Connect with us

Політика

Путін заявив, що згоден на перемир’я, але є умови

Published

on



Президент РФ Володимир Путін заявив, що Москва згодна з пропозицією припинити бойові дії в Україні, однак висунув умови.

Про це він сказав на спільній пресконференції з Олександром Лукашенком, передає Укрінформ із посиланням на російську службу ВВС, передає Укрінформ. 

«Ми згодні з пропозиціями припинити бойові дії, але ця пропозиція має бути такою, яка б призвела до довгострокового миру і усунула першопричини війни», – сказав Путін, розпочавши зі слів подяки президенту США Дональду Трампу.

Путін заявив, що Трамп — не єдиний зі світових лідерів, хто приділяє увагу конфлікту в Україні та перерахував лідерів усіх п’яти країн БРІКС.

Також Путін сказав, що Росія в принципі підтримує припинення вогню на 30 діб, але є “нюанси”. Одним із таких нюансів він назвав “становище” української армії в Курській області, яке він описав як “оточення”. Він наголосив, що є ще безліч інших нюансів, пов’язаних із припиненням бойових дій та контролю за цим, і їх потрібно детально обговорювати зі США.

Водночас Путін заявив, що хоче гарантій, що під час перемир’я Україна не проводитиме мобілізацію, не проводитиме підготовку і не отримуватиме зброю і це нібито має призвести до довгострокового миру.

Також Путін не відкидає, що обговорить питання перемир’я з президентом США Дональдом Трампом.

Як повідомлялося, у Саудівській Аравії відбулися переговори між представниками України та США. За їхніми результатами українська делегація підтримала пропозицію США щодо встановлення повного припинення вогню на 30 днів по всій лінії фронту. Такий режим може бути продовжено за взаємною згодою сторін за умови схвалення та одночасного виконання цих умов Російською Федерацією. Радник Путіна з питань безпеки і ключовий перемовник щодо миру Юрій Ушаков розкритикував домовленість США та України щодо перемир’я, заявивши, що це “не що інше, як тимчасовий перепочинок для українських військових”. 

А речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Росія розглядає заяви США та України за підсумками переговорів у Джидді як публічну риторику, “Москва не орієнтується на них”.



Джерело

Політика

Європейські дипломати у Львові висловили політичну підтримку спецтрибуналу для Росії

Published

on


Міністри закордонних справ та інші представники держав-учасниць Коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України привітали завершення технічної роботи над проєктами необхідних для цього правових інструментів.

Про це йдеться у заяві учасників зустрічі у Львові 9 травня, передає Укрінформ.

«Ми підтверджуємо критичну важливість Спеціального трибуналу у здійсненні правосуддя шляхом притягнення до відповідальності тих, хто несе найбільшу відповідальність за цей найтяжчий міжнародний злочин, скоєний проти України… Ми підтверджуємо нашу незмінну відданість процесу створення Спеціального трибуналу в рамках Ради Європи, якнайшвидшому початку його діяльності та підтримці його ефективного функціонування», – зазначили представники Коаліції держав.

Читайте також: Присутність міністрів МЗС країн ЄС у Львові свідчить про непохитну солідарність із Україною – Каллас

Вони підкреслили центральну роль Ради Європи у створенні Спеціального трибуналу, визнали значний внесок Європейської комісії та Європейської служби зовнішньої діяльності і закликали інші держави та міжнародні організації приєднатися до їхніх зусиль та активно сприяти діяльності Спеціального трибуналу.

Представники Коаліції також поінформували, що наступним кроком на шляху до формалізації створення Спецтрибуналу в межах Ради Європи буде засідання Комітету міністрів Ради Європи в Люксембурзі 13-14 травня.

Заява була узгоджена в присутності високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каї Каллас та комісара Європейського Союзу з питань демократії, правосуддя, верховенства права та захисту прав споживачів Майкла Мак-Грата.






Зустріч у Львові міністрів закордонних справ ЄС / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ

Як наголосила глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас, агресія Росії не повинна залишитися без покарання, і саме тому створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України є вкрай важливим.

“Цей трибунал забезпечить притягнення до відповідальності найбільш відповідальних за агресію проти України. Кожен сантиметр цієї війни задокументовано. Ми живемо в епоху інформації – все задокументовано, і немає місця для безкарності. Агресія Росії не може залишитися безкарною, тому створення цього трибуналу надзвичайно важливе. Я дякую всім тим країнам, які зробили свій внесок. А також я запрошую всі інші країни, які стоять на боці миру та справедливості, приєднатися до цих зусиль”, – сказала вона під час спільної пресконференції з Премʼєр-міністром Денисом Шмигалем та міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою за підсумками неформальної зустрічі глав МЗС країн Євросоюзу у Львові.

Читайте також: ЄС оголосив про намір виділити майже €1,9 мільярда на військову підтримку України – Шмигаль

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив на пресконференції, що Україна очікує на лаві підсудних російських політиків, які віддавали накази про початок здійснення неспровокованої агресії проти України.

“Україна ніколи не пробачить злочинів, які Росія зробила на нашій території з нашими людьми, з нашими містами. Ми не зможемо забути ані Бучу, ані Ізюм, ні Маріуполь, ні Кривий Ріг, ні Суми… Ці злочини відбуваються з першого дня і до сьогодні. І це неможливо забути ні нашому поколінню, ні наступним. Коли ви питаєте, чи український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків — звичайно, ми будемо очікувати і будемо все для цього робити”, – сказав він.

Шмигаль нагадав, що сьогодні органи прокуратури реєструють конкретні воєнні злочини та осіб, до них причетних. За його словами, в органах прокуратури у провадженні перебувають справи по більш ніж 190 тисячах таких злочинів.

Водночас прем’єр зауважив, що інструменти Міжнародного кримінального суду не дають Україні легальної підстави для засудження самого злочину воєнної агресії — прийняття рішення про здійснення неспровокованої агресії Росії проти України, яке ухвалювало вище політичне керівництво РФ.

Глава уряду висловив вдячність європейським партнерам за підтримку ідеї створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Як повідомляв Укрінформ, заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра поінформувала, що у 2025 році може бути побудована юридична база для роботи спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Початок роботи очікується вже наступного року.



Джерело

Continue Reading

Політика

У День Європи важливо бути в Україні

Published

on



Новий міністр закордонних справ ФРН Йоганн Вадефуль своїм візитом в Україну разом з європейськими колегами хоче засвідчити солідарність з українцями і готовність допомагати у протистоянні російській агресії.

Про він сказав на відео, оприлюдненому в соцмережі Х, передає Укрінформ.

Глава німецького МЗС повідомив, що прибув в Україну напередодні ввечері.

«Як міністр закордонних справ я вперше в Україні. Чому? Я планую разом з моїми колегами з інших країн ЄС показати в День Європи (9 травня – ред.), що ми стоїмо на боці України», – сказав дипломат.

Він зазначив, що Європа – це «місце надії» для України. Німецький міністр нагадав, що після початку повномасштабної війни багато українців знайшли прихисток у європейських країнах. Українці сподіваються, що їхня країна стане членом Євросоюзу, і Німеччина буде підтримувати їх на цьому шляху, запевнив глава МЗС.

Вадефуль нагадав, що ЄС як організація дбає про безпеку та порядок на континенті. Ці питання він назвав головними у своїй роботі на посаді глави МЗС.

«Ми маємо провадити зовнішню політику, орієнтовану на безпеку. І тому важливо, щоб ми всі разом подали Україні знак солідарності», – сказав міністр.

Він підкреслив, що це особливо актуально в День Європи.

Читайте також: Трамп і Мерц провели розмову – говорили про припинення вогню в Україні

Як повідомлялося, висока представниця ЄС із зовнішніх відносин й політики безпеки Кая Каллас напередодні заявила, що європейські міністри закордонних справ 9 травня здійснять візит до України, щоб обговорити підтримку оборонної промисловості та погодити політичні умови для створення Міжнародного трибуналу з покарання воєнних злочинів та злочину агресії проти України.

Йоганн Вадефуль відвідував Україну в грудні 2024 року – він супроводжував тоді ще кандидата в канцлери Фрідріха Мерца.

Фото: dpa



Джерело

Continue Reading

Політика

Трамп анонсував розмову із Зеленським після ратифікації угоди про копалини

Published

on



Президент США Дональд Трамп заявив, що поговорить зі Президентом України Володимиром Зеленським про угоду щодо видобутку корисних копалин після того, як її ратифікувала Верховна Рада.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.