Connect with us

Суспільство

Подарунки на мільйон та зарплата: хто з ректорів Херсона та Миколаєва отримав найбільше Анонси

Published

on


Керівники найрейтинговіших вишів Херсона та Миколаєва задекларували мільйони гривень доходів за 2024 рік  з зарплат, бізнесу, пенсій і навіть подарунків. 

Центр публічних розслідувань проаналізував декларації ректорів вишів Херсона та Миколаєва, які увійшли до ТОП-10 рейтингу Освіта.ua.

У 2024 році найбільший задекларований дохід серед них мав керівник Херсонського державного університету Олександр Співаковський — 2,1 млн грн. Основну частину суми — 1,1 млн грн — склала заробітна плата. Додатково він задекларував 233,9 тис. грн інших доходів та 650 тис. грн у вигляді половини грошового подарунка від доньки Євгенії Співаковської (загальна сума подарунка — 1,3 млн грн).

Ректор Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Леонід Клименко задекларував за 2024 рік 1,694 млн грн. З них 900 тис. грн — зарплата, 277,9 тис. грн — пенсія. Крім того, він продав автомобіль Mitsubishi Outlander за 500 тис. грн, а згодом купив новий — за 650 тис. грн.

Близьку суму задекларував ректор Миколаївського національного аграрного університету В’ячеслав Шебанін — 1,645 млн грн у 2024 році. З них зарплата склала 1,1 млн грн, пенсія — 283,3 тис. грн. 

Ректор Миколаївського національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова Євген Трушляков задекларував 781,9 тис. грн зарплати та 277,9 тис. грн пенсії — разом трохи більше мільйона гривень. 

Олена Чепелюк, очільниця Херсонського національного технічного університету, задекларувала 789 тис. грн доходу. Основну частину становила зарплата — 685,3 тис. грн. Крім того, вона отримала подарунок — 40,2 тис. грн — від, ймовірно, сина Максима Чепелюка. 

Юрій Кирилов, керівник Херсонського державного аграрно-економічного університету, задекларував 710,1 тис. грн у 2024 році. З них 531,4 тис. грн — основна зарплата, 141,9 тис. грн — за сумісництвом, ще 36,7 тис. грн — додаткові виплати. 

Віктор Гусєв, ректор Херсонської державної морської академії, задекларував 594,1 тис. грн доходу. Основна частина — 501 тис. грн — це зарплата, ще 37,9 тис. грн надійшли від компанії Marlow Navigation. 

Найменший дохід серед ректорів задекларував Валерій Будак, керівник Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського — 507,5 тис. грн у 2024 році. З них 336,5 тис. грн — зарплата, 136,3 тис. грн — пенсія, 27,6 тис. грн — довічна плата за звання академіка НАПН України. 

Отже у 2024 році більшість керівників херсонських та миколаївських найрейтинговіших вишів отримують основні доходи від заробітної плати. Однак деякі з них мають й інші джерела доходу.

Інфографіка ЦПР

У 2024 році найбільший родинний дохід задекларував ректор ХДАЕУ Юрій Кирилов — 6,4 млн грн. Основну суму, 5,7 млн грн, заробила його дружина Оксана Нікітіна від бізнесу. У 2023 році вона отримала 1,5 млн грн доходу та 2,2 млн грн від продажу київської квартири.

Родина ректора ХДУ Олександра Співаковського задекларувала 3,5 млн грн. Дружина отримала понад 582 тис. грн зарплати, майже 195 тис. грн пенсії та частину грошового подарунка від доньки. У 2023 році дохід родини сягав 4,3 млн грн.

Сім’я Леоніда Клименка (ЧНУ ім. П. Могили) задекларувала 2 млн грн, з яких 318 тис. грн — дохід дружини. Торік їхній дохід складав 1,3 млн грн.

Подружжя Шебаніних (Миколаївський НАУ) задекларувало 1,8 млн грн, з яких 167 тис. грн — внесок дружини. У 2023 році — 1,7 млн грн.

Сім’я ректора НУК ім. адмірала Макарова Євгена Трушлякова отримала 1,6 млн грн. Дружина — майже 547 тис. грн. Це на 100 тис. грн більше, ніж у 2023 році.

Родина ректорки ХНТУ Олени Чепелюк — 907 тис. грн. Чоловік і донька сумарно заробили близько 118 тис. грн. Торік — 644 тис. грн.

Родина Віктора Гусєва (ХДМА) — 696 тис. грн. Дружина заробила близько 102 тис. грн. У 2023-му — 560 тис. грн.

Найменше задекларувала родина ректора МНУ ім. В. Сухомлинського Валерія Будака — 593,5 тис. грн. Дружина — 86 тис. грн. У 2023 році їхній дохід був удвічі більшим.
 


Ірина Глухова



Джерело

Суспільство

Виконавча директорка Всесвітньої продовольчої програми ООН відвідала Ізюм

Published

on



Місто Ізюм на Харківщині відвідала виконавча директорка Всесвітньої продовольчої програми ООН Сінді Маккейн.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук.

“Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) – один із наших ключових гуманітарних партнерів. Учора разом із виконавчою директоркою WFP Сінді Маккейн відвідали місто Ізюм, що на Харківщині. Команда WFP відіграє важливу роль у підтримці мешканців прифронтових територій – там, де потреби найгостріші. Пані Сінді мала змогу на власні очі побачити масштаб гуманітарних викликів, з якими щодня стикається Україна”, – розповіла Верещук.

Вона відзначила, що гуманітарне реагування на прифронтових територіях – у постійному фокусі Офісу Президента.

Читайте також: Керівник програми ООН: Розмінування України триватиме десятиліттями, перший етап – п’ять років

Як повідомляв Укрінформ, українські громадяни з вразливих категорій продовжать отримувати додаткові виплати від Всесвітньої продовольчої програми ООН до кінця липня. Зокрема, додаткові виплати здійснюються для пенсіонерів, осіб без права на пенсію та людей з інвалідністю. Завдяки цій програмі понад 315 тис. українців щомісячно отримують близько 216 млн грн.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Скандальна фірма з Миколаївщини виграла 30 мільйонів з бюджету Херсонщини Анонси

Published

on


На Херсонщині майже 30 мільйонів гривень на ремонт автодороги можуть дістатися компанії, яка фігурує в кримінальній справі щодо розтрати бюджетних коштів. На тендер подалася лише одна фірма, яка знизила ціну лише на 0,2% від мінімального кроку торгів.

Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на систему закупівель Prozorro.

Тендер оголосила державна установа “Місцеві дороги Херсонщини” на початку червня. Йдеться про ремонт ділянки дороги Заградівка — Кочубеївка — Давидів Брід — Калинівське — Бобровий Кут вартістю 29,2 мільйона гривень. Завершити роботи мають до кінця 2025 року.

Скриншот: Prozorro

Проєкт передбачає вирівнювання узбіч і укосів, ліквідацію промоїн, укріплення узбіч, улаштування водовідвідних канав, встановлення стовпчиків та очищення мостів і труб.

Аукціон мав відбутися 17 червня, однак участь у ньому взяла лише одна компанія, яка запропонувала виконати роботи за 29,14 мільйона гривень — із мінімальним зниженням вартості на 63 тисячі гривень, тоді як крок торгів мав становити щонайменше 292 тисячі.

Згідно з інформацією сервісу YouControl, ТОВ “Дорбут 777” було зареєстроване у 2018 році в смт Доманівка на Миколаївщині, а власником є Арман Казарян. Компанія фігурувала в кримінальному провадженні щодо ймовірної розтрати бюджетних коштів у змові з київським комунальним підприємством і ТОВ “СК “Автострой”. Слідство вважає, що підрядники могли вносити неправдиві дані в офіційну звітність, аби отримати оплату за фактично невиконані роботи.

Скриншот: Prozorro

За інформацією слідства, ТОВ “Дорбут 777” у 2021–2022 роках отримало від різних замовників, серед яких служби автодоріг Миколаївської, Одеської та Полтавської областей, понад 88,8 мільйона гривень. А з 2019 року компанія загалом виграла держпідрядів на понад 264 мільйони гривень.

Також переможцем 64-мільйонного тендеру на ремонт дороги в Херсонській області стала компанія, що фігурувала у кримінальних провадженнях і підозрюється у змові та розкраданні бюджетних коштів. Ця фірма вже отримала державні підряди на понад 7 мільярдів гривень, більшість з яких — без проведення конкурсів.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Виготовляла вибухові пристрої для терактів на Одещині: СБУ затримала агентку РФ – Новини Одеси

Published

on


Жінці загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Контррозвідка Служби безпеки затримала в Одеській області ще одну агентку російської воєнної розвідки. На замовлення окупантів жінка виготовляла саморобні вибухові пристрої (СВП) для терактів на півдні України.

Про це повідомили в спресслужбі Служби безпеки України.

Встановлено, що ворожі завдання виконувала 36-річна безробітна з Білгород-Дністровського, яку агресор завербував через Телеграм-канали з пошуку «легких грошей».

За матеріалами справи, спочатку агентка отримувала від куратора геолокації схронів, з яких діставала пластид. Потім зловмисниця працювала з вибухівкою в орендованій квартирі: «підсилювала» її гайками та приєднувала до СВП мобільні телефони для дистанційного підриву.

Готові засоби ураження фігурантка закладала до схованок, координати яких отримувала від російського гру. За наявною інформацією, такі схованки з СВП призначалися для інших ворожих агентів, які погоджувалися на виконання терактів.

Однією із закладок фігурантки скористалася 21-річна переселенка з Донеччини. У січні цього року на замовлення рф вона готувала підриви біля адмінбудівлі ЗСУ та припаркованого поруч авто на Одещині.

Тоді терористку затримали одразу після закладки СВП поблизу об’єктів. Дізнавшись про це, агентка, що виготовляла СВП, «залягла на дно». Утім, контррозвідники СБУ все одно вийшли на слід фігурантки і затримали.

Під час обшуків у неї вилучено телефон із доказами роботи на ворога. 

Слідчі СБУ повідомили затриманій про підозру за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб).

Зловмисниця перебуває під вартою без права внесення застави. Їй загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.



Дізнайтесь головні новини Одеси першими в и .





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.