Політика
Польща і Нідерланди підписали меморандум про оборонну співпрацю: разом допомагатимуть Україні

Міністри оборони Польщі і Нідерландів Владислав Косіняк-Камиш і Рубен Брекельманс підписали у понеділок меморандум про оборонну співпрацю між обома країнами.
Глави оборонних відомств обох країн підписали двосторонній документ у присутності прем’єр-міністрів обох країн Дональда Туска і Діка Схоофа, передає кореспондент Укрінформу.
Після церемонії підписання меморандуму під час брифінгу для ЗМІ Туск подякував нідерландському колезі за добру організацію саміту НАТО в Гаазі і підкреслив важливість підписаного сьогодні меморандуму про оборонну співпрацю.
«Якщо йдеться про наші ОПК, то співпраця між ними є зразковою. Якби в усій Європі так виглядала співпраця між союзниками, то можна було би бути значно далі у реалізації проєктів, що стосуються оборони обох країн і Європи загалом», – підкреслив Туск.
Він висловив задоволення з приводу того, що після підписання оборонних угод з Францією та Великою Британією Польща підписала також «важливий документ» з Нідерландами.
Глава польського уряду підкреслив, що Варшава і Амстердам тісно співпрацюють у контексті російсько-української війни.
«Нідерланди і Польща мають дуже схожу позицію практично в усіх питаннях, і наша співпраця дала силу і багато можливостей Україні, аби вона могла й надалі захищатися від російської агресії. Дякую за це, оскільки, як знаєте, збереження суверенної України безпосередньо є питанням безпеки Польщі», – наголосив Туск.
Зі свого боку Схооф звернув увагу, що товарообмін між обома країнами сягнув 14 млрд євро на рік, і є багато можливостей для посилення двосторонньої співпраці у таких сферах як енергетика, штучний інтелект, виробництво напівпровідників.
Він також наголосив на важливості спільного меморандуму про оборонну співпрацю, який підписано у Варшаві.
«Нинішній меморандум дозволить Польщі і Нідерландам спільно вести мову про зброю й оснащення, військові технології, логістику і навчання військ, наприклад, у формі спільних тренувань», – наголосив Схооф.
Він висловив переконання, що нідерландські і польські компанії мають значні можливості щодо створення сильних і стабільних ланцюгів поставок в оборонній промисловості.
Прем’єр Нідерландів також підкреслив, що Польща є одним з «найголовніших стовпів» підтримки для України у світі. Він додав, що Нідерланди і Польща й надалі разом співпрацюватимуть у питанні надання допомоги Україні.
Як повідомляв Укрінформ, союзники по Альянсу включатимуть військову допомогу, яку надають Україні, в загальні витрати на оборону, що визначаються в рамках усього Альянсу.
Політика
Зеленський підбив підсумки Конференції з відновлення у Римі

Конференція з відновлення України, що проходила у Римі, стала, зокрема, майданчиком для домовленостей щодо зміцнення української оборони.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Президент України Володимир Зеленський у Фейсбуці.
“Конференція, присвячена відновленню України, стала водночас майданчиком для захисту нашої держави, зміцнення Сил оборони України та розвитку виробництва зброї. Є важливі домовленості і для нашої оборони, і для нашого відновлення. Передусім – ППО та виробництво усіх типів дронів, зокрема дронів-перехоплювачів”, – зазначив Зеленський.
Зокрема він заявив про наближення угод, що забезпечать Україні нові системи ППО та ракети до них. Норвегія та Німеччина готові допомогти із закупівлею систем Patriot. Крім того, укладена нова угода із Великою Британією щодо постачання 5 тис. ракет для перехоплення ворожих дронів.
Зеленський також акцентував на нових інвестиціях у виробництво зброї. А одним із питань на зустрічі коаліції охочих у Римі були кошти для української армії.
Зеленський також назвав продуктивними зустрічі з представниками США. “Важливо, щоб підтримка України продовжувалась, а тиск на Росію ставав сильнішим. Саме це є ключовими передумовами миру: продовжувати війну має стати справді боляче для агресора. Розраховуємо на сильні санкційні кроки”, – додав він.
Як повідомлялося, у межах Конференції з відновлення України у Римі було підписано близько 200 угод та меморандумів на загальну суму 11 млрд євро.
10-11 липня у Римі відбулася Конференція з відновлення України. Захід спільно організовано урядами Італії та України.
Фото: ОП
Політика
Санду закликала передати Україні більше засобів ППО після атаки РФ

Президентка Молдови Мая Санду після масованої атаки РФ по українських містах у ніч на 12 липня закликала передати Україні більше засобів протиповітряної оборони.
Як передає Укрінформ, про це вона написала у соцмережі Х.
«Жорстока ніч в Україні. Росія обстріляла Львів, Луцьк та Чернівці, де загинули мирні жителі. Це щоденний терор. Будинки перетворилися на руїни. Україні терміново потрібно більше засобів протиповітряної оборони. Більше підтримки. Кожна затримка коштує життя», – наголосила Санду.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 12 липня під російською атакою перебували міста по всій Україні, росіяни запустили 26 крилатих ракет і 597 дронів.
Унаслідок комбінованої атаки на Львів пошкоджені будинки, дитячий садок, десятки автівок, горіла покрівля нежитлової будівлі. Повідомлялося про дев’ятьох постраждалих, серед яких 11-річний хлопчик.
У Чернівцях внаслідок російської атаки загинули двоє людей.
Фото: Facebook/Maia Sandu
Політика
Сибіга та прем’єр Хорватії обговорили у Дубровнику підтримку України

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович обговорили у Дубровнику підтримку України.
Про це глава української дипломатії повідомив у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Я подякував прем’єр-міністру Хорватії за його принципову позицію щодо підтримки України та оперативну підготовку нещодавнього 14-го пакету військової допомоги. Підтримка Хорватії у розмінуванні, оборонному виробництві та допомога нашим ветеранам сприяє безпеці не лише України, а й усієї Європи», – йдеться у дописі Сибіги.
За його словами, під час зустрічі з Пленковичем вони зосередилися на наступних кроках для зміцнення України та збільшення ціни війни для агресора, зокрема шляхом посилення трансатлантичного політичного та санкційного тиску.
Окрім цього, Сибіга провів зустріч зі своїм молдовським колегою Міхаєм Попшоєм. «Україна цінує участь президентки Маї Санду у нещодавньому саміті в Одесі та тристоронній зустрічі президентів України, Молдови та Румунії. Ми домовилися про подальші контакти в цьому тристоронньому форматі на рівні міністрів закордонних справ», – йдеться у дописі глави української дипломатії.
Також в ході зустрічі Сибіга і Попшой зосередилися на спільному прогресі України та Молдови на шляху вступу до ЄС.
«Наша спільна інтеграція до ЄС є найефективнішим способом забезпечення миру, безпеки та процвітання, а також запобігання спробам Росії дестабілізувати регіон», – зазначив глава МЗС України.
Як повідомлялося, 11-12 липня у хорватському Дубровнику проходить політичний форум за участю представників низки країн.
-
Відбудова1 тиждень ago
Уряд цьогоріч виділив ₴3,6 мільярда на відбудову та розвиток Донеччини
-
Війна1 тиждень ago
в ОВА повідомили кількість загиблих і постраждалих внаслідок атаки — фото
-
Політика1 тиждень ago
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України
-
Події1 тиждень ago
Репера P. Diddy виправдали за найважчими звинуваченнями, але йому все ще загрожує 20 років тюрми
-
Політика1 тиждень ago
Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО
-
Усі новини1 тиждень ago
Курйози — жінка переїхала мешкати у підземний бункер — фото, відео