Connect with us

Суспільство

Пристрасті за Жванецьким: як Інститут національної пам’яті сколихнув Одесу :: Інтент :: Суспільно-політичне видання:: Регіональна мережа якісної журналістики

Published

on


Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті встановила, що географічні об’єкти, назви юридичних осіб та об’єктів права власності, пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені радянському та російському письменникові-сатирику Михайлу Жванецькому, належать до символіки російської імперської політики. 

 В Акценті Інтента розібралися по суті у цьому питанні.

За словами експертів, творча діяльність Жванецького не пов’язана з розвитком української культури, водночас цілком відповідає визначенню русифікації. Також йдеться і про позицію письменника щодо анексії Криму. Спочатку він нібито підтримував українців, однак пізніше встиг зробити по цьому питанню і неоднозначні висловлювання. Також він брав участь у пропагандистських проєктах держави-агресора, зокрема він відвідував тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим. 


Кирило Бойко



Джерело

Суспільство

Виробник дронів «Генерал Черешня» розповів, як диверсанти ФСБ намагалися його вбити у 2024 році

Published

on


“Це мій перший день народження після замаху. Його могло б і не бути. Мені досі неприємно говорити на цю тему. І я довго мовчав, оскільки тривало слідство. Але зараз, коли інформація потрапила в медіа і до мене почали масово звертатися журналісти, вважаю за потрібне розповісти публічно. 10 червня 2024 року – день, коли я отримав друге життя. Вранці диверсійна група під керівництвом кураторів ФСБ РФ намагалася вбити мене у центрі мого рідного Запоріжжя“, – написав Акопян.

За його словами, причиною замаху є активна волонтерська діяльність та допомога Силам оборони України.

Акопян наголосив, що залишився живим лише завдяки працівникам силових структур Запорізької області.

“Вони не тільки попередили терористичний акт, але й затримали виконавців замаху “на гарячому”. Я безмежно вдячний кожному, хто брав участь у цій операції”, – додав Акопян.

Після цього він з міркувань безпеки був змушений виїхати із Запоріжжя і вивезти виробництво FPV-дронів.

Як пишуть ЗМІ з посиланням на матеріали слідства, ключовий звинувачений – Михайло Дорожко. У грудні 2023 року (вже після початку співпраці з ФСБ) був призначений до Запорізької міської виборчої комісії представником від “Слуги народу”.

Читайте також: У Дніпрі та Краматорську СБУ затримала двох російських агентів, які стежили за Силами оборони

За даними судового реєстру, було відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 28, ч.2 ст.111 КК України (державна зрада), та ч.1 ст. ст. 258 КК України (терористичний акт).

Як повідомляв Укрінформ, 1 травня був скоєний напад на волонтера Стерненка, він дістав вогнепальне поранення. Шевченківський райсуд Києва заарештував підозрювану до 29 червня.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одесі відкривають фестиваль на честь 610-річчя міста Анонси

Published

on



 Фестиваль під назвою “Одесі 610” триватиме в місті п’ять днів: з 17 по 21 травня у виставковому просторі Національної спілки художників України на вулиці Торговій.

Про важливість просвітництва, справжню історію міста та об’єднання мистецтва, історії та культури в єдину програму в етері “Інтент. Інсайт” поговорили із кураторкою фестиваля Вікторією Кравченко та одним з лекторів та членів оргкомітету, народним художником України Анатолієм Кравченком.

Це вже другий такий захід в Одесі. Торік виставка картин одеських художників присвячена історії міста та написаних до 600-річчя першої письмової згадки про Кочубіїв, який згодом став Хаджибеєм та був  перейменований Катериною II в Одесу відбувалася в Одеському літературному музеї 18 та 19 травня. 

Річ у тім, що 19 травня 1415 року – день першої писемної згадки польським істориком Яном Длугошем порту Кочубіїв, який існував на місці сучасної Одеси. Його 12-томна праця латиною “Історія Польщі” була написана в середині 15 століття і видана друком в 1614 році. Російська пропаганда понад два століття стверджувала, що Одеса була заснована саме російською імператрицею Катериною II, але це, як наполягають історики не, так. 

Щороку 2 вересня в Одесі святкують День міста. Ця дата є суперечливою, як і вік самого міста. Офіційно Одесі у 2022 році виповнилося 228 років, проте є думка, що дату заснування міста слід відміряти з першої згадки про фортецю Хаджибей, на місці якої стоїть місто. Тоді Одесі було б вже понад 600 років, і дату заснування довелося б змінити.

Щотижня Інтент.Інсайт розглядає одну проблем, яка турбує українців й порушує актуальні питання та намагається розв’язати конкретні проблеми.  Так в етері 6 травня обговорили невідворотність подорожчання води в Одесі із керівником інформаційного центру “Інфоксводоканалу” Сергієм Чабаном.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Рашисти заявили, що нібито знищили в Одеській області український ОТРК “Сапсан”

Published

on


Вчора росія атакувала Одеську область великою кількістю ракет, що було дуже незвично, як для цілей десь в полі біля Татарбунарів. Сьогодні в Міноборони рф заявили, що нібито знищили український ракетний комплекс “Сапсан” з балістичними ракетами, який проходив випробування. Також нібито було знищено комплекс ПВО NASAMS, який прикривав випробування.
 

 
Рятувальники ДСНС в Одеській області усю ніч ліквідовували пожежу на фермерському господарстві після ракетного обстрілу. Ніякої вторинної детонації на опублікованому відео з місця події немає, як і військової техніки.
 





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.