Connect with us

Відбудова

Понад 8 тисяч будинків у Харкові зруйновані, однак планувати відбудову міста треба вже зараз

Published

on


Після закінчення війни Харків матиме план глобальної відбудови, однак вже зараз треба вирішувати насамперед проблеми в енергетиці, щоб люди могли повертатись, коли настане мир.

Про це міський голова Харкова Ігор Терехов розповів кореспонденту Укрінформу на полях міжнародного бізнес-форуму з економічної стійкості в Люксембурзі.

«Ми розуміємо, що війна закінчиться. І нам дуже важливо, щоб ми були повною мірою готові. Дуже багато потрібно зробити для того, щоб повернути людей. Тому насамперед зараз ми говоримо про енергетику. Це сьогодні найважливіше питання, яке є по місту Харків. Ми чудово розуміємо, що без енергетики не буде життя. І ми дуже багато зробили, починаючи з 2022 року. Я ділитимусь тут нашим досвідом, оскільки, як ви бачили, попри дуже важкі очікування, ми змогли пройти зиму більш-менш спокійно», – розповів міський голова, наголосивши, що енергетична система міста продовжує працювати, не зважаючи на щоденні обстріли.

За його словами, це відбувається завдяки підтримці міжнародних партнерів, з якими потрібно пропрацювати також проєкти на майбутнє.

«Я буду говорити з заступником голови Європейського інвестиційного банку. І для нас це дуже важливо. Тому що ми маємо із собою цілий портфель проєктів, які ми сьогодні втілюємо в життя, незважаючи на війну. Це і будівництво метрополітену, і закупка рухомого складу, купівля електробусів. Але головне, про що я хочу домовитися, про фінансування відбудови житла», – поділився Терехов.

Читайте також: На Харківщині за сертифікатами «єВідновлення» придбали 977 квартир і будинків

За його словами, ідеться про залучення кредитних коштів на відбудову, оскільки разом з урядом Німеччини вже створена програма щодо муніципального житла.

«Ми сьогодні працюємо разом з урядом Німеччини, з нашими партнерами з Нюрнберга по створенню програми щодо будівництва муніципального житла. Нам ще потрібно прийняти на рівні Верховної Ради певні правки в законопроєкти. І це дуже важливо. Але муніципальне житло – це те, що нам дасть можливість сьогодні самостійно будувати житло і давати його людям», – підкреслив міський голова.

Він нагадав, що німецькі архітектори розробляють генеральний план міста Харків, участь у цьому бере також архітектурне бюро фонду лорда Нормана Фостера. Що стосується відбудови та повернення інвесторів після війни, то закладати основи потрібно саме зараз.

«Ми чудово розуміємо, що безпосередньо сьогодні, під обстрілами, ніхто не прийде з найпотужніших інвесторів в Харків. Але саме зараз ми закладаємо фундамент майбутнього. І вони всі зацікавлені, щоб побачити, порахувати, поспілкуватися. Щоб вкладати кошти вже маючи перший контакт, побачивши наші проєкти власні очі», – додав Терехов.

Станом на сьогодні чимало західних інвесторів допомагають Харкову з вирішенням нагальної проблеми – заміни вікон.

Читайте також: В Україні реалізують ініціативу ПРООН із розчищення відходів руйнувань

«Кожен великий приліт – це практично тисяча вікон, як мінімум. Станом на сьогодні в нас зруйновано або мають пошкодження 8 200 будинків. Серед них – і приватні, і офісні, і житлові. Порахуйте, скільки потрібно вікон. Ми працюємо з міжнародними фондами, з підприємцями, бо вікна нам потрібні сьогодні», – додав мер Харкова.

Як повідомляв Укрінформ, мер Харкова Ігор Терехов просить швидше декриміналізувати статтю про використання гуманітарної допомоги комунальними підприємствами.

