Connect with us

Війна

Росія фактично залишилась без баз у Середземному морі

Published

on



Росія фактично залишилась без морської бази в Середземному морі, хоча й намагається зберігати там свою присутність.

Про це в телеефірі повідомив речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук, передає кореспондент Укрінформу.

«Вони (Росія – ред.) досі присутні в Середземному морі і навіть намагаються проводити якісь навчання, хоча насправді тепер дуже цікаво це виглядає. Фактично, для них зараз це чужа акваторія. Звісно, там є дружні режими в Африці, є навіть порти, куди вони періодично заходять на бункерування, тобто їх там можуть навіть обслуговувати, проте бази як такої тепер у них немає. І звісно, вони там намагаються демонструвати прапор, військову присутність, як черговий фактор дестабілізації і впливу геополітичного», – зазначив Плетенчук, додавши, що без бази в Тартусі росіянам тепер це не так легко дається, зокрема, ускладнюється логістика.

Він зауважив, що інтереси РФ в Середземномор’ї все одно залишаються, і Москва робитиме все можливе, щоб зберегти свою присутність.

Читайте також: Залишки російського флоту у Криму переважно не боєготові або в ремонті – Плетенчук

«Вони там борсаються, намагаються все ж показувати, що вони не пішли з Середземномор’я, проте це вже зовсім інший розклад, ніж той, що був під час базування в Сирійській Республіці. Інтереси в них все одно там залишаються. Африка для них теж один з пріоритетів, і вони все одно будуть періодично там знаходитися, тому що це їхня зона інтересів», – зазначив речник.

Як повідомляв Укрінформ, у січні стало відомо, що нова влада Сирії за підтримки Туреччини виступає проти збереження російської військової присутності в країні.



Джерело

Війна

Зеленська презентувала восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни»

Published

on



Восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» розповідає про особливості адаптації бійців після повернення з фронту.

Про це у Телеграмі повідомила перша леді Олена Зеленська, передає Укрінформ.

Відео: Дія.Освіта

«Повернення бійця чи бійчині з фронту – одна з найбажаніших і найщасливіших подій для родини. Нарешті близька людина буде вдома, хвилювання стане менше. Це очікування. А реальність така, що під час розлуки з усіма відбулися зміни. І є велика ймовірність, що стосунки взагалі доведеться будувати наново. Про те, як прийняти зміни в рідній людині, яка повернулася зі служби, що варто врахувати близьким, розповідає восьмий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія». Його можна подивитися на платформі «Дія.Освіта» або на YouTube-каналі «Ти як?»», – зазначила Зеленська.

За її словами, цей епізод, зокрема, звертає увагу на те, що звична поведінка ветерана чи ветеранки може змінитися через бойовий досвід.

Читайте також: У МВС дали поради, як спілкуватися з ветеранами і ветеранками

«Людина може гостро реагувати на гучні звуки, мати проблеми зі сном, травленням і зосередженням уваги, нервувати, скаржитися на зміни настрою, дратівливість і спалахи гніву, демонструвати надмірну пильність. Це просто треба приймати. Відновлення потребують обидві сторони: не тільки ветерани, а й їхні родини. Немає сенсу очікувати швидкої адаптації чи стрімкого зниження напруги, якщо вона раптом виникла. Для цього потрібен час: комусь – кілька тижнів, комусь – кілька місяців», – йдеться у порадах для сімей ветеранів.

Як повідомлялося, освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри в межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Він є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» – гіда з коректної комунікації. Проєкт реалізовано за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, ГО «Безбар’єрність» і Visa, яка є учасницею спільноти «Бізнес без бар’єрів».



Джерело

Continue Reading

Війна

Українські військові знищують ворожу техніку в антидронових коридорах у Курській області

Published

on



Російські війська у прикордонні Курської області облаштовують так звані антидронові коридори для пересування техніки, але українським підрозділам вдається її знищувати.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі розповів речник ДПСУ Андрій Демченко.

«Зважаючи, що українські підрозділи, в тому числі, й ДПСУ використовують дрони, щоб знищувати ворога на території Росії – у межах Курщини було створено антидроновий коридор (комплекс заходів протидії – ред.). Ворог облаштовує такі коридори для того, щоб унеможливити удари по техніці, яка пересувається цими коридорами, оберігаючи її від наших повітряних засобів, якими ми можемо дотягнутися на територію Росії», – розповів Демченко.

Утім, за його словами, Силам оборони вдається знищувати ворожу техніку, яка пересувається цими коридорами.

«Неодноразово наші хлопці, вже будучи навченими керувати дронами, знищували техніку, яка рухалася цими коридорами, а також ті групи, які їх облаштовували. Ми й надалі робитимемо все можливе для того, щоб знищувати ці коридори, не дозволяти їх розширювати, аби ворог вільно пересувався своїм прикордонням поблизу нашого державного кордону», – запевнив речник ДПСУ.

Читайте також: Україна за кілька місяців значно наростить кількість оптоволоконних FPV-дронів – Сирський

Як повідомляв Укрінформ, Сили оборони зупинили штурм росіян на кордоні Сумської області, по суті зірвавши спробу росіян пройти таким антидроновим коридором.



Джерело

Continue Reading

Війна

Начальник Генштабу ЗСУ зустрівся з майбутніми керівниками армійських корпусів

Published

on


Начальник Генерального штабу Збройних сил України генерал-майор Андрій Гнатов зустрівся зі слухачами курсу підготовки керівного складу армійських корпусів.

Про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ, передає Укрінформ.

“Наразі планово триває процес укомплектування армійських корпусів військовослужбовцями з реальним бойовим досвідом. Організаційно-штатну структуру підсилюємо досвідченими бойовими командирами. Щоб перемагати, потрібно відповідати вимогам часу та ситуації на полі бою. Ми робимо для цього все необхідне”, — наголосив Гнатов.

Він нагадав, що армійський корпус розглядається як основна складова для проведення операцій.

Під час курсової підготовки напрацьовано пропозиції щодо узагальнення та впровадження бойового досвіду, підготовки доктринальних документів, а також автоматизації низки процесів у ЗСУ, зокрема постачання озброєння, військової техніки, боєприпасів тощо.

Читайте також: Начальник Генштабу ЗСУ і головнокомандувач Збройних сил Бельгії обговорили обстановку на фронті

Як повідомляв Укрінформ, у ЗСУ триває робота щодо укомплектування організаційних ядер управлінь нових корпусів. Президент Володимир Зеленський 14 квітня провів Ставку, на якій були заслухані доповіді щодо формування корпусної системи.

Фото: Генштаб ЗСУ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.