Connect with us

Відбудова

Понад 20 мільйонів українців отримали підтримку через фонд Світового банку URTF

Published

on



Програма Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (Ukraine Recovery, Reconstruction and Reform Trust Fund – URTF) Світового банку надала допомогу більш як 20 мільйонам українців.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України, передає Укрінформ.

Заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова та регіональний директор Світового банку Боб Сом провели засідання, під час якого представники відомства, Світового банку та 17 країн-донорів обговорили результати роботи фонду URTF та пріоритети його подальшої діяльності в Україні.

“URTF залишається критично важливим інструментом для України, який дозволяє уряду оперативно залучати партнерське фінансування. Прозорість та підзвітність у впровадженні ініціатив, що фінансуються завдяки міжнародній співпраці, є ключовим пріоритетом для України”, – зазначила Зикова.

Читайте також: Юрист пояснив, чому важливо подати у Міжнародний реєстр збитків якомога більше заяв

Зауважується, що цільовий фонд URTF до кінця 2024 року зібрав 2 млрд дол. США донорських коштів, причому 1,2 млрд дол. вже спрямовано на реалізацію проєктів. Завдяки цій грантовій підтримці Україна додатково змогла залучити ще 6,2 млрд дол. на відбудову, відновлення та впровадження реформ.

У межах програми підтримку отримали 20 млн українців, серед яких 87 тисяч домогосподарств отримали компенсації на ремонт пошкоджених війною будинків (проєкт HOPE у житловому секторі); 3,5 млн громадян відновили електропостачання, а 1,5 млн – теплопостачання завдяки поставкам критично важливого обладнання.

Також 6,3 млн осіб отримали послуги з охорони психічного здоров’я та медичні обстеження, 5,2 млн дітей були вакциновані, а 33 тисячі фермерів отримали доступ до пільгового фінансування.

Завдяки проєкту PEACE на підтримку спроможності України надавати державні послуги 13 млн осіб вчасно отримали виплати соціальної допомоги. А проєкт LEARN в освіті дозволив 380 тисячам школярів скористатися покращеною освітою, а 12 тисячам дітей у віддалених районах – отримати безкоштовний транспорт.

“Надзвичайно важливою була підтримка Світового банку у сфері енергетики. За виділені кошти ми змогли отримати необхідні трансформатори та критично важливе обладнання для відновлення електропостачання. Це допомогло пройти нам складні періоди відключень влітку, восени та взимку минулого року», – наголосила Зикова.

Читайте також: Роботи з відновлення Охматдиту мають завершитися до початку холодів 2025 року – Ляшко

Як повідомляв Укрінформ, представники Мінекономіки та Світового банку домовились про подальше фінансування та розширення програми RISE, а також співпрацю у розробці інвестиційної й промислової стратегій та підтримці іпотечних програм в Україні.

Фото: Міністерство фінансів України



Джерело

Відбудова

на Херсонщині за тиждень видали житлових сертифікатів на ₴15 мільйонів

Published

on



За тиждень у Херсонській області видали житлових сертифікатів на 15 мільйонів гривень.

Про це під час брифінгу повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає Укрінформ.

«Жителі Херсонщини продовжують користуватися державною програмою єВідновлення», – каже Прокудін.

За його словами, упродовж тижня, що минув, отримали 44 нові звернення – 21 родині призначили 3,8 млн грн компенсацій за пошкоджене житло. Також іще 27 людей зможуть придбати нові оселі. Загальна сума виданих житлових сертифікатів – 15 млн грн.

Читайте також: Світовий банк надасть Україні ще $84 мільйони для виплат за програмою «єВідновлення»

Як повідомляв Укрінформ, станом на 21 квітня у Херсонській області від початку року 118 людей отримали за програмою «єВідновлення» житлові сертифікати на суму понад 142 мільйони гривень.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Громада на Миколаївщині шукає партнерів для відбудови ліцею, у який РФ влучила шістьма ракетами

Published

on


Прифронтова Березнегуватська громада на Миколаївщині шукає партнерів для відбудови зруйнованого академічного ліцею, у який армія РФ влучила шістьма ракетами.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив Березнегуватський селищний голова Сергій Бойко.

«Всього у громаді пошкоджені або зруйновані внаслідок обстрілів та бойових дій 40 соціальних об’єктів, 17 з яких – це заклади освіти. Серед них академічний ліцей, який повністю зруйнований – туди влучило шість ракет і він не підлягає відновленню. Наразі ми шукаємо партнерів, які б допомогли нам збудувати нову школу на 414 дітей. Для цього потрібно 546 млн грн. Сама громада таке будівництво не потягне. Але ми вже власним коштом виготовили проєкт», – розповів Бойко.

Фото Алли Мірошниченко

Також, за його словами, наразі тут коштом місцевого бюджету відбудовують дві загальноосвітні школи – Мурахівську та Березнегуватську №1.

Зараз вже відновили дитячий садочок, планують до 1 вересня відкрити початкову школу. Партнери обіцяли допомогти облаштувати модульне укриття.

«Медичні заклади теж зазнали руйнувань. Тому зараз наші зусилля також зосереджені на відбудові лікарні. Роботи тривають завдяки державній субвенції на умовах співфінансування з місцевим бюджетом», – додає очільник громади.

Він також звертає увагу на ще одне проблемне питання – вкрай поганий стан доріг між населеними пунктами. Під час повномасштабного вторгнення по них рухалася військова техніка, тому наразі це лише напрямки.

Читайте також: Пишний окреслив ключові напрями інвестування для відбудови України

«Ми намагаємося самотужки лагодити комунальні дороги, які пролягають у межах селища Березнегувате і ведуть до життєво-важливих установ. Проте у нас є дорога державного значення, яка потребує капремонту, але на неї не вистачає коштів. Зараз у держави інші пріоритети», – резюмує Бойко.

Як повідомлялося, вісім громад-форпостів Миколаївщини, серед яких і Березнегуватська, отримали партнерів з тилових громад регіонів України у рамках Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», які допоможуть їм з відновленням.

Перше фото: uc.od.ua



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Широківській громаді на Миколаївщині розпочали демонтаж зруйнованої обстрілами школи

Published

on



У Широківській громаді на Миколаївщині за підтримки міжнародних партнерів розпочали демонтаж зруйнованої під час обстрілів школи.

Про це у Фейсбуці повідомила Миколаївська ОВА, передає Укрінформ.

“24 квітня представники посольства Данії, Програми розвитку ООН, Миколаївської обласної військової адміністрації та місцевої влади відвідали зруйновану ворогом школу у Широківській громаді. За підтримки партнерів розпочато процес демонтажу навчального закладу, що стало першим кроком до будівництва нової школи”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі за підтримки Програми розвитку ООН (ПР ООН), відбувається розчищення завалів і підготовка території до майбутнього будівництва нової сучасної школи. Цей процес є важливим кроком до відновлення повноцінного освітнього середовища в громаді.

Зараз діти у Широківській громаді навчаються у тимчасовому освітньому просторі.

Сільський голова Широківської громади Сергій Пересунько подякував партнерам та всім, хто допомагає відновленню громади.

Читайте також: У Харкові ще не відновлені після обстрілів 256 шкіл і дитсадків

Після огляду місця демонтажу відбулася робоча зустріч у Широківській сільській раді з представниками ПР ООН та місцевої влади, де було обговорено подальші кроки щодо відбудови школи та потреби громади.

Як повідомлялося, у 2022 році російські війська знищили будівлю Широківської школи прямим влучанням з авіації.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.