Фото надані Катериною Мостової



Джерело

Відбудова

В Одесі визнали аварійною багатоповерхівку, в яку 1 травня влучив російський дрон

Published

on


В Одесі 16-поверховий житловий будинок, в який 1 травня влучив російський дрон, визнали аварійним, його мешканців відселяють.

Про це в Телеграмі повідомили в Одеській міськраді, передає Укрінформ.

«За висновками експертного обстеження та міської комісії Техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС), будівля визнана аварійною та потребує тимчасового відселення для проведення протиаварійних робіт», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що гроші на відновлення будинку виділять на позачерговій сесії 13 травня.

Читайте також: Атака дронів на Одесу: пошкоджені 11 будинків і 56 квартир, четверо поранених – у лікарнях

Мешканцям будинку запропонували скористатися міською програмою компенсації оренди житла. Також Київська районна адміністрація продовжує збір документів для надання мешканцям пошкоджених квартир матеріальної допомоги з міського бюджету на відновлення вікон та дверей. Окрім того, людям надаються консультації щодо отримання компенсації за державною програмою єВідновлення.

Як повідомляв Укрінформ, російські загарбники у ніч проти 1 травня атакували Одесу ударними безпілотниками, є пошкодження цивільної інфраструктури, спалахнули пожежі. Зокрема, в 16-поверховому будинку постраждали три поверхи, а триповерховий будинок не підлягає відновленню.

Фото: Телеграм/Одеса.Офіційно



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Італія виділить понад €60 мільйонів на відбудову Одещини

Published

on



Уряд Італії виділить кошти на відновлення архітектурних пам’яток в Одесі, а також на будівництво лікарні у місті та ремонт зрошувальних систем в області.

Про це у Фейсбуці повідомила перша заступниця міністра розвитку громад та територій Альона Шкрум, передає Укрінформ.

За її словами, три угоди підпишуть на конференції з відновлення України, яка пройде 10-11 липня у Римі.

Йдеться про грантову угоду на 27,5 млн євро на відновлення архітектурних пам’яток в Одесі. Це будівля філармонії, палац Потоцьких, палац Абази та Одеський літературний музей.

Також до підписання готуються кредитна угода на будівництво за 30 млн євро нового корпусу обласної дитячої лікарні в Одесі і грантова угода на 6,1 млн євро – на реконструкцію зрошувальних систем в Одеській області.

Читайте також: Проєктом будівництва ТЕЦ в Одесі на RDFпаливі зацікавились корейці

«Ці три проєкти – частина нашого великого пакету по Одещині, над яким ми працюємо в рамках Меморандуму з Італією. Усі деталі погоджено, всі кроки пройдено – попереду важливий момент підготовки і підписання», – додала Шкрум.

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі у Спасо-Преображенському соборі, який постраждав унаслідок ракетного удару в липні 2023 року, за гроші Італії відремонтують котельню.

Фото: Фейсбук Альона Шкрум



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Японія передала Україні автомобілі та обладнання для обстеження мостів і доріг

Published

on


Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) передало Державному агентству відновлення обладнання для обстеження транспортної інфраструктури.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.







Японія передала Україні автомобілі та обладнання для обстеження мостів та доріг Фото: mindev.gov.ua

Зокрема, передано високоточне обладнання для обстеження транспортної інфраструктури, насамперед зруйнованих мостів, а також спеціалізовані автомобілі, які будуть використовуватись для обстеження автомобільних доріг державного значення.

Читайте також: Україна отримає від Японії близько $3 мільярдів кредиту, який погасять із доходів від заморожених активів РФ

Крім того, передбачене також надання навісного обладнання для цих автомобілів.

У пресслужбі уточнили, що обладнання передається в межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції, який JICA реалізовує спільно з Мінрозвитку.

Як повідомлялось, з початку 2023 року Україна та Японія домовилися про виділення (зокрема, в межах проєктів JICA) понад 700 млн дол. на потреби відновлення.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.