвав ракетний удар по ліцею на Одещині божевільним та висловив свої співчуття рідним загиблих. Президент України наголосив на тому, що РФ навмисно обрала ціллю саме навчальний заклад.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Реклама
Читайте також:
Атака на ліцей
В результаті ракетної атаки ліцей був повністю зруйнований. На думку Володимира Зеленського, цей обстріл був демонстративним та безжальним. У зв’язку з цим президент України закликав світову спільноту посилити санкції проти Росії та тиск на країну-агресора.
“Жоден із таких російських ударів не є випадковим — російська армія точно знає, куди бʼє. І це — демонстративні удари. Керівництво Росії не збирається змінюватись, не збирається зі своєї волі завершувати війну. Саме тому потрібне реальне та болісне для Росії посилення тиску й санкцій”, — написав Володимир Зеленський.
Володимир Зеленський також додав, що якщо не буде примусу Росії до миру, доведеться думати про захист ліцеїв, лікарень та звичайних житлових будинків і в інших країнах Європи.
Атака на навчальний заклад
В результаті атаки балістичною ракетою на Одещину був зруйнований навчальний заклад у місті Білгород-Дністровський. Двоє людей загинуло, відомо про щонайменше дванадцятьох поранених. Троє постраждалих у важкому стані. Під завалами ще можуть бути люди — дорослі з викладацького складу, тому вже розпочато пошукові заходи. Дітей, на щастя, в ліцеї не було, оскільки вони перебувають на літніх канікулах.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про атаку на Одещину балістичною ракетою. А також про те, яким чином можна було уникнути жертв та постраждалих під час вчорашнього обстрілу полігону ЗСУ на півдні України.
-
Усі новини7 днів ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика7 днів ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика7 днів ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини6 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня